واقعا ادعاها و تصمیمات امریکا جفا کاریست

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5775 بار

واقعا ادعاها و تصمیمات امریکا جفا کاریست

پست توسط shafagh »

امریکا همراه با دیگر دولت های عمده اروپایی بعد از مدت های مدید مذاکره و گفتگو با ایران تحت نظارت و مدیریت سازمان ملل، در ان حال که مسئولین محترم ایرانی شرکت کننده در مذاکره با روشن ترین حجت و مدارک که حتی مورد تایید سازمان انرژی اتمی سازمان ملل و حتی دول اروپایی و نهایتا مسئولین امریکایی هم بود اثبات کردند که خط مشی جمهوری اسلامی ایران در مسئله انرژی اتمی کاملا صلح امیز و بشر دوستانه و تنها جهت مصارف خدمات عمومی نظیر تولید برق در نیروگاه ها و یا مراکز پزشکی است.

اخرلامر بعد از مدت ها گفتگو و مذاکرات رسمی در نشست های مختلف قرار داد برجام بعنوان نتیجه نهایی مذاکرات و گفتگوها که حتی از نظر فنی همه نکات فعالیت هایی که از ابتدا تا کنون سازمان انرژی اتمی ایران بعمل اورده بود بطور روشن و صریح در گزارشات الحاقی رسمی ذکر و تعیین شده بود توسط نمایندگان کشورهای حاضر امضاء شد و مقرر گردید که بعد از ان توافق بین المللی تحریم های بی جهت و ظالمانه ای که با محوریت امریکا بر ایران تحمیل شده بود لغو شود و علاوه بر ان امریکا که با بی قانونی و از روی خودسری میلیارها دلار پول ایران را در بانک های خود بلوکه کرده بود انها را به ایران باز گرداند( که البته باید ارزش افزوده ان وجوه ملی ایران هم پرداخت کند).

حالا در استانه عوض شدن اعضای دولت امریکا گویا می خواهند عنوان کنند قرارداد برجام و امضاء ان مریوط به دولت فبلی امریکاست و دولت اینده مسئولیتی در مقابل توافق های رسمی و بین المللی دولت قبلی ندارد!!

اخر بی قانونی و جنگلخو مابی بالاتر از این ادعاها؟! یعنی با تعویض هر دولتی در امریکا تعهدات دولت فبلی بی اعتبار می شود؟! این است معنی فانون و تمکین امور و قوانین و تعهدات بین المللی؟
این به معنای ان است که اساسا امریکا به هیچ تعهدی از تعهدات خود چه در گذشته و حال و اینده پایبند نیست و نخواهد بود. اظهارات مسئولین اتیه امریکا چنان بی اساس و پایه و قانون است که حتی دولت های اروپایی حاضر در گفتگو و قرارداد برجام که ان را امضاء کرده اند از خبط ادعاها و حرف های امریکا دچار شرمندگی شده اند.

ایا رفتارها و گفتارهای رییس جمهوری اتی امریکا ترامپ به رییس قانونمند یک کشور شبیه است یا به رییس راهزن ها و دزدهای دریایی که تابع هیچ قانون و منطق و قراردادی نیستند. مگراومی تواند قراردادی بین المللی را که توسط سران مهمترین کشورهای جهان و مسئولین سازمان ملل به درستی و روشنی و اینده نگری امضاء شده نقض کند؟ اگر مسئولی از مسئولان امریکا بخواهد این کار یکجانبه را انجام دهد کاملا بی قانونی است و هر کشور دیگری هم که با وجود برجام با دولت اتی امریکا همکاری کند از نظر قوانین جهانی و حتی ملی کشورها محکوم و مورد استیضاح و حتی استهزاء است.

من بعنوان یک ایرانی از همین تریبون به ترامپ متذکر می شوم که نمی توان با بی قانونی و دیوانه خویی با دنیا تعامل داشت. قضیه نقض برجام تنها مقابله زورگویانه و بی منطق مقابل ایران نیست بلکه این مقابله ای با تمام کشورهای جهان است که حد اقلش می خواهند در سایه پرچم همین قوانین فعلی جهانی باشند. اگر ترامپ دیوانه بازی در بیاورد ضرری که امریکا در بعد سیاسی و اجتماعی و فرهنگ دولتی می بیند بسیار زیاد خواهد بود. امریکا کوچک و بی اعتبار می شود همنطور که در طی دوران انتخاباتی اخیر رفتارهای خارج از منطق و عرف و شئون ترامپ و البته مقداری هم رقبایش چهره و جامعه سیاسی امریکا را ذغال مالی کرد.

امروزه همه کشورهای جهان از جمله روسیه و چین که بیش از دیگران امریکا را شناخته اندرفتار دولت امریکا را زیر نظر دارند. هر بی قانونی و نقض بی دلیل و برهان قوانین و قراردادهای بین المللی مطمئنا بضرر امریکاست و بقول معروف دودش به چشم خودشان میرود.

دولت اتی امریکا باید بداند که امضاء مسئولین امریکا در برجام امضاء شخص و یا اشخاص نیست بلکه امضاء کشور امریکاست و با عوض شدن افراد دولت هیچ قانون و تعهدی عوض نمی شود و لازم الاجراست. امریکا بدون یک سیاست متین و قابل اعتماد اعتباری برای زیستن در دنیای امروزی ندارد.


البته موشک های ایران سرجایشان هستند. این ها از جمله مهمترین جنگ افزارهای دفاعی ایران برای مقابله با حملات خارجی می باشند و ربطی هم به برجام ندارد. امریکا که خوب است اگر قدرتی بالاتر از امریکا هم باشد نمی تواند سد راه تقویت بنیه دفاعی ایران در مقابل تهدیدات خارجی شود. شکر خدا ایران همه نوع از این موشک ها ی زمینی و هوایی و دریایی با قدرت ها و نوع موریتهای مختلف دارد و البته اگر نیرویی خارجی خیالی ناپخته در سر داشته باشد باید قبل از مواجهه با پاسداران مجهز مرزهای ایران اسلامی اماده بارش برق اسای انها و چشیدن ضربات مرگبارشان باشد.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: جمعه 17 خرداد 1392, 3:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 490 بار

Re: واقعا ادعاها و تصمیمات امریکا جفا کاریست

پست توسط مدافعان حرم »

یه چیزی بگم یه ذره به فکر فرو بری ؟ بیشترش تقصیر خودمونه .
آندریا: سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که قهرمانی نپرورد.
گالیله: نه آندریا، سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که در آنجا نیاز به قهرمان باشد.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”