فرمانده ناجا: هزینه تصادفات از یک سال جنگ بیشتر است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۱۲:۲۷ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

فرمانده ناجا: هزینه تصادفات از یک سال جنگ بیشتر است

پست توسط Kingman_62 »

فرمانده نیروی انتظامی گفت: 27 هزار کشته در سال نتیجه تصادفات در کشور است که هزینه مالی و جانی آن از یک سال جنگ بیشتر است.
سردار اسماعیل احمدی مقدم در اختتامیه سومین کنفرانس منطقه مدیریت ترافیک گفت: یکی از نکات اساسی در معضل ترافیک شناخت مسئله و عزم همگانی و درک همگانی نسبت به این موضوع است و اگر در این مورد اتفاق نظر وجود نداشته باشد راه به جایی نخواهد برد.
وی افزود : امروز جامعه متوجه اهمیت مسئله شده و آمادگی پذیرش وهمراهی در مورد راهکارها را دارا است و طرحهایی که در مورد حل مشکل ترافیک عرضه می شود باید به لحاظ ملی پتانسیل و شرایط اقناعی داشته باشد و در هر طرحی در این مورد مورد باید عنصر مورد توجه قرار گیرد.
احمدی مقدم با توجه به ایجاد تغییر نگاه در مسئله ترافیک و روحیه اجتماعی این موضوع افزود : شتاب شدیدی در تقاضای سفر وجود دارد که اگر مدیریت نشود پیش بینی داریم تا ده سال آینده که تعداد خودرو به 20 میلیون بالغ خواهد شد با مشکل جدی روبرو خواهیم شد.
وی در ادامه با اشاره به 8 میلیون خودروی موجود و 28 هزار کشته در سال تاکید کرد : اگر بخواهیم با رشد 5/2 برابری خودرو حرکت کنیم در زمینه تلفات جانی یک فاجعه خواهیم داشت.
احمدی مقدم طراحی ، مدیریت ، اجرای درست و ارزیابی صحیح را از مشخصات یک طرح اصولی در زمینه ترافیک دانست و افزود : هر چند که برخی از افراد مردم ایران را قانون گریز و قانون ستیز ارزیابی می کنند، اما مردم ایران بسیار قابل پیش بینی و جامعه پذیر هستند .
وی با تاکید بر آموزش و ایجاد فرهنگ عمومی گفت : به هر میزان که در پیشگیری اجتماعی سرمایه گذاری می کنیم در پیشگیری انتظامی صرفه جویی می شود.
احمدی مقدم در ادامه با توجه به کنترل بیمه شخص ثالث ، تصریح کرد: در سال 84 ، یک هزار و 130 میلیارد تومان بیمه شخص ثالث پرداخت شده است که نزدیک به 80 میلیارد تومان شرکت های بیمه گر متضرر شده اند در حالی که امسال با تدابیر اندیشه شده در پیشگیری تصادفات زیان این شرکت ها به 12 میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه 70 هزار کیلومتر جاده در کشور وجود دارد و تنها در 18 هزار کیلومتر پلیس حضور فیزیکی دارد ، افزود: 70 تا 80 درصد تلفات جانی در همان 18 هزار کیلومتری که پلیس حضور دارد اتفاق می افتد ، بنابراین باید مسئله را تحلیل جغرافیایی و ماهیتی کنیم.
احمدی مقدم ، تحول انقلابی و پشتکار و بسیج همه منابع را در راستای کاهش تصادفات در ایران الزامی توصیف کرد و گفت: تحولات انقلاب در ایران برد بیشتری دارد و باید به وسیله یک طرح انقلابی به مشکل و معضل ترافیک رسیدگی شود
 تصویر

تصویر
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”