اخبار انتخابات 96

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: اخبار انتخابات 96

پست توسط Solver »

بدنبال اظهارات حسن روحانی مبنی بر اینکه «عده‌ای اگر رای بیاورند، اقدام به دیوار کشی بین زنان و مردان می‌کنند»، اخیرا ویدئوهایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد در دهه 60، مسئولان وزارت علوم قصد داشته‌اند بین دختران و پسران دانشجو در کلاس‌های درس دانشگاه‌ها دیوار کشیده شود.
اما این اقدام افراطی برای دیوارکشی، با پیگیری و افشاگری حضرت آیت الله خامنه ای رئیس جمهور وقت در خطبه‌های نمازجمعه و نهایتاً دستور امام خمینی(ره) متوقف می‌شود.
اسامی مسئولین وزارت علوم در آن مقطع مشخص می‌کند چه کسانی دنبال دیوار کشی بوده اند.
مسئولیت وزارت علوم از سال 1360 تا 63 بر عهده «محمدعلی نجفی»، از سال 63 تا 64 برعهده ایرج فاضل و از سال 64 تا 68 برعهده «محمد فرهادی» بوده است.
محمدعلی نجفی عضو حزب کارگزاران، اولین وزیر پیشنهادی روحانی برای وزارت آموزش و پرورش (که رای اعتماد کسب نکرد) و از اعضای برجسته ستاد انتخاباتی روحانی است.
محمد فرهادی نیز هم اکنون وزیر علوم دولت یازدهم است.

این است که میگیم نان به نرخ روز خور هستند اصلاح طلبان ... تصویر
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 3027 بار
سپاس‌های دریافتی: 299 بار

پست توسط varyag »

جنگال نوشته شده:واقعم متاسفم برای سیاستمداران.یعنی یکی مثل من الان تنها انگیزش برای شرکت در انتخابات باید این باشه که به رییسی رای بدم بلکه شر روحانی کم بشه.حداقل روشن میکردن مثل جهانگیری قالیباف در صورت پیروزی رییسی معاون اولش خواهد بود که بتونه برنامه هاش را اجرا کنه یا نه.با این وضع حیف وقت که بزاری بری پای صندوق.

ظاهرا یکی از سیاسیون جبهه اصولگرا همین پیشنهاد را برای اجماع کامل آرای آقای قالیباف برای آقای رئیسی داده است....
افتادگی آموز گر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4587 بار
سپاس‌های دریافتی: 6765 بار

پست توسط bamn »

دوستان عزیز ،بنده هم نگرانی هایی دارم ، با اینکه شخصاً طرفدار آقای رئیسی هستم قبلاً هم گفته بودم که احتمال جذب بخشی از آرا آقای قالیباف توسط روحانی ، در صورت انصراف ایشان وجود دارد . اما کاری است که شده و حتماً حکمتی داشته و الان باید تمام قد از آقای رئیسی حمایت کرد همانطور که خود آقای قالیباف هم تاکید نمودند .

با توجه به اینکه احتمال پیروزی لیست طرفداران روحانی در شورای شهر تهران به همان شکلی که توانستند انتخابات مجلس را پیروز شوند ، زیاد است ، به هر صورت محتمل می باشد که شهرداری آقای قالیباف در تابستان به پایان برسد . از هم اکنون شایعاتی در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر اینکه بعد از انتخابات قالیباف جای عسگری را در ریاست صدا و سیما خواهد گرفت . اما اگر این اتفاق هم نیافتد ، بنده شک ندارم که به شکلی از تجربه و برنامه های آقای قالیباف در دولت آقای رئیسی استفاده خواهد شد .

اما باید هوشیار بود ، با انصراف آقای قالیباف ، تکلیف نتیجه انتخابات همان دور اول مشخص می شود و فرصت جبران وجود نخواهد داشت . نگذاریم دولتی که چهار سال برای مملکت هیچ کاری نکرده که هیچ ، باعث افزایش رکود و بیکاری هم شده و با آمارسازی و دروغ سعی در بقای خود دارد ، صرفاً با این ترس مضحک که اگر رئیسی رای بیاورد آزادی های اجتماعی محدود خواهد شد ، 4 سال دیگر هم روی کار بماند .

در ضمن برخی رسانه ها اعلام کرده اند دولت بدون مجوز مجلس و بطور غیر قانونی 20 هزار میلیارد تومان از خزانه برداشت کرده تا بتواند یارانه انتخاباتی حذف شده ها را فردا شب پرداخت کند بلکه از این 4-5 ملیون نفر یک ملیون هم که شده جذب رای کند .

حالا تصور کنید اگر روحانی رای بیاورد پرداخت یا عدم پرداخت در ماه های آینده برای حذفی ها ، خودش تبدیل به یک چالش جدید خواهد شد . اگر رای نیاورد احتمالاً در دو ماه باقی مانده به پرداخت ادامه می دهد تا آن را تبدیل به مسئله دولت بعد بکند!

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Junior Poster
Junior Poster

پست توسط varyag »

آقای رائفی پور توی یکی از سخنرانی های خودش می گفت : "در حقیقت دولت برنامه خاصی برای کنترل تورم نداشته است حال سوالی که پیش می آید این است که چطور دولت تورم را کنترل کرده است؟ جواب ساده است با جلوگیری از ورود پول نقد به چرخه اقتصادی کشور، مانند یک بزرگراه که مسیر رفت و برگشت آن را ببندیم و نگذاریم خودرو وارد آن شود و بعد ادعا کنیم که تصادف کاهش یافته است!!!" وقتی این حرف رائفی پور رو بذاریم کنار سه برابر شدن نقدینگی متوجه میشیم بی راه نمیگه! و همچنین می گفت : "یکی از دلایل عدم کاهش نرخ سود بانکی هم جلوگیری از برداشت پول نقد توسط سپرده گذاران از بانک ها می باشد زیرا اولا بانک ها نقدینگی کافی برای پرداخت پول مردم را ندارند ( همه در بخش مسکن به سرمایه خوابیده تبدیل شده است ) دوم اینکه ورود پول نقد به بازار موجب تورم می شود!! و همچنین گفتند پیش بینی می کنم دولت بعدی هرکه باشد ما تا اواخر تابستان حداقل شاهد رشد مجدد تورم باشیم چرا؟ به خاطر آزاد کردن بخشی از نقدینگی ( اشاره به سه برابر کردن یارانه قشر ضعیف و ..... )
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

Present نوشته شده:اخرین خبر اینکه احتمالا قالیباف به نفع رئیسی بکشه کنار ، یکچورایی منبع موثقه و یکجورایی هم تاییدش نمی کنم !

همانطور که گفتم قالیباف کنار کشید !!
ولی هنوز متقاعد به شرکت در انتخابات نشدم ولی مسلما از جنبش #روحانی برو حمایت می کنم!
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Junior Poster
Junior Poster

پست توسط varyag »

سلام دوستان عزیز
بنده این چند روز اخیر متاسفانه نتونستم اخبار و صدا و سیما رو دنبال کنم، کسانی که دقیق اطلاع دارند به بنده بگند بالاخره جمعیتی که برای استقبال از آقای رئیسی به میدان نصف جهان اصفهان اومده بود بیشتر از آقای روحانی بود یا خیر؟ اینقدر شایعات مختلف در شبکه های اجتماعی هست که آدم نمیدونه کدومو باور کنه!! خصوصا جناب امین عزیز که اصفهانی هستند و حتما از نزدیک هم دیدند
Major I
Major I
سپاس‌های دریافتی: 44 بار

پست توسط pervisir »

باسلام .بنده نه طرفدار کسی هستم ونه قصد دارم رای بدم ولی اینو میتونم بگم که هرچند مردم میگن روحانی کاری نکرده ولی جناب رئیسی هم اگر واقعا مرد عمل بود کمی وضعیت شاکیان در دادگاهها را سامان میداد .هرکسی مالباخته باشه باید بره حتی دل طرف را هم بدست بیاره که "ببخشید آقا اگر مبلغی که نوش جان کردی کم بوده ؟!!!!!" .
واقعا برای رسیدن به این موضوع یه سری به دادگستری بزنید بد نیست و آرزو دارم که کسی برای احقاق حقوق پاش به اونجا باز نشه . اگر کرامتی و نو آوری برای آقای رئیسی در کار بود همونجا انجام میداد و ریاست جمهوری پیش کش .
نتیجه میگیرم افرادی که برای ریاست جمهوری تایید شدن نه بخاطر عملکرد خوبشون بوده بلکه برای توازن قوای احزاب خاص بوده !!!!
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

با عرض سلام مجدد .

جناب pervisir بنده مطمئن هستم آقای رئیسی در هر پستی از دستگاه قضایی کشور خدمت کرده اند ، چیزی کم نگذاشته اند ، اما نکته اینجاست که مسائل مربوط به قوه قضائیه خیلی پیچیده تر از قوه مجریه است . نمی گویم فساد نیست ، فساد در هر جایی ممکن است باشد ، اما مراجعه مردم به این قوه آنقدر زیاد است که عملاً رضایت 100 درصدی غیر ممکن می باشد . در همین محله ما و خیابان حاج آقا رحیم ارباب ، یک ساختمانی هست به نام " شورای حل اختلاف " ، برای پرونده های کوچکی که می شود بدون تشکیل دادگاه ، رضایت طرفین دعوای را جلب نمود . به استناد آمار قوه قضائیه از وقتی این شوراهای حل اخلاف راه افتاده سرعت رسیدگی به پرونده ها افزایش یافته اما باز هم کافی نیست . بنده هر روز که از جلوی این شورای حل اختلاف رد می شوم غلغله است . امروز صبح هم برای کاری باید می رفتم چهارباغ بالا ، از خیابان نیکبخت و از مقابل ساختمان دادگستری اصفهان رد شدم ، آنجا هم جای سوزن انداختن نداشت . باور بفرمایید با اینکه ساختمان (یا به قول مردم کاخ) دادگستری اصفهان بزرگترین مجتمع اداری یکپارچه در شهر اصفهان است و هزاران نفر کارمند و پرسنل دارد ، باز برای پاسخگویی به این حجم از مراجعه کنندگان مشکل دارند ، حالا تصور کنید حتی درصد کوچکی از این افراد هم اگر خدا نکرده نفس ضعیفی داشته باشند چه میزان مشکلات ایجاد می گردد .

شما مطمئن باشید اگر جناح رقیب مدرکی از کم کاری یا قصور آقای رئیسی در قوه قضائیه داشت تا حالا رو کرده بود . بزرگترین اتهامی که آنها وارد می کنند حضور آقای رئیسی در کمیته رسیدگی به اعدام های سال 67 است! تازه خودشان همیشه در تبلیغاتشان بطور غیر مستقیم اینطور القا می کنند که رئیسی قاضی سختگیر و غیر قابل انعطافی است!

اما در جواب جناب varyag ؛ بنده خیلی اهل حضور در میتینگ ها و اجتماعات سیاسی و مذهبی نیستم . نه که دلم نخواهد ، بنیه ام خیلی جوابگو نیست . مراسم دیروز را هم دلم می خواست بروم اما چند روزی است سرما خورده ام . اما در مورد اینکه طرفداران روحانی بیشتر بودند یا رئیسی ؛ بطور قطع می گویم طرفداران آقای رئیسی بیشتری بودند! سایت ها و کانال های طرفدار روحانی چنان از این قضیه شوکه شده بودند که در ساعات اولیه سعی داشتند عکس های مربوط به سفر رئیس جمهور به اصفهان در سال 93 را به جای یکشنبه غالب کنند اما بعد که دستشان رو شد ، به انتشار عکس های واقعی پرداختند منتها از زاویه دید افقی! شما کمتر عکسی را پیدا خواهید که سخنرانی روحانی در میدان امام در روز یکشنبه را از نمای بالا و کلی میدان نشان دهد! اما فیلم و عکس های منتشر شده از سخنرانی آقای رئیسی کاملاً گویاست که با وجود تاخیر 2 ساعته ایشان ، میدان کاملاً پر شده بوده است و اصولگرایان این را یک پیروزی بزرگ تعبیر کرده اند .

بنده در ادامه سعی خواهم کرد با مراجعه به سایت های مختلف طرفداران هر دو نامزد ، عکس هایی را انتخاب و برای قضاوت شما در اینجا قرار دهم .

صلوات
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 249 بار
سپاس‌های دریافتی: 178 بار

پست توسط جنگال »

pervisir نوشته شده:باسلام .بنده نه طرفدار کسی هستم ونه قصد دارم رای بدم ولی اینو میتونم بگم که هرچند مردم میگن روحانی کاری نکرده ولی جناب رئیسی هم اگر واقعا مرد عمل بود کمی وضعیت شاکیان در دادگاهها را سامان میداد .هرکسی مالباخته باشه باید بره حتی دل طرف را هم بدست بیاره که "ببخشید آقا اگر مبلغی که نوش جان کردی کم بوده ؟!!!!!" .
واقعا برای رسیدن به این موضوع یه سری به دادگستری بزنید بد نیست و آرزو دارم که کسی برای احقاق حقوق پاش به اونجا باز نشه . اگر کرامتی و نو آوری برای آقای رئیسی در کار بود همونجا انجام میداد و ریاست جمهوری پیش کش .
نتیجه میگیرم افرادی که برای ریاست جمهوری تایید شدن نه بخاطر عملکرد خوبشون بوده بلکه برای توازن قوای احزاب خاص بوده !!!!

من طرفدار رییسی نیستم.کامنت هام هم موجوده.از انصراف یا حتی به زور انصراف دادن قالیباف هم نا امیدم.چندان امیدی هم به رییسی ندارم چون سابقه اجرایی خاصی از ایشون نمیبینم که اثباتگر توان ایشون برای تحقق وعده هاشون باشه.اما روحانی چه در بحث بیکاری چه در بحث گرانی انقدر ضعیف عمل کرده که حتی تعاملاتش با غرب را هم تحت تاثیر قرار داده.اگر برنامه های اتمی و فضایی و.... را تعطیل کرد لا اقل باید در اقتصاد شرایط اقتصادی منه شهروند عادی متحول میشد ولی نشد.اگر چه علاقه ای به رییسی ندارم.امیدی هم به ایشون ندارم مجبورم رای بدم چون از روحانی که ابی گرم نمیشه شاید این سید تعقییری ایجاد کرد.امید به تعقییر حداقل بهتر از نا امیدی کامله.اما باید اعتراف کرد این اخرین فرصته نظام هست.رییسی اگر رییس جمهور شد دیگه دلیلی برای حل نشدن مشکلات وجود نداره.همه میدانیم ایشون تمام عمرش را در قوه قضاییه بوده و رابطه عالی با انجا داره.اکثریت مجلس هم که اصولگرا است.رابطه عالی با سپاه .رهبری و همه ارکان نظام داره.پس دیگه نمیشه مثلا چند ساله دیگه مثل بقیه اقایون که به وعده هاشون عمل نکردن بیاد بگه نذاشتن و اجازه ندادن.ملت که ماشین رای دهی نیستن هر وقت اقایون نیاز داشتن ملت عزیز شوند اما موقعی که حقشون را طلب کردن بزنن تو سرشون.
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

هم چند عکس :

1) نمای کلی از میدان امام در آغاز سخنرانی آقای رئیسی :

تصویر  
2) نمای کلی میدان امام از زاویه ایی دیگر هنگام سخنرانی آقای رئیسی :

تصویر  
3) میدان امام از زاویه ایی دیگر هنگام سخنرانی آقای رئیسی :

تصویر  
4) عکسی از اجتماع هواداران آقای روحانی در میدان امام (ممکن است عکس قبل از آغاز سخنرانی گرفته شده باشد!) :

تصویر  
5) یک نمای کلی اما از زاویه دید افقی از میدان امام هنگام سخنرانی آقای روحانی :

تصویر  
6) عکسی مشابه عکس قبل ، منتها با دستکاری آشکار از سوی خبرگزاری مربوطه برای القای بیشتر بودن جمعیت!!! :

تصویر  
7) عکسی که رسانه های طرفدار آقای رئیسی برای نشان دادن تفاوت جمعیت منتشر کرده اند :

تصویر  
8) عکسی که رسانه های طرفدار آقای رئیسی برای نشان دادن تقلب هواداران آقای روحانی در استفاده از عکس های سال 93 منتشر کرده اند :

تصویر  
9) عکسی که رسانه های طرفدار آقای رئیسی برای نشان دادن تفاوت استقبال از دو نامزد (پهن کردن فرش قرمز برای آقای روحانی) منتشر کرده اند :

تصویر  
از دوستان دیگر ، طرفداران هر دو جناح ، دعوت می کنم اگر عکس های بیشتری برای ارائه در این خصوص و روشنگری دارند ، در معرض دید قرار دهند . 

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

با عرض سلام مجدد .

نتایج یک نظرسنجی معتبر نشان می دهد که اصولگرایان همچون ادوار گذشته در انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان پیشتاز بوده و حداقل 8 کسری از 13 کسری اصلی شورا را به خود اختصاص خواهند داد . براساس این نظرسنجی آقایان عباس حاج رسولیها و کریم نصر اصفهانی همچون گذشته با اختلاف زیادی نسبت به سایر رقبا در صدر جدول شمارش آرا خواهند بود که نشان می دهد علیرقم جوسازی برخی رسانه ها ، مردم اصفهان از عملکرد آنها رضایت دارند . همانطور که پیشتر هم متذکر شده بودم شورای شهر اصفهان در بین شورای شهرهای کلان شهر های کشور کم حاشیه ترین و کارآمدترین شورا شناخته می شود .

آقای جهانگیری دقایقی قبل با انتشار بیانیه ایی از ادامه رقابت در انتخابات به نفع روحانی انصراف داد . از هفته قبل برخی رسانه ها اعلام کرده بودند که جهانگیری سه شنبه انصراف می دهد! صبح امروز برخی سایت ها از پیش افتادن آقای رئیسی از روحانی پس از انصراف آقای قالیباف در یک نظرسنجی معتبر خبر داده بودند . به ادعای این سایت ها آقای رئیسی حدود 47% و آقای روحانی حدود 44% نتیجه نظرسنجی را به خود اختصاص داده . در این نظرسنجی آرا آقای جهانگیری حدود 2% برآورد شده که با اضافه شدن آن به سبد روحانی نتیجه همچنان 47-46 به نفع آقای رئیسی اما بسیار حساس و شکننده است .

در شرایطی که رسانه ها و کانال های حامی آقای رئیسی از ساعاتی قبل پوشش لحظه به لحظه همایش بزرگ هواداران این نامزد در مصلی تهران را در دستور کار قرار داده اند (این منابع دیروز هم از چند ساعت قبل از حضور رئیسی در میدان امام اصفهان ، عکس و فیلم حضور مردم در انتظار نامزد خود را منتشر می کردند) ، سخنرانی آقای روحانی در ورزشگاه تختی اهواز باید به اتمام رسیده باشد اما هرچه سایت ها و کانال های طرفدار آقای روحانی را زیر و رو کردم به هیچ عکس و فیلمی بر نخوردم! باید دید دلیل این تاخیر چیست؟!

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

بنده همچنان منتظر هستم ...سایت های حامی آقای رئیسی تصاویری از استقبال سرد مردم اهواز از روحانی منتشر کرده اند ، اما چون ممکن است این تصاویر مربوط به پیش از آغاز سخنرانی باشد ، همچنان منتظر هستم تا تصاویر سایت های حامی روحانی را ببینم ....   

صلوات
قفل شده

بازگشت به “اخبار و حوادث”