ابتكار يك بيمارستان ژاپن براي كاهش سقط جنين

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

ابتكار يك بيمارستان ژاپن براي كاهش سقط جنين

پست توسط Leila »

بيمارستاني در ژاپن در نظر دارد يك "گيشه نوزادان" ايجاد كند تا مادران بتوانند بي‌آنكه هويت آنها فاش شود، نوزادان خود را در آنجا رها كنند تا كودكان بعدا از سوي ساير خانواده‌ها به فرزندي پذيرفته شوند.
به گزارش شبكه خبري بي‌بي‌سي، مقامات بيمارستان "جيكي" در جنوب ژاپن مي‌گويند: يك پنجره كوچك در يكي از ديوارهاي بيروني ساختمان بيمارستان ايجاد خواهد شد تا كودك در آن قرار داده شود و وقتي كودك داخل گيشه گذاشته شد، زنگي به صدا درمي‌آيد تا خدمه بيمارستان از وجود آن آگاه شوند.
"تاييجي هاسودا" مدير اين بيمارستان به روزنامه "آساهي شيمبان" چاپ توكيو گفت اميدوار است كه اين اقدام به كاهش موارد سقط جنين منجر شود.
"گيشه نوزادان" در صورت تاييد دولت محلي، احتمالا تا پيش از پايان سال جاري ميلادي (‪ (۲۰۰۶‬ايجاد خواهد شد.
يك مقام بيمارستان جيكي در اين‌باره گفت: "با نصب اين گيشه، مي‌خواهيم هم والدين و هم بچه‌ها را نجات دهيم. شايد كساني باشند كه به اين ايده بدبين باشند، اما نبايد تظاهر كنيم كه بچه‌هاي رها شده را نمي‌بينيم و آنها را به حال خود بگذاريم تا بميرند. بچه‌ها گناهي نكرده‌اند."
نرخ موارد سقط جنين در ژاپن نسبتا بالاست، درحالي كه به خاطر اعتقادات سنتي ژاپن، قبول فرزند خوانده در اين كشور متداول نيست.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

پست توسط Mehdi2224 »

من وقتی اخبار سقط جنینی رو می شنوم واقعا ناراحت میشم
امشب هم حالم گرفته شد
آیا بهتر نیست به جای سقط و یا رهاسازی فرزند کاری کنن که اصلا حاملگی براشون به وجود نیاد
مگه اون بچه آدم نیست . فردا بزرگ بشه میگه پدرم کی بوده؟ مادرم کی بوده ؟ هزارتا ناله و نفرین میکنه که گریبان آدم رو میگیره
چه تو این دنیا وچه تو دنیای دیگه
متاسفانه در کشور ما هم هستند افرادی که به خاطر چند ساعت لذت خیالی ناشی از (من میگ فکر خراب) پای انسانی دیگر رو به دنیا باز میکنند که هیچ مسئولیتی رو در قبالش قبول نمیکنن که هیچ بلکه اونها رو بفروش میرسونن
لیلا خانوم کاش فردا صبح این خبر رو زده بودی که من نمیدیدم . چون از آدمایی که بچه خودشونو به امان خدا رها میکنن واقعا متنفرم . کسی که از واقعیت فرار کنه به نظر من لیاقت زندگی کردن رو نداره یا باید کاری نمی کرد که به اینجا برسه و یا اگر کرده باید تا آخر ادامه بده ( اظهار نظر من دلیل بر عدم درک موقعیت بسیاری از زنان و مردان در جامعه امروز دنیا نیست - مشکلاتشون رو می فهمم ولی نمیتونم با رهاسازی یه بچه به امون خدا کنار بیام )
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

بالاخره همه ي اين موارد هست
از اين ها بدترش هم هست
ادم بايد با همه چيز كنار بياد
با اين كه خيلي سخت و دردناكه
اگه امشب نمي ذاشتم اين مطلب رو و فردا مي ذاشتم
بالاخره شما مي خوندين و ... :-(
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”