وزير بهداشت: 97 درصد داروي مصرفي کشور توليد داخل است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

وزير بهداشت: 97 درصد داروي مصرفي کشور توليد داخل است

پست توسط Leila »

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: در حال حاضر 97 درصد داروي مصرفي کشور در داخل توليد و تنها سه درصد آن وارداتي است .

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر کامران باقري لنکراني در حاشيه اجلاس روساي دانشگاه هاي علوم پزشکي سراسر کشور ، افزود: با اين وجود، اين سه درصد داروي وارداتي از لحاظ ارزش اقتصادي حدود 40 درصد ارزش اقتصادي بازار دارويي کشور را تشکيل مي‌دهد.

وي با بيان اينکه سالانه حدود 224 ميليارد تومان يارانه دارويي پرداخت مي کنيم، گفت: متاسفانه اين رقم طي سه سال اخير هيچ افزايشي نيافته، اين در حاليست که بطور متوسط قيمت داروها سالانه 15 درصد افزايش داشته است.

باقري لنکراني افزود: يکي از اهداف مهم و ملي ما اين است که بتوانيم داروهاي وارداتي را در داخل توليد کنيم که در اين رابطه کارهاي خوبي نيز انجام شده و توانسته ايم پنج محصول عمده که داروهاي بيولوژيکي هستند را در داخل توليد کنيم.

وي در خصوص توليد داروي بيماران « ام اس» در داخل کشور گفت: پس از توليد اين دارو در داخل کشور، حدود دو سال مطالعات آن بطول انجاميد و پس از اخذ نتايج مطلوب از مطالعات آزمايشگاهي و حيواني، اجازه مطالعه محدود انساني اين دارو داده و مشخص شد اين دارو از لحاظ اثرگذاري تفاوتي با مشابه خارجي ندارد، لذا از حدود سه ماه پيش اجازه ورود آن به بازار را داديم.

باقري لنکراني افزود: با اين وجود به لحاظ اينکه اين داور بتازگي وارد بازار شده و مدتي طول مي‌کشد تا مردم و پزشکان به آن اعتماد کنند، يارانه مشابه خارجي آن را قطع نکرده ايم.

وزير بهداشت در خاتمه توليد داروي بيماران « ام اس» در داخل را از افتخارات کشور عنوان کرد و گفت: سال گذشته حدود 70 ميليارد تومان براي واردات اين دارو يارانه پرداخت کرديم.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”