سوالاتی که پیش از انتخاب و قرارداد با شرکت های طراحی سایت با

در اين بخش مي‌توانيد سايتها و وبلاگهاي مفيد را در چارچوب قوانين سايت معرفي كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

سوالاتی که پیش از انتخاب و قرارداد با شرکت های طراحی سایت با

پست توسط balavipourali »

۱۰- چه کسی روی وبسایت من کار خواهد کرد؟
برخی از این شرکت ها شخص یا تیمی را به طور اختصاصی برای پروژه در نظر می گیرند،که این کار بسته به میزان درخواست ها و کیفیت مورد نظر شما انجام می شود.برای مثال،شما می توانید یک طراح گرافیکی، برنامه نویسی و یا درج کننده محتوا که اختصاصی برای شما کار کند داشته باشید. دانستن این که چه کسی در کدام بخش از وبسایت شما کار خواهد کرد،برای اینکه بدانید وبسایت چگونه مدیریت خواهد شد مهم است.و ببینید آیا اصلا این شرکت ها پتانسیل اختصاص کارشناس به سایت شما را دارد یا خیر؟!

۱۱- کیفیت افرادی(مدرک) که روی پروژه من کار می کنند چقدر است؟
مسئله مهم بعدی اینست که بدانید افرادی که روی پروژه شما کار می کنند از چه سطح علمی و تجربه برخوردارند.از مدیران شرکت های طراحی سایت درخواست کنید نمونه کارهایی که قبلا این افراد انجام داده اند را در اختیار شما قرار دهند.

۱۲- چه مدت طول می کشد تا وبسایت من تکمیل گردد؟
به طور کلی،زمان مورد نیاز برای طراحی سایت بستگی به نیازها و امکاناتی که برای وبسایت درخواست داده اید دارد.اما حتما باید زمان تحویل گرفتن پروژه را از شرکت طراحی سایت بپرسید.
همچنین در مورد اینکه اگر پروژه در تاریخ معین تحویل داده نشود،بحث و تبادل نظر کنید.

۱۳- وبسایت من چند صفحه خواهد بود؟
این مسئله ای است که زمانی که محتوای وبسایت شما تایید شد باید براساس این محتوا، تعداد صفحات داخل سایت مشخص گردد.موتورهای جستجو مانند وبسایت ها صفحاتی دارند که وبسایت های با کیفیت همیشه شامل آنها هستند و این صفحات پای ثابت وبسایت ها می باشد.صفحات استانداردی مانند،درباره ما، سوالات متداول،تماس با ما.
سپس بعد اینکه صفحات استاندارد که برای هر سایتی نیاز است، تایید شد؛ کارفرمایان و طراحان تعداد صفحات را براساس نوع کسب و کار تخمین خواهند زد،برای مثال وبسایت محصول ارائه می دهد یا خدمت، مرکز منابع است،وبلاگ ، گالری عکس و به همین ترتیب میتوان میانگین تعداد صفحات را شمارش کرد.

۱۴- چه مقدار از ایده های من در طراحی دخیل خواهد بود؟
در طول مشاوره اولیه،شرکت طراح باید احساس و نیازهایی که شما نسبت به کسب و کارتان دارید را بپرسد،تا سبک و طیف رنگ هایی که دوست دارید و براساس احساسات و علایق شماست پیاده سازی شود.این سوالات ساده اولیه به طراحان اجازه می دهد تا از ابتدا سایت را براساس ایده های شما بسازند و استراتژی ها، اجزا و اطلاعات را طبق نظر شما و صد البته مشتری ها و کاربران هدف شما پیاده سازی کنند.خیلی از شرکت ها در طول طراحی سایت و حتی در زمان توسعه آن ارتباط تنگاتنگی با مشتریان دارند تا سایت را براساس مشخصاتی که کارفرمایان گفته اند تولید کنند.

۱۵- اگر من به طراحی شده علاقه نداشته باشم چه اتفاقی می افتد؟
عموما در قراردادی که در ابتدا به تایید دو طرف می رسد، تعداد تغییرات در وبسایت وبازنگری های مجدد نامحدود است.تغییرات در رنگها، طراحی لایه ها و صفحات، تصاویر و نوع فونت و نوشتار مواردی هستند که مشتریان باید حرف آخر را راجع به آن بزنند و نظرات خود را در آنها پیاده کنند. حتما مهم است که روند سیاست تغییرات در پروژه را با شرکت های طراحی سایت بررسی کنید زیرا به احتمال زیاد جزء مواردی است که حتما به آن برخواهید خورد.شرکت طراحی سایت آروین کارن براساس ارتباط مداوم با مشتری و بازخورد هایی که از آنها می گیرد،سایت ها را طوری طراحی می کند تا نیاز به کمترین تغییرات داشته باشد؛ و البته در صورت نیاز به تغییرات براساس خواسته مشتری و رعایت اصول و استانداردها، شرکت با مسئولیت پذیری بالا اجزاء سایت را تغییر خواهد داد.

۱۶- برای شروع از من(مشتری) چه چیزی می خواهید؟
همیشه شما کارفرمایان عزیز باید عکس ها، متون و یا هر محتوای دیگری که می خواهید روی سایت قرار بگیرد را به شرکت ها ارائه دهید.اگر می خواهید متون داخل سایت شما توسط تولید کنندگان محتوا روی وبسایت قرار بگیرد باید اطلاعات پایه ای به آن ها ارائه دهید.اما اگر می خواهید خودتان متون و به طور کلی محتوای سایت را طراحی کنید باید مواردی که در سئو سایت مهم است را رعایت کنید.

۱۷- آیا وبسایت من توانایی رشد در آینده را دارد؟
بسیار حیاتی و مهم است تا سایت طوری ساخته شود که برای ان جای رشد وجود داشته باشد،بخصوص اگر شرکت شما در آینده قصد اضافه کردن خدمات یا محصولاتی را دارد.از مقیاس پذیری وبسایت هایی که طراحی کرده اند اطمینان حاصل کنید،برای مثال اگر میخواهید رابط های کاربری را اضافه کنید آیا می توان این کار را به راحتی انجام داد یا باید سایت را از ابتدا طراحی کرد که این کار شامل زمان و هزینه بیشتر می باشد.

۱۸- آیا می توانید برای سایت من لوگو طراحی کنید؟
بسیاری از طراحان سایت برای کسب و کار شما لوگو هم طراحی می کنند که بر اساس سیاست های شرکت یا به صورت رایگان است و یا هزینه کمی بابت آن دریافت می شود.در مورد تجربه طراحان لوگو از صاحبان شرکت پرس و جو کنید و درخواست کنید تا نمونه کارهای انجام شده را به شما نمایش دهند.حتما به بخش گرافیکی سایت خود اهمیت بدهید، لوگو می تواند معرف کسب و کار و اعتبار و هویت شما باشد.

۱۹- شما می توانید در عکس های وبسایت به من کمک کنید؟
داشتن عکس های واقعی و با کیفیت برای کسب و کار همیشه فاکتوری مهم محسوب می شود،اما اغلب اوقات بدست آوردن و داشتن عکس ها بسیار سخت است.طراحان معمولا به حجم وسیعی از عکس های با کیفیت دسترسی دارند و یا می توانند تصاویری را با ویرایش کردن و خلاقیت خود به تصاویر منحصر به فردی برای وبسایت شما تبدیل کنند.سعی کنید با آنها برای جای دادن عکس در وبسایت در تعامل باشید.

۲۰- برند قبلی من خدشه دار نمی شود؟
شرکت هایی که قبلا برندشان را تاسیس و ثبت کرده اند،غالبا می خواهند مطمئن شوند که وبسایت و برندشان در آن با شرکت و کسب و کاری که به آن مشغول می باشند تداخل نداشته باشد و به برند قدیمی آسیب نزند.از شرکتهای طراحی سایت درخواست کنید که شرح دهند چگونه و در چه مراحلی استراتژی های بازاریابی را در راستای برند قبلیتان انجام می دهند.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “معرفي سايتها و وبلاگها”