صندلی داغ سرد میشود!

صندلي داغ مرکز انجمنهاي تخصصي

مدیران انجمن: AGeNiS1, MASTER, ASHKAN95, شوراي نظارت, AGeNiS1, MASTER, ASHKAN95, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6154 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: صندلی داغ سرد میشود!

پست توسط Hesam - 1994 » شنبه 19 اسفند 1396, 9:09 pm

Java نوشته شده:ظاهرا" متوجه عرض بنده نشدید! بالا بردن کیفیت مطالب ارسالی تاثیری چندانی در افزایش بازدید ها نخواهد داشت. اصولا" در حال حاضر اکثریت بالای افراد ترجیح میدهند وقت خود را با تلگرام و اینستاگرام بگذرانند. سلیقه مخاطبان در ایران به این شکل هدایت شده... شما میتوانید وضعیت انجمن های مشابه سنترال را هم رصد کنید همه با این بحران مواجه شدند. منتهی این بحران دیرتر به سنترال سرایت کرد.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

خب من منظورم رو بد رسوندم
رک تر میگم «اگر کاربران از طریق تلگرامی که 24 ساعت توش هستن عناوین پستها رو ببینن دیگه کنجکاوی لازم برای مشاهده انجمن رو ندارند و به انجمن سر نخواهند زد درنتیجه آمار بازدید از سایت بکلی افت خواهد کرد و بدنبال اون فعالیت کاربران فعال کاهش پیدا میکنه چون با کاهش بازدید(مخاطب) انگیزه کم کم از بین میره»
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

New Member
سپاس‌های ارسالی: 63 بار
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

پست توسط shahab23 » دو شنبه 21 اسفند 1396, 12:43 am

سلام
سطح مطالب ارسالی در سنترال با هیچ یک ار انجمنهای دیگر قابل مقایسه نبود. تنوع مطالب علمی، پرهیز از کپی کردن مطالب سایر سایتها و ارائه مقالات ، تالیفات ،ترجمه ها و ارسالهای مورد علاقه کاربران از امتیازات سنترال بوده است . سطح علمی سایت به حدی افزایش پیدا کرده بود که دوستان اقدام به تهیه مجله الکترونیک و انتشار ماهانه آن نمودند . در اغلب موارد نظامی ، علمی و فنی سنترال نوعی مرجع محسوب میشد .بنابراین دلیل کاهش محبوبیت سایر انجمنها و سایتها در مورد سنترال صدق نمیکند . این سایت همیشه علاقمندان خاص خودش را داشت اما با عدم حضور کاربران قدیمی که اقدام به ارسال مقالات و تالیفات مورد علاقه مینمودند و همچنین جایگزین نشدن کاربران جدید در آن سطح ، بازدید از سنترال هم کاهش یافت.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8666 بار
سپاس‌های دریافتی: 13227 بار

پست توسط Java » دو شنبه 21 اسفند 1396, 9:43 pm

Hesam - 1994 نوشته شده:
Java نوشته شده:ظاهرا" متوجه عرض بنده نشدید! بالا بردن کیفیت مطالب ارسالی تاثیری چندانی در افزایش بازدید ها نخواهد داشت. اصولا" در حال حاضر اکثریت بالای افراد ترجیح میدهند وقت خود را با تلگرام و اینستاگرام بگذرانند. سلیقه مخاطبان در ایران به این شکل هدایت شده... شما میتوانید وضعیت انجمن های مشابه سنترال را هم رصد کنید همه با این بحران مواجه شدند. منتهی این بحران دیرتر به سنترال سرایت کرد.

خب من منظورم رو بد رسوندم
رک تر میگم «اگر کاربران از طریق تلگرامی که 24 ساعت توش هستن عناوین پستها رو ببینن دیگه کنجکاوی لازم برای مشاهده انجمن رو ندارند و به انجمن سر نخواهند زد درنتیجه آمار بازدید از سایت بکلی افت خواهد کرد و بدنبال اون فعالیت کاربران فعال کاهش پیدا میکنه چون با کاهش بازدید(مخاطب) انگیزه کم کم از بین میره»

البته من باز هم با نظر شما موافق نیستم. ببینید دوست عزیز... همانطور که عرض کردم هجوم کاربران از صفحات وب به شبکه های مجازی موضوعی همه گیر و کلی است و شما با داشتن بهترین موضوعات باز هم شاهد کاهش مخاطب خواهید بود. نمونه بازر آن آئروسپیس تاک و میلیتاری و ارتشی و... ده ها فروم دیگه. البته عرض کردم سنترال یکی از آخرین ها بود که دچار بحران شد. البته فروم هایی مثل میلیتاری و ائروسپیس تاک فورا" با داغ شدن بازار شبکه های اجتماعی کانال تلگرامی و پیج اینستاگرامشون رو فعال کردن و با این شیوه سعی کردند که همرنگ جماعت بشن. یک نکته رو هم آخر سر بگم. کمیت و تنوع پیج ها و کانال های تلگرام و اینستاگرام نشون میده امروز کاربران بسیار کمتر علاقمند به مطالب علمی و فنی و علوم و فنون نظامی هستند. عموم علاقه کاربران بخش های خبری و سرگرمی هست.
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی

https://www.instagram.com/javad.molaiee/

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6154 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

پست توسط Hesam - 1994 » سه شنبه 22 اسفند 1396, 5:10 pm

Java سلام
ممونم از پیگیریتون
حق با شماست

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2143 بار
سپاس‌های دریافتی: 7626 بار
تماس:

پست توسط HORLIKAN » چهار شنبه 8 فروردین 1397, 5:51 pm

سلام درود ممنون که عزیزان در این مبحث ورود کردن.... اول بگم که خیلی دوست داشتم نظر اقا مهدی رو هم به عنوان مدیر سنترال در بین نظرات ببینم ولی نشد... احتمالا هنوز ندیدن این تاپیک رو ....
در مورد حرف اقا حسام بگم منظور بنده فقط نوشتن تیتر خبر بود... چه کسی با دیدن تیتر خبر بیخیال خود خبر میشه؟؟؟؟؟ سوال :::: الان چند نفر رو داریم که برای دیدن یه مطلب حاظر هستند بیان تو گوگل
سنترال رو سرچ کنن بیان تو انجمن مربوطه برن سراغ اون خبر؟؟؟ ولی وقتی تلگرام فهرست و تیتر مطالب به روزه سنترال رو بزاره و همه گی بتونن ببینن و وارد لینک بشن ببینید امار بازدید به چه میزان برسه
بنده خودم شخصا مخالف این حجم از درگیری مردم با تلگرام هستم ولی خب کاریه که شده بالاخره ما میتونیم از این قضیه به شکل فرصت نگاه کنیم و استفاده مثبت خودمون رو ببریم تازه این کار میتونه به تحریک
بیشتر مدیران و نویسندگان و اساتید سنترال ختم بشه که باز هم برگردند به دوران قبل... ((( چرا خیلی ها از سنترال رفتند؟؟؟؟؟ چون مطالبی که با زحمت مینوشتن یا ترجمه میکردن یا غیره بازدید و پیگیری از
طرف دیگر کاربران نبود و طرف ناخودآگاه بی میل میشد نصبت به نوشتن مطلب ولی شما حساب کن امار بازدید سایت دوباره بالا بره چه اتفاقی میفته اون وقت؟؟؟؟؟ به زعم بنده اینستا و تلگرام میمتونه خیلی کمک کنه
البته بازم منوط به نظر اقا مهدی و دیگر ناظرینه .... انشالله که بازهم ببینیم دوران اوج سنترال رو ....
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72610 بار
سپاس‌های دریافتی: 31662 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 21 فروردین 1397, 6:44 am

سلام دوستان عزیز :razz:
سال نو رو هر چند دیر به همه دوستان تبریک میگم و سال خوبی برای همه آرزو میکنم :D

در مورد دلایل کاهش تعداد کاربران دقیقا تغییر داده شدن ذائقه ایرانی‌ها و در دسترس تر بودن شبکه‌های اجتماعی هست، متاسفانه در نسل جدیدعلاقه به مطالعه علمی به شدت کاهش پیدا کرده و این به معنی ایجاد بحران دانشی در نسل آینده خواهد بود که امیدوارم مسئولین امر فکری به حال این موضوع کنند، افرادی که قبلا برای به دست اوردن دانش ساعتها کتاب میخوندن و یا تحقیق میکردن تا به عمق موضوع برسند، الان نهایتا حاضر هستند چند خط مطلب بخونن و بعد خسته میشن، یعنی دیگه نسل دهه 80 که الان زمان ورود به فاز کنجکاوی علمیشون هست، مثل دهه 60 و حتی 70 نیستند. این هم متاسفانه فقط در ایران هست. در جهان هر چه بیشتر به سمت مطالعه مفید و علمی سوق داده میشن و در ایران به سمت سرگرمی و کارهای فکاهی و امثال اون، این هم فقط محتص این موضوع نیست، در بحث تولید نسل هم سلبریتی‌های اونها ترویج به تربیت فرزندان بیشتر میکنند و در ایران سلبریتی‌های ما مردم رو تشویق به نگهداری سگ! میکنند و در حوزه‌های مختلف همینطوره، همه‌ی کشورها سعی در ایجاد فرهنگ قانون مداری میکنند، در ایران قانون گریزی یک ارزش هست و دهها مثال در حوزه‌های گوناگون از این دست وجود داره که جای بحثش اینجا نیست، با بررسی همه جوانب موضوع، با ایجاد کانال برای سایت در یک پیامرسان خارجی و یک پیامرسان بومی موافقم، اما به چند شرط:

1-چند نفر از دوستان به طور مستمر حداقل روزی بیش از 5 مطلب خلاصه و یا لینک به مجتوا رو در کانال ارسال کنند
2- کمتر مطالب جدید انجمن در کانال مطرح بشه و مطالب به نوعی یادآوری و تبلیغ محتوای ارزشمندی که طی بیش از 10 سال توسط اساتید و متخصصین تولید شده که به این شکل هم گذشته‌ی درخشان انجمن زنده بشه و کاربرانی جذب بشه و هم کنجکاوی برای مطالب جدید از بین نره

وضعیت سایت از لحاظ هماهنگی و سئو بسیار مطلوب هست، اما همینطور که در نموداری که دوستان زحمت کشیدند هم به وضوح حرفهای بنده در بالا تایید میشه، نسل جدید حتی به خودش زحمت سرچ هم نمیده و همه محتوای کانالیزه شده خودشون رو از طریق کانال و پیج‌ها به دست میارن و به نوعی اینترنت که اساس اون تعامل و دانش پژوهی هست، تبدیل شده به تلویزیون‌هایی که فکر میکنیم تعاملی هست، در حالی که تعاملی در کار نیست و فقط به جای کنترل تلویزیون، کانال رو با لمس انتخاب میکنید. دعا میکنم و امیدوارم این یک وضعیت گذرا باشه و نسل جدید ما بیدار بشه، وگرنه سطح علمی جامعه ما و دانش عمیق فردی در 20 تا 30 سال آینده به شدت تنزل خواهد یافت

ضمنا کانال و گروه انجمن مدتهاست در تلگرام ایجاد شده، اخیرا هم کانال انجمن در ایتا و سروش و بقیه شبکه‌های بومی هم ایجاد شده. دوستان که تمایل دارند بر مبنای مواردی که در بالا اشاره کردم در PM اطلاع بدهند تا پس از بررسی، دسترسی لازم در کانال‌ها در اختیارشون قرار بگیره
آدرس کانال رسمی سنترال هم در تمام پیامرسانها @CentralClubs هست

:razz:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 30 فروردین 1397, 10:28 pm

سلام :D
ضمن تبریک اعیاد شعبانیه :razz:
فعلا کانال سنترال در ایتا فعالیت خودش رو شروع کرد، با توجه به قطعی بودن فیلترینگ تلگرام، به نظرم در شرایط فعلی امیدی به تلگرام نیست و بهتره در پیامرسانهای بومی کانال ایجاد بشه، اگر شرایط تغییر کرد، در تلگرام هم فعالیت کانال سنترال کلابز آغاز خواهد شد
لینک کانال ایتا: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6685 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » جمعه 31 فروردین 1397, 12:10 am

من یکی که تحت هیچ شرایطی هیچ کدام از پیام رسان های داخلی رو نصب نمیکنم چه تلگرام فیلتر بشود چه نشود !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

پست توسط ASHKAN95 » پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397, 4:08 am

سلام

محمد تورو خدا بیا، نرو! :grin: اخه تو از سال 84 تا الان این انجمن رو ول نکردی، میخوای بیای عضو کانال بشی که چی؟ انگار تازه اشنا شده...

واقعا چقدر زود گذشت، روزهایی رو که از مدرسه میومدم فقط یه ذوق ترچمه کردن مقاله ها، ذوق انتشار مجله و ...
جنگ های روسی امریکایی بین بچه ها
پارازیت های حرص در آرِ همین پست بالایی...

یادش بخیر...

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397, 2:18 pm

ASHKAN95,
سلام
چه عجب اشکان جان هم پیداش شد، حدمت بودی فکر کنم، درسته؟ :D
خوش اومدی :razz:

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

پست توسط ASHKAN95 » جمعه 28 اردیبهشت 1397, 12:03 am

Mahdi1944 نوشته شده:ASHKAN95,
سلام
چه عجب اشکان جان هم پیداش شد، حدمت بودی فکر کنم، درسته؟ :D
خوش اومدی :razz:

سلام رییستصویر

نه والا معاف کردن مارو، هرچی رفتیم گفتیم بزارین بیایم نزاشتن

حقیقتش انقد درگیر درس و کار و زندگی شدیم کمتر فرصت میکردم سر بزنم، ولی ایشالا از این به بعد بیشتر هستیم.

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10772 بار
سپاس‌های دریافتی: 12380 بار
تماس:

پست توسط AGeNiS1 » دو شنبه 4 تیر 1397, 5:19 pm

HORLIKAN نوشته شده: سلام و عرض ادب. چند سالی هست از سایتی که شب و روزمون رو توش میگذروندیم و الان سالی یه بار بهش سر میزنیم گذشته... یه زمان سوزن مینداختی به زمین نمیخورد ... تکنلوژی هرچی بیشتر میشه و امکانات هرچی گسترده تر میشه انگار بیشتر از هم فاصله میگیریم.... بعد از نزدیک به دو سال ددارم یه تاپیک میزارم.... خیلی خوب بود... ولی الان .... ادم میاد میبینه همه رفتن غمش میگیره.... صندلی داغ سرد شده.... یکی بسم الله بگه بچها رو جمع کنه.... حیف ......حیف....

سلام و عرض ادب خدمت امیر عباس گل
دقیقا منم امروز نا خداگاه دلم برای سایت تنگ شد
البته قبلا ادمها وقت زیادی داشتن و الان به قول اقا مهدی شبکه های اجتماعی جاشون رو گرفته
یادته من و خودت چقد کل کل داشتیم سر پست گذاشتن توی بخش های مختلف؟

صندلی داغ یکی از بهترین بخش ها برای من بعد از بخش تصاویر هست
مدیرتشم قبول کردم ک راش بندازم ولی متاسفانه هیچکی حاضر نشد روی صندلی داغ ما بشینه از کاربران به قولی رنک بالا

من با حرفت موافقم
حتی هفته ای یک پستم بزاریم همه خودش کلی خوب میشه و اعتیاد قبلیمون بر میگرده و مثل قبلا روزی چندتا پست میزاریم

ایشالله منم فعالیتمو از سر میگیرم به امید خدا
سال 88 عضوش شدم
الان 97 هست
15 سالگی کجا و 24 سالگی کجا
واقعا دلم برای سایت تنگ شده
ببین و بخند!اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کن!
خدایا!همه مریضا رو شِفا بده!

ارسال پست

بازگشت به “صندلي داغ”