مجله پزشكي انگليس : انسان های سالم فعال‌ترهستند، پول بيشتري ....

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3051
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

مجله پزشكي انگليس : انسان های سالم فعال‌ترهستند، پول بيشتري ....

پست توسط Dr.Akhavan »

  پزشكي انگليس : انسان های سالم فعال‌ترهستند، پول بيشتري بدست مي‌آورند و زمان بيشتري را صرف كار مي‌كنند
 به نوشته يك مجله انگليسي، ثابت شده است كه افراد سالم براي اقتصاد كشور سودمند هستند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، دانشمندان در شماره اين هفته “مجله پزشكي انگليس” نوشتند، رابطه ميان تندرستي و ثروت را در كشورهاي ثروتمند بررسي كردند و دريافتند كه مردم سالم‌تر در محل كار خود فعال‌تر هستند، پول بيشتري بدست مي‌آورند و زمان بيشتري را صرف كار مي‌كنند.

“مارتين مك كي” و همكارانش گفتند: مدارك محكم و منسجم از كشورهاي ثروتمند نشان مي‌دهد كه مردم سالمتر درآمدهاي بالاتري دارند.

همچنين نشريه “نيوزوايز” روز پنجشنبه اعلام كرد: مطالعات ديگر نشان مي‌دهند كه برخورداري از سلامت بهتر ساعت كاري و احتمال استخدام شخص را افزايش مي‌دهد و به عكس، ضعيف سلامت احتمال بازنشستگي زودهنگام شخص را بيشتر مي‌كند.

با وجود اينكه برخي از اين اعداد و ارقام ممكن است ناشي از مسائل روش‌شناسي باشد اما مهمترين و قطعي‌ترين نتيجه آن است كه فوايد برخورداري از سلامت، به مراتب از منافع فردي فراتر مي‌رود.

محققان نوشتند: كشورهاي ثروتمند، ثروت فعلي اقتصادي خود را تا حد زيادي مديون دستاوردهاي پيشين خود در زمينه تامين سلامتي مردم هستند.

براي مثال حدود ‪ ۳۰‬درصد رشد اقتصادي انگليس در فاصله زماني ميان سال‌هاي ‪ ۱۷۹۰‬و ‪ ۱۹۸۰‬را مي‌توان به سلامت و رژيم غذايي بهتر مردم نسبت داد.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”