سرعت عمل در کوپنی کردن کالاها

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5775 بار

سرعت عمل در کوپنی کردن کالاها

پست توسط shafagh »

نباید مسئولین محترم دولت و نمایندگان مجلس به ضرورت این امر به دیده شک و تردید نگاه کنند. کوپنی کردن کالاهای اساسی در این برحه از زمان امری ضروری است که بایست به سرعت تصویب و اجرا شود. برنج، روغن، گوشت، مرغ، شوینده ها، قند شکر...
این ها بایست سریعا کوپنی شده و طبق سهمیه های مشخص و کافی به مردم تحویل شود. تعلل در این امر سبب عود مشکلات و گرفتاری های متعدد برای مردم می شود که مسئولین محترم باید ضرورت ان را در اولویت قرار دهند.

آخرین ويرايش توسط 1 on shafagh, ويرايش شده در 0.
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72635 بار
سپاس‌های دریافتی: 31667 بار
تماس:

Re: سرعت عمل در کوپنی کردن کالاها

پست توسط Mahdi1944 »

البته به نظر من باید نظام بانکی اصلاح بشه، ریشه اغلب مشکلات اقتصادی ما در بانکها و سیاست‌های اونها هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5775 بار

Re: سرعت عمل در کوپنی کردن کالاها

پست توسط shafagh »

يا عرض سلام

اصلاح نظام بانكي مقوله اي ديگر است كه شايد زماني طولاني تر را ايجاب نمايد اما در حال حاضر كه احتكار و انبار سازي توسط بعض اشخاص صورت مي گيرد و البته علل موجود ديگر از جمله تحريم امريكا و كم باراني ، سهميه بندي مخصوصا براي جلوگيري از وارد شدن زحمت و خسارت به طبقه ي مردم ضعيف تر امري ضروري مي نمايد.
انچه جنابعالي مي فرماييد بخشي از تغيير زير ساختارهاي اقتصادي است كه از جمله كارهاي وسيع با برنامه ريزي هاي حساب شده و بنيادي براي طولاني مدت است. 
خانواده ضعيفي كه هم اكنون مي خواهد گوشت و برنج و ساير ملزومات و مايحتاج روزمره زندگي اش را تامين كند و واقعا در اين بحران گراني نمي تواند، نمي تواند منتظر اصلاح امور بانكي بماند. البته بحث بنده خيلي وسيع و طولاني است و جهت اختصار كلام كليه شاخ و برگ هاي ان را حذف كرده ام  و تنها به اين نكته پرداخته ام كه سهميه بندي كالاها و همچنين سوخت اتومبيل ها هم براي رفع قاچاق سوخت و هم هدر دادن ان بصورت تفنني در خيابان ها انهم با اين قيمت ناچيز فضايي مناسب را براي سوء استفاده كنندگان و زمينه ي ضرر براي عامه ي مردم را بوجود مي اورد.
مسئله ي ديگري كه بنده مي خواهم عرض نمايم عدم هماهنگي نياز داخلي و  تنگناهاي وارداتي است. تناسبي بين اين دو مقوله وجود ندارد. من خودم طرفدار شكوفايي صنعت و كشاورزي داخلي ايران هستم و  توليدات ملي را بر انواع خارجي ترجيح مي دهم اما مسئله اين است كه از طرف ديگر كمبود كالاهاي خوراكي زياد شده است و  عرضه محصولات با قيمت بالا صورت مي پذيرد و تحمل اين مشكلات سخت است و مردم را دچار زحمت مي كند.
مثلا چه عيبي دارد ما از كشور همسايه پاكستان مقداري نارنگي كه واقعا خوشمزه است وارد كنيم طوريكه تناسبي بين ان واردات و  توليد باغداران داخلي بوجود بيايد يا مثلا چيزهاي ديگري از تركيه با همين تناسب طوريكه باعث وارد شدن خسارت به بازار فروش محصولات داخلي هم نشود (مسئله حفظ تناسب مهم است). من مسئله كمبودها را مي گويم انجا كه كمبودي هست با واردات به موقع جبرا ن شود.

امسال هندوانه و طالبي و خربزه خيلي كم  و گران بود. درست همين پريشب خواستم يك خربزه براي مادرم بخرم، ميوه فروش مي گفت كيلويي 5000  تومان!!  وقتي شنيدم از فروشنده عذرخواهي كردم  و رفتم. با وجوديكه خودم هم دلم مي خواست يك قاچ از ان خربزه را بخورم  ولي چراغ اخطار كارت بانكي ام روشن شد و لاجرم منصرف شدم.

اوضاع نبايد اين طور باشد رفاه نسبي مردم حصوصا مردم  ضعيف بايد تامين شود و البته اين از وظايف مديريتي دولت است كه در وحله اول قوت مردم را تامين كند. براي همين عرض شد كه در اين برحه از زمان كالاهاي اساسي خوراكي سهميه بندي شود. وقتي برنج ارزان كوپني دست مردم كم بضاعت رسيد مطمئنا هندوانه و خربزه هم ارزان خواهد شد.

البته بنده به حفظ كرامت مردم اعتقاد دارم اما بالاحره در بين مردم ان ادم هاي كم در امدي كه هستند با دريافت اجناس كوپني ارزان مي توانند زندگي اشان را بهتر اداره كنند و يا حتي اگر خيلي پول لازم شدند مقداري از ان اجناس كوپني را بفروشند و كمبودهاي ديگرشان را جبران كنند هرچند ناچيز.

سهميه بندي بنزين هم امر خوبي است. اسراف نمي شود و صاحب اتومبيل مقدار بنزين سهميه اي خود را صرف رفت و امدهاي ضروري مي كند يا اگر افراد پولدار بنزين بيشتر بخواهند با قيمت ازاد دولتي تهيه كنند. البته ماشين هاي تردد عمومي كه سهميه بيشتر لازم دارند طبق شناسايي و تعرفه هاي دولتي سهم بيشتري دريافت كنند.

سخن بنده زياد است كه شايد در پست هاي هاي ديگري معروض داشتم. از طرفي اين كيبورد داغون هم حروفش پاك شده و اكثرا در تايپ كلمات اشتباه مي كنم  تازه انكه دوتا از كليدهايش هم گمشده و مجبور شده ام كليد هاي كم كاربرد را جاي انها بگذارم. مثلا  كليد delete در قسمت  Num  Lock را گذاشته ام جاي  F  و امثال ان. شايد اطلاع داشته باشيد كه قيمت يك كيبورد ساده شده 120000 تومان!
حالا اگر تكنسين بودن من در الكترونيك به كار ديگران نمي ايد لااقل بدرد خودم ميخورد. يك موس هم دارم كه تقريبا هشت سال پيش از يك اوراقي خريدم  و تا بحال دوبار سويچ هاي ان را عوض كرده ام. بيچاره با وجوديكه ديگر شباهتي به موس ندارد اما همچنان كار مي كند!  شعار من اين است تا وقتي كه چيزي با درست كردن مي تواند كار كند نياز ي به خريدن نو ان نيست اگرچه اين طرز فكر با فاشيون امروزي جور در نمي ايد. ولي بهر حال فكر كنم عاقبت مجبور شوم يك كيبورد نو بخرم :?

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”