پخش اعمال جراحي بصورت زنده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 350
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 1:10 pm
سپاس‌های دریافتی: 19 بار
تماس:

پخش اعمال جراحي بصورت زنده

پست توسط jeeerjeeerak »

دبير علمي دومين كنگره اندويورولوزي و يورولاپاروسكوپي ايران از ويژگي‌هاي اين كنگره را ارائه شش جراحي زنده و انتقال تصويري آن از سه مركز بيمارستاني به سالن برگزاري همايش عنوان كرد كه در جريان آن شركت‌كنندگان مي‌توانستند ضمن مشاهده مراحل جراحي، همزمان با تيم جراحي به گفت‌وگو و تبادل نظر بپردازند، كه به گفته وي، اين نوع ارائه و پخش همزمان از چهار اتاق عمل در سه مركز براي اولين بار در سطح كشور و منطقه با موفقيت كامل به انجام رسيد.

دكتر سيد امير محسن ضيائي، دانشيار ارولوژي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و دبير علمي دومين كنگره اندويورولوزي و يورولاپاروسكوپي ايران خاطرنشان كرد: از شش عمل انجام شده دو عمل از مركز پزشكي شهيد لبافي نژاد، دو عمل از بيمارستان هاشمي نژاد و دو عمل جراحي نيز از اتاق عمل بيمارستان ميلاد به محل كنگره ارسال شد.

به گفته وي، ارسال تصويري از مركز پزشكي شهيد لبافي نژاد از طريق خطوط E1 و اينترانت و با تلاش اداره عمليات انتقال با همكاري ساير واحدهاي شركت مخابرات استان تهران و وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات و با كيفيت بسيار بالا ميسر شد و ارسال از مركز پزشكي هاشمي نژاد با اتصال دو مركز از طريق تجهيزات ويديو كنفرانس IPVsat و توسط شركت عصر ارتباطات بين‌المللي پارس كار انجام شد. همچنين ارسال از اتاق عمل ميلاد با كابل مخصوص و توسط واحد سمعي و بصري بيمارستان ميلاد به انجام رسيد.

وي تصريح كرد: اداره همزمان و بدون نقص اين ارسال‌ها بدون كوچكترين قطع ارتباط مراكز ارسال كننده و سالن همايش كه براي اولين بار در كشور و منطقه در زمينه جراحي انجام مي شد تحسين همه شركت كنندگان و مهمانان خارجي را بر انگيخت و يك بار ديگر ثمره اعتماد به جوانان و خود باوري به استعدادهاي داخلي را به منصه ظهور رساند.

دبير علمي دومين كنگره اندويورولوزي و يورولاپاروسكوپي ايران اضافه كرد: انجام اين عمليات كه امكان رويت اعمال جراحي و ارتباط با تيم جراحي به طور همزمان را فراهم مي‌آورد، ضمن از بين بردن نياز به حضور فيزيكي در يك نقطه و زمان خاص براي فراگيران جنبه مهمي از كاربرد فناوري اطلاعات در پزشكي و علوم مرتبط را نشان مي‌دهد. ضمن اينكه امكان مهمي براي معرفي پيشرفت‌هاي پزشكي كشور در جهان را در اختيار ما قرار مي دهد و مي تواند نقش مهمي در تحكيم ارتباطات بين اللملي بخش‌هاي آموزشي پيشرو كشور با مراكز بزرگ دنيا داشته باشد.

دكتر ضيائي تصريح كرد: دومين كنگره انجمن اندويورولوژي و يورولاپاروسكوپي ايران از نهم تا يازدهم آبان ماه جاري با حضور استادان صاحب نام بين المللي و قريب به 200 نفر از همكاران ارولوژيست و اندويورولوژيست و دستياران تخصصي و تحصيلات تكميلي اين رشته در سالن شهيد غرضي بيمارستان ميلاد برگزار شد.

وي هدف از برگزاري اين كنگره را ارائه تجربيات و پيشرفتهاي اين رشته فوق تخصصي توسط صاحب نظران داخلي و خارجي و تبادل نظر و بررسي آخرين پيشرفتهاي انجام شده و انتقال آن به شركت كنندگان در كنگره خواند و

محور مطالب ارائه شده را درمان تومورهاي دستگاه ادراري، سنگ كليه، جراحي هاي ترميمي با رويكرد جراحي هاي با تهاجم كمتر وبررسي راه حل‌هايي براي مشكلات و تنگنا‌هاي تشخيصي با استفاده از ابزارهاي جديد عنوان كرد.

دبير علمي دومين كنگره اندويورولوزي و يورولاپاروسكوپي ايران با اشاره به اين كه زبان رسمي كنگره انگليسي و ثبت نام و ارسال مقالات به روش online بود اظهار داشت: در اين كنگره از بين 70 مقاله رسيده، 56 مقاله براي ارائه در كنگره برگزيده شد و همچنين 14 فيلم ويديويي از اعمال جراحي لاپاروسكوپيك كه توسط متخصصان داخلي انجام شده بود به نمايش گذاشته شد.

وي افزود: با توجه به اينكه كشور ما با تلاش‌هاي متخصصان داخلي به جايگاه مهمي در سال‌هاي اخير در اين رشته فوق تخصصي و جديد دست يافته است، سطح كنگره و مقالات ارائه شده در آن به اذعان مهمانان خارجي بسيار خوب ارزيابي شد و آن را در سطح كنگره هاي معتبر بين المللي دانستند.

به منظور جلب مشاركت شركت كنندگان و استفاده از نظرات و تجربيات آنان مطالب ارائه شده به غير از مقالات در قالب بحث علمي، ميزگرد علمي، جراحي زنده و جلسه پرسش و پاسخ آزاد با اساتيد صاحب نظر ارائه شد .

دكتر ضيائي تصريح كرد: در حاشيه اين كنگره نمايشگاهي از آخرين وسايل و تجهيزات مورد نياز اين رشته با حضور شركتهاي خارجي و داخلي برگزار شد كه مورد بازديد شركت كنندگان قرار گرفت.

دبير علمي دومين كنگره اندويورولوزي و يورولاپاروسكوپي ايران در پايان گفت: اين كنگره در روز پنج شنبه با معرفي بهترين مقاله ارائه شده تحت عنوان «مقايسه سنگ شكني برون اندامي و يورتروسكوپي با ليزر در سنگ‌هاي حالب فوقاني» و بهترين فيلم ويدئويي با عنوان «برداشتن تومور انتهاي تحتاني حالب و بوآري فلاپ به روش لاپاروسكوپيك» و شركتهاي برگزيده مشاركت كننده در كنگره خاتمه يافت
منبع : [External Link Removed for Guests]
مشترک مورد نظر در دسترس نمي باشد !!
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”