شهرها محل مناسبي براي نگهداري سگ نيست

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5775 بار

شهرها محل مناسبي براي نگهداري سگ نيست

پست توسط shafagh »

يادم مي ايد پارسال از كوچه بن بستي خارج شدم كه يكي دوتا گربه دور يك كيسه زباله در نبش كوچه جمع شده بودند. از كوچه كه بيرون امدم ديدم يك شخصي زنجير يك سگ پشمالو را در دست دارد و دارد مي رود. ناگهان دو گربه اي كه در نبش كوچه ناپيدا بودند دعوايشان شد. سگي كه دست ان شخص بود بر گشت و به من نگاه كرد. از انجا كه گربه ها را نمي ديد فكر كرد من صداي گربه در اورده ام و يكدفعه با تمام قوا شروع به پارس كردن و حمله به سمت من نمود. هرچه صاحبش سر او داد مي كشيد و زنجيرش را مي كشيد او ساكت نمي شد و روي دوپا بلند شده سعي داشت به من حمله كند.

همانطور كه با شك و ترديد جلو مي رفتم انگشتان پايم را نوك كفشم جابجا كردم تا اگر زنجير سگ پاره شد و به من حمله كرد ناچارا او را شوت كنم چون از سگ هاي گردن كلفت نبود اما به اندازه كافي بزرگ بود كه مچ پاي مرا بگيرد.

من شرم و خجالت را در صورت ان شخص مي ديدم كه ان سگ بحساب خارجي به يك آقاي محترم كه بي تقصير در حال عبور است حمله ور شده و به فرمان او هم گوش نمي كند. حالا شكر خدا سگ متوسطي بود و زورش نمي رسيد خود را از زنجير رها كند اما واقعا چه ميشد اگر يكي از سگ هاي بزرگي بود كه اين روزها بعضي ها در اتومبيل مي گذارند و دور شهر مي گردانند.

البته شنيدم هفته گذشته يكي دوتا از همين سگ ها كه خارجي هم هستند به چند نفر در يك پارك حمله كرده و انها را بقول اهالي كشور همسايه  لتَ كوب كرده اند و لذا اداره پليس از ان به بعد  آوردن هرگونه سگ در خيابان ها را ممنوع كرده است.

من حالا كاري به مسائل قانوني كه جاي خود دارد ندارم  اما واقعا مي پرسم، آيا محيط شهر و فضاي مدرن و پرجمعيت ان جاي نگهداري سگ است، انهم سگي كه از خانواده گرگ است و مي تواند حمله كند و مجروح سازد و تازه احتمالا ان شهروند بيچاره را به بيماري هاري هم مبتلا كند؟ 

اساسا هر انسان عاقلي يك كاري را برحسب نياز انجام مي دهد اما آيا واقعا نگهداري سگ از جمله نيازهاي يك فرد عادي انهم در محيط شهر است؟  حالا از اين نكته مي گذريم كه كنترل سگ هميشه و دائمي امكانپذير نيست و از حمله اين جانور  آرواره دار هم ميگذريم، از جهت ديگر جلو واق واق مدام يا گاه و بيگاه يك سگ كه موجب آزار فكري و روحي ديگر همسايگان است را هم نمي توان گرفت.

شخص دارد از پله هاي يك ساختمان آپارتماني بالا ميرود مي بيند شخص ديگري با يك قلاده سگ در حال پايين آمدن است و چون معبر باريك است و بايست از كنار ان سگ عبور كند كه واقعا نا مطمئن است چه تشويشي به ان شخص دست ميدهد مخصوصا كه او يك كودك باشد؟

علاوه بر اين ها سگ مي تواند چقدر محيط را آلوده كند؟  همه سگ هايي كه در شهرها نگهداري مي شوند كه بلد نيستند بروند توالت و تازه اگر بروند هم با پاي الوده از توالت بر ميگردند روي فرش ها و ديگر جاها. و يا كنار هر ديوار و درخت و بوته و ماشيني كه ميرسند يك پايشان را بلند كرده و به ان وسيله ادرار مي كند. اين نوع ادار كردن جزء غرايز حتمي اينگونه جانوران است و بحساب مي خواهند محدوده قلمرو خود را به همنوعان خود ياد اور شوند.

مردم خارج به اين چيزها معتقد نيستند و حساسيت چنداني به ادرار سگ و گربه ندارند ولي البته اكثرا  از مدفوع سگ پرهيز دارند و نمي گذارند سگ اشان منزلشان را  آلوده كند و ان را عادت ميدهند تا برود و در بيرون مدفوع كند مثلا در باغچه كنار خيابان! حالا حساب كنيد مدفوع چند ميليون سگ كوچك و بزرگ در جاي جاي شهر نيويورك يا لندن چه بسر  ان شهرها مي آورد حتي اگر در محدوده محيط خانه صاحبان انها باشد؟!  تازه اين تنها مشكل نيست و خطر حمله سگ در اين كشورها اجتناب ناپذير و محتمل است و سالانه هزار ها مورد حمله گزارش مي شود حتي با وجود قوانيني هم در اين باره وضع كرده اند.

تصویر

البته من با نگهداري گربه هم چندان موافق نيستم  چون بعض مشكلات سگ را دارد اما لااقل خطر حمله و مجروح كردن و صداي ازار دهنده پارس را ندارند. البته اگر اين افراد بدليل عاطفه افراطي براي نگهداري حيوان لابد هستند بجاي اين دو حيوان پرندگان خوش الحان و زيبا و تميز  و  چيزهايي مثل خرگوش يا مرغ و خروس و يا كبوتر (البته اگر به كبوتربازي منجر نشود) را انتخاب كنند. البته پرورش گياهان زيبا و تزييني بيش از هر چيز روح انسان را ارامش مي دهد.

من اساسا خودم به مهرباني و رحمت به حيوانات معتقد هستم  و حتي وقتي مي بينم يك گربه روي ديوار نشسته مي ايستم و با شوخي با او  حرف ميزنم و خوش و بش مي كنم  و حتي وقتي مي بينم به حرف هايم گوش ميدهد و حركات مرا زير نظر دارد خنده ام ميگيرد اما بواقع نگهداري حيواناتي مثل سگ در محيط شهرها كاري نا معقول و غير حسابي است و باعث سلب اسايش ديگر افراد و حتي ايجاد ترس و خطر براي انها ميشود. حتي همين سگ هاي بظاهر كوچك در حمله و گاز گرفتن چنان فرز و چابك هستند كه غير قابل انتظار است و البته صداي پارس سگ ها نيز اسباب ناراحتي ساكنان يك محل مي شود.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: شهرها محل مناسبي براي نگهداري سگ نيست

پست توسط Hesam - 1994 »

مشکل اونجایی بدتر میشه که برخی صاحبان سگ ها پس از مدتی از نگهداری حیوان عاجز میشن و به عقل ناقصشون خطور میکنه که سگ رو در طبیعت رها کنند
سگ های رها شده اصطلاحا ولگرد بدلیل نیاز به غذا یا آت و آشغال میخورن یا وارد حیات وحش شده و به سایر حیوانات حمله می کنند
گزارشاتی از حمله سگ های ولگرد به یوز پلنگ ، گرگ و آهو وجود داره . همچنین درنتیجه جفت گیری سگ و گرگ حیوانی به نام گرگاس متولد میشه که خصوصیاتی مابین ایندو داره و به خودی خودی خطر بزرگی برای دامداران محسوب میشه
قوانین بین الملل محیط زیست می گوید هیچ حیوان خانگی بدون صاحبی نباید در طبیعت وجود داشته باشد که گربه و سگ جز آن حیوانات هستند و هیچ گربه و سگی نباید در منطقه حفاظت شده، طبیعت و... وجود داشته باشد. 
امروزه علاج کار رو در عقیقم سازی این حیوانات میبینند چرا که مثلا با عقیم شدن سگ نر درصد قابل ملاحظه ای احتمال دندان گرفتن کاهش پیدا می کنه و نژاد اون سگ ها پس از مدتی در اون منطقه منقرض خواهد شد . شاید شما هم متوجه شده باشید برخی سگ ها در یک نوبت زایش 12 تا توله بدنیا میارن و این یعنی تکثیر بشدت بالای این حیوانات . بدتر ازاین سگ خودش ناف توله متولد شده رو با دندونش قطع میکنه و دو سه تا جفت رو میخوره ، حتی دیده شده که بعضی سگ ها مشکلی با خوردن توله های خودشون ندارن!!

گاهی با خودم فکر میکنم چرا در کشور ما که عقبه درخشانی در پرورش اسب و اسب ساری داریم امروزه اینقدر با اسب سواری بیگانه شدیم ولی سگ بازی که از کار های پست در فرهنگ ماست به یک نوع کلاس و پرستیژ تبدیل شده
ای کاش دولت ها بفکر ایجاد هرچه بیشتر مدارس اسب سواری در مناطق روستایی و شهرستان ها بیافتن جالبه بدونید طبق گفته های حکیم دکتر خیراندیش در طب سنتی خبری از دیسک کمر نبوده به این دلیل که اسب سواری باعث حرکت ارتجاعی و تقویت دیسک و مهره ها میشده ولی امروز بدلیل تنبلی و نشستن های زیاد در ماشین پس از مدتی این ضعف خودش رو بصورت عارضه ای مثل دیسک کمر نشون میده

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4590 بار
سپاس‌های دریافتی: 6777 بار

پست توسط bamn »

فقط برایتان چند خاطره تعریف می کنم :

1- یادم هست که از 3-4 سالگی یک خواب ترسناک را تا چند سال مرتب می دیدم! اینکه داخل یک گودال خیلی بزرگ و عمیق بودم و اطراف گودال پر از سوراخ های غار مانند بود که سگ های ترسناکی از آن خارج می شدند و تنها راه خرج از گودال در سقف آن بود که هیچ وقت دستم به آن نمی رسید!

2- شاید 8 یا 9 سالم بود . با خانواده عموی بزرگم به یک باغ در اطراف نجف آباد رفته بودیم . همراه دختر عمویم که تقریباً دو برابرم سن داشت در باغ حرکت می کردیم که متوجه شدم سگ سیاه بزرگی از انتهای باغ با سرعت به سمت ما می آید ، فقط همان یک لحظه سگ را دیدیم و بقیه اش در حال فرار با آخرین سرعت به سمت خانواده مان بودیم که در سمت دیگر باغ بودند! حتی وقتی هم که آنجا رسیدیم و دختر عمویم ایستاد ، باز به دویدن ادامه دادم و خودم را به وانت مزدایمان رساندم و دیگر تا وقتی آنجا بودیم پیاده نشدم! خدا دختر عمویم را بیامرزد چند سال بعد در یک تصادف رانندگی فوت کرد .

3- برای امتحان کنکور کارشناسی ناپیوسته رفته بودم دانشگاه خوراسگان . امتحان که تمام شد صدها نفر جلوی درب دانشگاه منتظر تاکسی بودند و چند دقیقه یک بار ماشین می آمد و 4-5 نفر را سوار می کرد . بنده هم که هم از تاکسی سواری خوشم نمی آمد و هم حوصله در صف ایستادن را نداشتم ، زدم به جاده و در امتداد کانال جی شیر پیاده رفتم . تقریباً 2 ساعتی راه می رفتم و هدفم این بود که به پل شهرستان برسم و آن طرف پل سوار اتوبوس واحدی شوم که تا نزدیکی خانه مان می رفت . اما دیگر خیلی خسته شده بودم و مجبور شدم 300-400 متر مانده به پل شهرستان سوار یک تاکسی شوم و تا پل بزرگمهر بروم! حالا چه ربطی به سگ داشت؟! اصفهانی ها می دانند! دو طرف کانال جی شیر باغ و مزرعه است و پر از سگ های نگهبانی که اطراف کانال پرسه می زنند و مردم را زیر نظر دارند ، اما راهش را یاد گرفته ام که ترسم از سگ را بروز ندهم! در این دو ساعت اصلاً به روی خودم نیاوردم که از کنار دهها سگ هیکلی و ورزیده عبور کرده ام!
4- خانه ایی که چند ماه قبل در سپاهان شهر خریدیم چند سال دست مستاجرانی بوده که خیلی در سپاهان شهر معروف شده بودند! از داغان کردن و حتی آتس زدن خانه که کار به ورود آتشنشانی هم کشیده بود که بگذریم خانه 20 سال ساخت را طوری به ما تحویل دادند انگار آثار باستانی است! یکی از راننده آژانس ها تعریف می کرد آمده بوده دنبالشان ، دو خانم بوده اند با یک سگ ، راننده گفته سگ را سوار نمی کنم ، باید سبد مخصوص داشته باشد! آنها هم عصبانی شده و دعوا راه انداخته اند و کار را به کلانتری رسانده اند که " راننده به سگ ما توهین کرده! "

اینجا در سپاهان شهر سگ گردانی خیلی رواج دارد و روزی نیست که سگ های فانتزی کوچک را همراه صاحبانشان در کوچه و خیابان نبینم . شب ها هم که پاتوق سگ های ولگرد زمین های اطراف است که برای در امان ماندن از سرما و پیدا کردن غذا به داخل شهرک می آیند . یکی از اقواممان می گفت این سگ ها ولگرد هستند اما وحشی نیستند! برخی را منابع طبیعی پرورش داده برای اینکه جلوی پایین آمدن حیوانان وحشی از کوه ها را بگیرند و برخی را هم پادگان های اطراف پرورش می دهند برای مراقب از حریم پادگان!!!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh »

جناب bamn  گرامي :razz:
از شنيدن فوت دختر عموي محترم شما در ان زمان بسيار متاسف شدم روح ايشان شاد و مسرور باشد 
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh »

اساسا شايد عشاير كه كوچ مي كنند و گله هاي گوسفند دارند و در بيابان هايي كه گرگ دارد نيازمند داشتن و نگهداري يكي چند سگ باشند كه البته انها هم هنگام كوچ بايست انها را قلاده كره و به حيواناتي مثل اسب يا خر مهار كنند تا هنگام عبور از مناطق مختلف به رهگذران حمله نكنند چون همانطور كه قبلا عرض كردم عكس العمل انها قابل پيش بيني نيست و هر شخصي را كه دشمن تشخيص دهند به او حمله مي كنند.

اما در شهرها چه؟ بقولي، بعضي ها كه فرهنگ انگليسي و امريكايي را نوعي پرستيژ محسوب مي دارند چشم و گوش بسته دنباله رو  بعض عادات غلط انها هستند كه يكي از انها همين نگهداري سگ در شهرهاست و مخصوصا براي تشابه بيشتر از انواع سگ هاي خارجي استفاده مي كنند.

يكي از عوامل انتشار اين نوع فرهنگ همين شبكه هاي ماهواره اي غربي فارسي زبان هستند ( من گاهي بعض اينگونه برنامه ها را كه شامل رقص و پايكوبي و ساير مسائل  ضد اخلاقي نباشد جهت تحليل و بررسي مقاصد و نوع تبليغات انها دنبال مي كنم. اين نكته به من اجازه ميدهد تا بتوانم سياست ها و اغراض ساخت ان برنامه ها را كشف كنم و يا از نوع اخبارها بتوانم عقبه ي لشكر ضد ايراني انها را ببينم. با اين حال به افراد فاقد تجربه لازم  كه بدون توان تحليل اعتقادي ممكن است جذب چنين برنامه هايي شوند توصيه مي شود كه بواقع از اين مارهاي زهرآگين اجتناب كنند.)

مثلا در همين شبكه نفرت آور  " من و تو " كه بواقع نا اهل ترين افراد در ان جمع شده اند گاهي برنامه هاي چند ساعته اي را در مورد زندگي سگ هاي خانگي توسط خارجي ها ساخته شده را با سياست همان بانيان امور فرهنگ غرب دوبله كرده و با اب و تاب بسيار سعي مي كنند مخطبان ايراني را به انها علاقه مند كنند. من بارها اينگونه برنامه ها در اين شبكه ديده ام كه فكر و روح افراد را مرتب بمباران مي كنند تا انها را به سگ و گربه علاقه مند كنند و در زندگي انها جايي براي ورود اين حيوانات به خانه ها و اپارتمان ها در شهرها باز نمايند. البته قضيه فراتر از اين هاست و اين ها مقدمه يك تغيير عقيده كلي در وجود مخاطب و سوق دادن انها به نوع زندگي غربي است اما از همين نقاط اغاز مي شود.

بعنوان مثال انها برنامه اي ساخته اند بنام "لندن گردي" و يك مجري زن ولنگار همراه با فيلم بردار هاي مربوطه مثلا مي رود تا لندن و جاذبه هاي لندن را به ما نشان دهد!  مثلا در يكي از همين برنامه او به نمايشگاه حيوانات رفته بود. وي درحاليكه دست هايش را باز كرده و چشم هايش بسته و متظاهرا چند نفس عميق با لذت مي كشيد مي گفت: " به به!  به به!  چه هوايي و چه محيط زيبايي (و در حليكه دوربين يك خوك را نشان مي داد!) چه حيوانات ناز و قشنگي! اينجا در لندن و در اين محيط پر از لطف و عاطفه آدم لذت مي برد و من نمي دانم چطور ان را براي شما تشريح كنم! ... (همين خانم در بخش قبلي همين برنامه به يك شراب فروشي كلاسيك در لندن رفته بود انواع شراب هاي قديمي و جديد را نشان ميداد و ضمن تست انها به به و چه چه مي گفت!)

البته من الان تمركز و وقت لازم را ندارم كه بتوانم بعض ديگر ابعاد چنين برنامه هاي دست ساز غرب را توضيح دهم اما با همين مختصر هم ميتوان فهميد كه نقشه اين ها چيست و انها چطور مي خواهند ديگران را به همان باتلاقي كه خودشان در ان غرق شده اند بكشانند. باز هم عرض ميشود اگر من بخواهم تجزيه و تحليل هاي مشابه چنين برنامه هايي را بنويسم بسيار طولاني خواهد شد و حتي ممكن است از موضوع اصلي بحث هم خارج شويم.

مثلا يك خانمي كه به او سالي تاك مي گويند و هميشه در نماي اسكرين برنامه يك سگ كنار اوست و البته عليرغم تبعيت از گردانندگان غربي شبكه زن ساده لوح و افراطا احساساتي هم هست و غالبا  دشمني شديد خود با حكومت اسلامي ايران را با خركات و كلمات بيان مي كند در همين برنامه اخير مي گفت :" چرا در ايران سگ ها را خانه نشين كرده اند؟!  ما در پاسخ به اين اقدام غير انساني يك كمپين تشكيل مي دهيم و از شما (مخاطبان خاص خود) تقاضا داريم يك فيلم از سگ خود (در حاليكه در خانه غمگين نشسته است!) تهيه كرده و براي ما ارسال كنيد تا در كمپين خود نشان داده و چنين اقدامي را محكوم كنيم!

مشاهده ميفرماييد سياست هاي گردانندگان فرهنگ غرب توسط اين افراد را كه چطور مي خواهند جهل و خام فكري را  بر بعض افراد جامعه ي ما مسلط سازند؟

خدا وكيل و شاهد و ناظر؛ ببينيد همين امريكا و انگليس  و اخوان اشان توسط حكومت هاي عربي به رهبري آل سعود مدت چهار سال است  بر سر مردم مظلوم يمن كه اتفاقا از نظر مليتي عرب هم هستند چه بلاهايي اورده اند؟ خدا ميداند زبان و فلمم قاصر است كه اين جنايت ها بازگو كرده و حتي به انها اشاره كنم . از كجا بگويم و ابعاد وسيع اين جنايات شيطاني و ضد بشري را چگونه بيان كنم؟  چهار سال بمباران مداوم شهرها و روستاهاي يمن با هواپيما و بمب هاي امريكايي، بيمارستان ها ، مدارس و مراكز تاسيساتي حياتي اين مردم مظلوم و مقتول. زدن اتوبوس كودكان مدارس يمن با راكت ، محاصره مرزهاي اين كشور براي بستن ورود هر گونه اذوقه و دارو  و هزاران هزار مصيبت ديگر كه بر اين مردم مظلوم وارد كرده اند كه بايست گروه نويسندگان خبره و مطلع بنشينند و انها را به رشته تحرير در اورند. اين ها اعمال غير انساني نيست؟ اين ها جنايات بزرگ تاريخي نيست كه غرب مرتكب شده و مي شود (حالا من  مسائل فلسطين را كه كم از يمن نيست بيان نمي كنم)

اين  فقط برگي از پرونده قطور جنايات غرب و سعودي در يمن است (از خوانندگان محترم بدليل چاپ اين عكس ها عذر ميخواهم) :

حمله هواپيماهاي غربي آل سعود به اتوبوس هاي حامل دانش اموزان يمن

تصویر

تصویر

تصویر

انوقت در ايران ممنوعيت آوردن يك حيوان در اماكن عمومي كه خطر گاز گرفتن دارد غبر انساني است؟ 

واقعا اف بر اين بي انصافي و بيعدالتي هاي شبكه من وتو  و صداي امريكا و بي بي سي و امثالهم كه حتي كوچكترين اشاره اي به جنايات تاريخي در يمن و فلسطين كه طي انها هزاران انسان، زن و مرد و كودك و پير و جوان كشته شده اند ندارند و همه ي اين اخبارهاي موحش را سانسور كرده و بعد براي يك حيوان گزنده تظاهر به دلسوزي مي كنند انهم در حاليكه هيچ فرد متيني در ايران ظلمي به انها روا نداشته است.

به غرب ميگويم به سران ظالم عرب ميگويم  به اين شبكه ها و مجريان مزدور وابسته به كاخ سفيد مي گويم ، بشر شويد، آدم شويد، انسان شويد. از اين قالب شيطنت و حماقت خارج شويد و چشم بر حقايق نبنديد و فكر كنيد به روزي كه روز  روشن شدن حقايق ، اشكار شدن بواطن و معامله به عدل است روزي كه انسان فقط بنا بر حق و بنا به عقيده و عمل خود حساب خواهد شد اگرچه ميدانم اين پيام پاشيدن دانه بر سنگ سخت است كه حاصلي نخواهد داشت.

همچنين به افراد مال پرست و سودجو در داخل مي گويم بيدار باشيد و فريب تجمع مال و ثروت را نخوريد كه با چنين انگيزه اي پشت به دين و  ملت خود كنيد. مطمئن باشيد اين ها براي شما ماندگار نخواهد ماند و چيزي كه باقي مي ماند و هميشه باقي خواهد ماند آثاري است كه بر درآمدهاي ناعادلانه و ظالمانه مرتبط خواهد بود. از خدا بترسيد چون سزاوار كه بترسيد و همراه با كسب سود قانوني و منصافانه براي هر مقصدي كه داريد خدمت به مردم را هم براي رضاي خداوند در نظر بگيريد و مشكلي از مشكلات امروز را بر طرف كنيد. 

از دوستان گرامي بدليل انكه دچار خروش شده و مقداري از اصل موضوع تاپيك دور شدم عذرخواهي مي كنم چوت واقعا گاهي ادم نمي تواند اين همه بيعدالتي و بي انصافي را تحمل كند.

آخرین ويرايش توسط 2 on shafagh, ويرايش شده در 0.
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4590 بار
سپاس‌های دریافتی: 6777 بار

پست توسط bamn »

جناب shafagh2 عزیز ، اولاً دو تصویر اول مربوط به فاجعه راشدین حلب است که در آن یک خودرو انتحاری در میان کودکان آواره فوعه و کفریا منفجر شد . البته نه اینکه بگویم آل سعود دست به جنایات مشابهی نزده! منظورم این است که اطلاعات باید درست و دقیق باشد تا کسی بعداً دچار شبهه نشود!
دوماً به نظرم خود این غربی ها هم نمی دانند با خودشان چند چند هستند!!! از یک طرف به طبقه متوسط و مثلاً روشنفکر جهان سوم غالب کرده اند که نگهداری سگ و گربه بجای بچه خیلی کلاس دارد! از آن طرف سلبریتی های خودشان تبلیغ فرزند آوری و حتی حمایت از یتیمان می کنند! تا اینجایش می گوییم یک کار برنامه ریزی شده است برای تخریب فرهنگی و اجتماعی کشورهای دیگر! اما از طرف دیگر بین خودشان هم دعوا دارند! در هالیوود یکی می آید انیمیشن " بچه رئیس " را می سازد برای تشویق کودکان به دوست داشتن خواهر و برادر تازه به دنیا آمده شان . آن یکی انیمیشن " زندگی پنهان حیوانات خانگی " را می سازد که در آن همه آدم ها زندگی مجردی دارند و مونسشان حیواناتشان است!!! یکی دیگر می آید انیمیشن " لک لک ها " را می سازد در مزمت اینکه چرا کار و زندگی ماشینی جایگزین شادابی خانواده های پرتعداد شده (که البته آخر فیلم یک شیطنتی هم دارد که بماند!) آن یکی جدیداً در کارتون هایش باب کرده که عشق واقعی نباید لزوماً شاهزاده رویاهای آدم باشد و می توان بجایش خواهر (انجماد) و مادرخوانده (ملیفیسنت) و آزادی (شجاع) و ... را انتخاب کرد!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh »

با عذرخواهي فراوان از اشتباهي كه پيش امد

بنده عكسي را كه در رجا نيوز در مورد خبر حمله سعودي ها به اتوبوس حامل دانش اموزان يمني در تاريخ  20 مرداد  97 چاپ شده است با ان تصاوير اشتباهي جايگزين كردم. بار اول هم با همين عنوان سرچ كردم اما چون ان عكس ها در ميان ديگر تصاوير صفحه بود چنان مي نمود كه عكس هاي مربوط به اتوبوس دانش اموزان يمني باشد. بهر حال از اشتباهي كه پيش امد مجدد عذرخواهي ميكنم و همچنين از اطلاعيه شما  نيز كه سبب اصلاح موضوع گرديد بسيار ممنونم   :razz:
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”