سردرگمی در مورد علل انقراض دایناسورها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2935
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4584 بار
سپاس‌های دریافتی: 6759 بار

Re: سردرگمی در مورد علل انقراض دایناسورها

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

اولاً شما باید حتماً فرسایش را در معادلاتتان در نظر بگیرید . ممکن است تپه هایی که محل این کشف بوده اند زمانی کوه های بلندی بوده باشند (که البته شخصاً بعید می دانم و دلیلش را در ادامه خواهم گفت) اما ظاهر تپه ها کاملاً نشان می دهد که مدتها در معرض فرسایش قرار داشته اند .

دوماً طبق نظر زمین شناسان در زمان انقراض دایناسورها (65 ملیون سال پیش) آمریکای شمالی توسط یک دریای بزرگ به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می شده و در واقع ایالت های مرکزی آمریکای امروزی اکثراً زیر آب بوده اند . پس با توجه به محل کشف این فسیل (مرکز ایالت داکوتای جنوبی) احتمالاً این محل یک منطقه ساحلی (یا نزدیک به ساحل) بوده و خاک و سنگ های شکل گرفته روی بقایای دایناسور باید از نوع رسوبات دریایی باشند و با توجه به اینکه دریای مذکور چند ملیون سال بعد خشک و محو شده بنابراین قابل توجیه است که رسوبات شکل گرفته روی دایناسور به اندازه چند ملیون سال باشند و بعد از آن فرسایش آغاز شده است .

سوماً با توجه به عکس ها (بخصوص عکس دوم) می توانم بگویم که تپه ها حدود 19 تا 20 متر از سطح دشت ارتفاع دارند و فسیل باید در عمق حدوداً 17-18 متری (نزدیک به سطح دشت) قرار گرفته باشد . اما باز هم فراموش نکنید که عامل فرسایش را باید حتماً در نظر گرفت . این دشت ها شاید الان بیابان باشند اما زمانی (در عصر یخبندان) حتی لایه های قطور یخی را هم به خودشان دیده اند .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5773 بار

Re: سردرگمی در مورد علل انقراض دایناسورها

پست توسط shafagh »

با عرض سلام و ادب خدمت bamn گرامي

چند روزي دل و دماغ نوشتن مطلبي در هيچ موضوعي را نداشتم از شما اجازه ميخواهم  مدتي وقت بدهيد تا مسرت و نشاطي پيدا نموده و افتخار ادامه بحث را داشته باشم   :razz:
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 22 مرداد 1398, 3:32 pm

Re: سردرگمی در مورد علل انقراض دایناسورها

پست توسط hosseinbu »

[External Link Removed for Guests] (به انگلیسی: Anthracite) زغال سخت، سیاه و براقی که مرغوبترین کیفیت را دارد یعنی شامل کمترین مقدار آب و مواد فرار و بیشترین محتوی کربن است و با شعله کوچک و آبی‌رنگ و بدون دود می‌سوزد. آنتراسیت آخرین فراورده تغییر و تبدیل مواد گیاهی از طریق سلسله مراحل زغال نارس، لینیت و زغال بیتومینه است.
[External Link Removed for Guests]، زغال سنگ سخت و جمع و جور است که دارای یک بلور متالستیک است. این دارای بالاترین مقدار کربن، کمترین ناخالصی ها و بالاترین تراکم انرژی تمام انواع زغال سنگ به جز گرافیت است و بالاترین رتبه از زغال سنگ است.
[External Link Removed for Guests] بیشترین نوع زغال سنگ دگرگون شده است (اما هنوز هم نشان دهنده دگرگونی پایین است)، که در آن میزان کربن بین 92 تا 98 درصد است. اصطلاح برای آن دسته از انواع زغال سنگ استفاده می شود که در هنگام گرم کردن زیر نقطه ی احتراق از بخار یا سایر بخارات هیدروکربنی خنثی نمی کنند. آنتراسیت با مشکلاتی روبرو است و با شعله های کوتاه، آبی و دودی مواجه می شود.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن علم و فناوري”