شوره ی کولر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
پست: 221
تاریخ عضویت: دوشنبه 11 دی 1396, 9:34 am
سپاس‌های ارسالی: 117 بار
سپاس‌های دریافتی: 322 بار

شوره ی کولر

پست توسط مهاجر تنها »

هوالحی
سلام

نزدیک به فصل تابستانو بعضی مثل من با شوره کولر مشکل دارند


یکی از موارد رفع شوره کولر ، تعویض هر روزه آب کف کولر به خصوص در مناطقی که کولر شوره زیاد می زند است.راه دیگر نصب لوله های کوچک سرنگ در داخل کولر است تا بتواند همیشه آب کولر را خالی کند و نگذارد آب کهنه و دارای املاح بالا در کف کولر ذخیره شود .
مورد دیگر برای رفع شوره کولر، استفاده از رسوب گیرها و روش رسوب شکنی است. در این روش با جلوگیری از متراکم شدن املاح، اثر سوء و مخرب رسوبات، خنثی می گردد. شما باید یک بطری از رسوبگیر را (تکان داده) و داخل آب کولر (نزدیک پمپ) بریزید. رسوبگیر از تشکیل رسوب در مسیرهای آبرسانی و آبریز و نیز بر روی پوشالها جلوگیری میکند و دائما مواد معدنی محلول در آب را شناسایی و در نهایت علاوه بر جلوگیری از متراکم شدن، سبب ته نشین شدن آن ها در کف تشتک کولر می شود.


جدیدا یک محقق ایرانی موفق به ساخت شوره گیر کولر آبی شده است. شوره گیر کولر آبی به صورت گلوله ای از اسید چرب( روغن تالو) ساخته شده است که می تواند یون های موجود در آب را جذب کند. این شوره گیر در تشتک کولر آبی قرار می گیرد و با هر آبی که وارد کولر می شود چرخش پیدا می کند و تبادل یونی انجام میدهد. این شوره گیر از نشست رسوب روی پوشال جلوگیری میکند. به طوری که اگر در پایان فصل گرما، روی پوشال آب ریخته شود، این رسوبات به راحتی از روی پوشال پاک می شوند.

بهترین روش به نظر من تعویض اب کولر هر بیست روز که خیلی تاثیر داره

موفق باشید
ارسال پست

بازگشت به “انجمن علم و فناوري”