محمد مرسی، رئیس‌جمهوری پیشین مصر در دادگاه فوت کرد.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1679
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3404 بار
سپاس‌های دریافتی: 5797 بار

محمد مرسی، رئیس‌جمهوری پیشین مصر در دادگاه فوت کرد.

پست توسط shafagh »

.


تلویزیون مصر از مرگ محمد مرسی رئیس‌‎جمهور سابق مصر در هنگام جلسه محاکمه خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، رسانه‌های خبری مصر از مرگ محمد مرسی رئیس‌جمهور سابق خبر دادند. تلویزیون رسمی مصر اعلام کرد که مرسی در جلسه دادگاه بیهوش شده و درگذشته است. ‎


در پی درگذشت محمد مرسی وزارت کشور مصر حالت آماده باش فوق العاده در این کشور اعلام کرده است. ‎

محمد مُرسی عیسی العیاط زاده متولد هشتم آگوست ۱۹۵۱ میلادی و دارای مدرک دکترای محافظت از موتور‌های فضاپیما از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی بود.

وی پیش از پیروزی در اولین انتخابات ریاست‌جمهوری بعد از سرنگونی حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع این کشور ریاست حزب آزادی و عدالت وابسته به اخوان المسلمین را بر عهده داشت.

مرسی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ میلادی نامزد اخوان المسلمین در انتخابات ریاست‌جمهوری شد و با شکست احمد شفیق آخرین نخست‌وزیر حسنی مبارک در این انتخابات پیروز شد.

رئیس‌‎جمهور فقید مصر در تاریخ دوازدهم تیرماه ۱۳۹۲ پس از هفته‌ها ناآرامی با عنوان جنبش تمرد به نمایندگی محمد البرادعی رئیس اسبق آژانس بین المللی انرژِ اتمی به دست ارتش برکنار شد.

مرسی از زمان برکناری تاکنون در زندان به سر می‌برد و در چندین پرونده به اعدام و یا حبس ابد محکوم شده بود. قتل معترضان در اطراف کاخ الاتحادیه، جاسوسی برای قطر و ایران، حمله به یک زندان در سال ۲۰۱۱ میلادی و فراری دادن هزاران زندانی از جمله اتهاماتی بود که دادستانی مصر به مرسی وارد کرده بود. ‎

[External Link Removed for Guests]


 
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15887
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۷:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72650 بار
سپاس‌های دریافتی: 31670 بار
تماس:

Re: محمد مرسی، رئیس‌جمهوری پیشین مصر در دادگاه فوت کرد.

پست توسط Mahdi1944 »

آینه عبرت کسی که دل به آمریکا و اسرائیل بست و به امت اسلامی پشت گرد ...
برای اجلاس سران غیر متعهد ها اومد ایران با غلدری تمام علیه ایران، حزب اله و سوریه حرف زد، نامه‌ی فدایت شوم به امریکا و اسراییل نوشت و حتی در ایران آی معدنی هم نخورد و شیعیان رو نجس خطاب کرد، به حرف رهبری ایران گوش نداد و خودش رو در آغوش شیطان انداخت، اخر سر هم همون شیطان اون رو سرنگون و انقلاب مصر رو نابود و خودش رو هم زندانی کرد. در همون حال زندانی و دادگاه هم مرد ...
 
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1679
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3404 بار
سپاس‌های دریافتی: 5797 بار

Re: محمد مرسی، رئیس‌جمهوری پیشین مصر در دادگاه فوت کرد.

پست توسط shafagh »

با بررسي سياست ها و اتفاقاتي كه در مصر رخ داد به اين نتيجه رسيدم:

مرسي يك مهره ساده لوح و خوش خيال بود كه از قبل به او براي رسيدن به رياست جمهوري مصر بعد از كناره گيري حسني مبارك ميدان داده شده بود. ان بيچاره نمي دانست كه بعنوان يك قرباني به اين عرصه پا گذاشته است و فكر كرد باند هاي سياسي امريكايي در مصر كنار رفته اند و زمينه براي يك حكومت ازاد براي او فراهم شده است. او نمي دانست كه هنوز حسني مبارك در قدرت است  و فقط او را بعنوان يك مهره مهم از حزب اخوان المسلمين بعنوان قرباني براي اينده در نظر گرفته اند. در محاكمات ساختگي و نمايشي كه مثلا براي محكوم كردن حسني مبارك برگزار شد مي بينيم كه او چقدر خونسرد و مغرور و لبخند تمسخر به لب در پشت ميله ها و جلسات دادگاه حاضر مي شد در حاليكه همه حاضران و ماموران به او احترام مي گذاشتند و اگر نه كاملا مشهود او را عزيز مي داشتند. يك ديد تيز بين واقع گرايانه نشان ميداد كه او هنوز در جاي جاي سياست و نظام مصر بطور پنهان نفوذ دارد و نه تنها مراحل محاكمه و صدور آراء متفاوت عليه او يك نقشه از پيش تعيين شده است بلكه اساسا با حس خطر انقلاب اسلامي در مصر كنار رفتن او يك مصلحت براي بقاء نظام امريكايي و ديكتاتوري در مصر بوده است.

مرسي بدبخت و احزاب و افراد طرفدار او در ان زمان از اين ماجراهاي پشت پرده خبر نداشتند و نمي دانستند كه راه عمدا براي شركت او در انتخابات رياست جمهوري مصر باز شده است در ان حال كه منتظر انتقام بموقع از او بودند كه در واقع مراحل بعدي نقشه بود كه بعدا هم مرحله به مرحله و با رصد عوامل پشت پرده اجرا شد و بعد از سقوط و زنداني شدن،  زندان را براي او به يك شكنجه گاه روحي و محل انتقام تبديل كردند تا بالاخره مرد (البته من بعيد نمي دانم در زندان هم چيزهايي بمرور به او خورانده باشند همانطور كه در مورد مسموميت تدريجي ياسر عرفات توسط اسراييلي ها چيزهايي گفته شده بود)

اگر به محاكمه حسني مبارك نگاه كنيم و بررسي نماييم مي بينيم كه ظاهرا دادگاه مصر با او برخورد مجرمانه داشت و موارد جرمي را حتي به شدت براي او علم كرد (البته در باطن خودماني و حسني مبارك خود مي دانست ان محاكمات متظاهرانه بايد انجام شود !) و نهايتا بعد از چند جلسه او را به حبس ابد محكوم كردند
تا اينكه بعد از مدتي كوتاه كه وي در زندان (يا بهتر بگوييم هتل) حبس بود مرحله بعدي ان محاكمات برگزار شد و پرده اخر اين نمايش فريب اميز با عنوان محاكمه مجدد براي ازادي حسني مبارك به اجرا در امد. در ان محاكمه حتي با وجودي كه دادستان مصر جرم هاي جديدي را (براي فريب افكار عمومي و نشان دادن قانونمندي دادگاه)  عليه وي اقامه كرد اما نهايتا با اجماع راي قضات وي خيلي ساده از همه جرم ها تبرئه شده و از زندان ازاد شد! 

اين وسط مرسي ساده لوح ماند كه رژيم و سيستم حكومت قبلي "همچنان باقي" مصر از او بعنوان يكي از مهره هاي گروه مخالفين يعني اخوان المسلمين كه عامل قتل انورسادات (رييس جمهور قبل از حسني مبارك) هم بودند تقاص گرفت و بدين ترتيب و با روي كار امدن يك نظامي ديگر بعنوان رييس جمهوري مصر كه در واقع از مريدان همان حكومت حسني مبارك بود ( رييس جمهوري فعلي مصر كه اسم او را نمي دانم) احتمال انقلاب و تغيير رژيم در مصر در اينده را از بين بردند. 

بهر حال محمد مرسي بعنوان يك فعال سياسي مخالف شناخته شده كه در واقع هيچ پشتوانه قدرتمندي هم نداشت طي چنين نقشه اي بعنوان يك قرباني براي حفظ رژيم ديكتاتوري و امريكايي مصر برگزيده شد و تنها چيزي كه اين رژيم از دست داد حكومت علني حسني مبارك بود.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

Re: محمد مرسی، رئیس‌جمهوری پیشین مصر در دادگاه فوت کرد.

پست توسط Java »

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]
امام على عليه السلام : وه كه چه بسيار است عبرتها و چه اندك است عبرت گرفتن!
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”