پرسونا در بازاریابی محتوایی چه نقشی دارد؟

در اين بخش ميتوانيد جديدترين اخبار دنياي کامپيوتر و اينترنت را مطالعه کنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 تیر 1398, 11:45 am

پرسونا در بازاریابی محتوایی چه نقشی دارد؟

پست توسط radmanir »

پرسونا در بازاریابی محتوایی چه نقشی دارد؟
بازاریابی محتوایی
پرسونا در بازاریابی محتوا اهمیت فراوان دارد. همان طور که در بخش های قبل هم ذکر کردیم، مهم ترین قسمت بازاریابی اینترنتی، تولید محتوا می باشد. در همان ابتدای امر، هدف شما از تولید محتوا باید به گونه ای باشد تا محتوا در ذهن کاربران و خوانندگان ماندگار شود و آن را به خوبی تجسم کرده و مجذوب آن محتوا گردد.
 
[External Link Removed for Guests]
یک نویسنده حرفه ای باید هنر خلق یک تصویر واقعی، هنری و احساسی را داشته باشد. به این ترتیب یک متن عالی و جذاب می تواند در متقاعد کردن و جذب مخاطبان نقش اساسی داشته باشد نا گفته نماند که برای تولید محتوا خوب به سئو خوب هم نیاز است. چرا که این دو رابطه قوی با هم دارند.
 
پرسونا در بازاریابی
هر شرکت تبلیغاتی برای آن که بتواند یک بازاریابی موفق و قوی داشته باشد، در وهله اول به نوشتن استراتژی بازاریابی نیاز دارد. در این راه می توان به خوبی مخاطب، سلایق و نیاز های او را شناخت. بنابراین به راهی که ما در آن مخاطب و نیاز او را شناسایی می کنیم را پرسونای بازاریابی می گوییم. در واقع در بازاریابی شما می توانید از پرسونای خریدار برای هدفمند کردن هدف‌گذاری بازاریابی و کسب و کارتان بهره ببرید.
 
شاید جالب باشد که بدانید شما با کمک پرسونا، خیلی راحت می توانید به افکار، سلایق، مشکلات، نیازها و دیگر چیزهای مشتری هایتان پی ببرید.  به این ترتیب با داشتن این شناخت شما خیلی راحتتر می توانید محتوای جذاب و قوی برای مخاطب خود تولید نمایید. این محتواها می توانند برای هر شاخه یا زمینه زمینه کاری باشد همچنین می تواند برای وبسایت، شبکه های اجتماعی، وبلاگ و غیره باشند. مهم این است که به بهترین نحو نوشته و تاثیر مثبتی روی مخاطبان داشته باشند. ولی چیزی که خیلی اهمیت دارد برای نوشته یک محتوای بی نقص باید استراتژی های بازاریابی و تولید محتوا را بدانید.
 
چیز هایی که می توانید در پرسونا جای دهید بهتر است مربوط به کسب و کار شما باشد، همچنین به برند و خدمات و محصولات شما هم در آن دخیل هستند. بهر حال یکسری مراحل برای داشتن یک پرسونای خوب وجود دارد. [External Link Removed for Guests] در ادامه این مراحل را برایتان توضیح خواهد داد. با ما همراه باشید.
شناختن پرسونا
برای ساخت یک پرسونای بازاریابی نیاز دارید که هر آن چه که درباره مشتریان لازم است بدانید. برای مثال شامل پیشینه مشتری، نیازها، مشکلات و اهداف می‌شود. پرسونای شما هرچقدر در پرسونای بازاریابی خود اطلاعات مشتریان را اضافه کنید، بهتر است. لازم است حدود پنج پرسونا برای مشتریانتان داشته باشید. خیلی مهم است تا در این باره مشتریان بالقوه خود را بشناسید.
 
به این ترتیب برای شناخت پرسونای خود بهتر است از چند عبارت ساده استفاده نمایید. هدف از پرسونا این است که باید حتما تعیین کند به چه دلیل مشتری جذب محصولات و خدمات شما شده و از بین رقبا شما را  ترجیح می دهد.
 
مشخصات پرسونای خوب
مشخصات فردی که شاملنام، سن می باشد.
زمینه شغلی مانند مسئولیت‌ها، کارهای روزانه، نوع شغل.
ارائه وضعیت به این صورت که اطلاعاتی مشتری و شغل او در آن باشد. مانند سمت، ساعات کاریشان، نوع شرکت و غیره.
مشکلاتی که برای خریدار به وجود می آیدکه باعث شود به فکر چار بیوفتد و به دنبال کالا یا برند دیگری برود.
دلایل مقاومت مشتری که چرا با این که وقت صرف می کنید اما باز او نسبت به شرکت و خدمات شما بی میل است و رقبتی نشان نمی دهد.
ارائه راه حل های منحصر به فرد که می تواند به مشتریان شما در پیدا کردن شرکت شما کمک نماید.
بررسی خواسته ها و انتظارات مشتریان که ممکن است بعدها از شرکت شما داشته باشند.
درج پیام تاثیر گذار در هر سبکی که باعث جذب بیشتر مخاطبان شود.
اگر می خواهید در آینده تصویر خوبی از شغل و برند و خدمات شما در ذهن مخاطبان و همچنین مشتریان هک شود و به محصولات و خدماتتان جذب گردند، داشتن یک پرسونای قوی و با جزئیات می تواند شما را به هدفتان برساند. این پرسونا باید با موضوع خرید و نیاز متقاضیان و مشتریان شما هماهنگ و مرتبط باشد تا بتوانید نیاز آن ها را بیشتر شناخته و در صورت بروز مشکلاتی، بتوانید آن ها را به بهترین نحو حل نمایید. به این ترتیب آینده روشن و درخشانی در کسب و کارتان رقم خواهید زد.
مورد استفاده پرسونا
به جای اینکه پرسونای شما در شرکت بین دیگر اسناد در فقسه خاک بخورند، از آن ها استفاده هوشمندانه و بهینه بکنید. اگر با آگاهی و به بهترین نحو از پرسونای خود اسنفاده نمایید، تحول چشمگیری در بازاریابی شما اتفاق خواهد افتاد و شما در آینده نه چندان دور شاهد موفقیت هایی در زمینه کاریتان خواهید شد. قصد داریم در ادامه نکاتی را برای مفید بودن پرسونای به شما ارائه دهیم.
 
شما می توانید برای شرکت خود کمپینی طراحی نمایید. این کمپین می تواند شامل استراتژی و خدمات ارزنده و مهم کسب و کار شما باشد. برای مثال اگر شما شرکت دیجیتال مارکتینگ دارید می توانید کمپینی در خصوص [External Link Removed for Guests]، لندینگ پیج، تولید محتوا و غیره راه اندازی کنید. بهتر است این کمپین خاص و متناسب با یکی از پرسوناهایی که طراحی نمودید باشد.
قبل از اینکه پرسونا را طراحی کنید بهتر است یک کار دیگر را هم انجام دهید. بهتر است تعیین کنید که می خواهید از کدام ابزار و راهکار بازاریابی برای کدام یک از پرسوناهایتان استفاده نمایید. این به شما کمک می کند تا هدفمند در کار خود پیش بروید.
پرسوناهای خود را حتما به مشتریان خود ارائه دهید. اینگونه به آن ها نشان داده اید که شما توانسته اید شناخت خیلی خوبی از آن ها و نیاز هایشان به دست آورید. به این ترتیب می توانید اعتماد مشتری خود را هم به خوبی جلب نمایید.
سعی کنید به شکل منظم پرسونای خود را آپدیت و به روز رسانی کنید. و اطلاعات دقیق تری را به آن اضافه نمایید. این اطلاعات را معمولا می توانید پس از همایش ها و میتینگ ها به دست آورید.
 
 
به این ترتیب، تا الان به این موضوع پی بردید که یک پرسونا می تواند زیربنای شغل شما باشد. باید در نظر داشته باشید که پرسونا به منظور نوشتن استراتژی های مارکتینگ خیلی ضروری می باشد و باید حتما به آن توجه نمود.
 
[External Link Removed for Guests] مفتخر است تا با ارائه و پیاده سازی راهکارها و استراتژی های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی، شما و برند شما را به پله های ترقی سوق دهد .با [External Link Removed for Guests] شعبه اینترنتی کسب و کار خود را راه اندازی کنید.
منبع: [External Link Removed for Guests]
New Member
پست: 2
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 مرداد 1398, 6:37 pm
تماس:

Re: پرسونا در بازاریابی محتوایی چه نقشی دارد؟

پست توسط faaramin »

سلام مرسی مطلب خیلی مفیدی بود
 به نظر من برای شناخت پرسونای خود بهتر است از چند عبارت ساده استفاده نمایید. هدف از پرسونا این است که باید حتما تعیین کند به چه دلیل مشتری جذب محصولات و خدمات شما شده و از بین رقبا شما را ترجیح می دهد.


[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 7 آبان 1398, 10:45 pm

Re: پرسونا در بازاریابی محتوایی چه نقشی دارد؟

پست توسط hoseynbusiness »

به شکل عمومی میتوان گفت که درمان فوبیا راه های متفاوت و متنوعی دارد و در برخی از آن ها نیاز به روان پزشک وجود دارد .  در برخی از آن ها تنوع نسبتا بیشتری به درمان دارویی فوبیا دارد در این روش ها شما عموما با شناخت ماهیت یا علت یا ریشه و منشا ترس خود به آن غلبه میکنید و کسانی که با این روش درمان شدند کم نیستند در صورت انتخاب روش [External Link Removed for Guests] شما حتما نیاز به مراجعه به یک روانپزشک و کشاور دارید چرا که استفاده از روش دارویی برای درمان فوبیا و استفاده از هر نوع دارو بسیار حساس و خطرناک بوده و همچنین نه تنها ممکن است کمک زیادی به بهبود فرد نکند بلکه ممکن است مشکلات روانی بیشتری را برای فرد بسازد به همین دلیل نیاز است تا فرد برای استفاده از این روش از متخصص ین کار یعنی روان شناس و روان پزشک کمک بگیرد
در درمان فوبیا از دارو درمانی هم استفاده می شود و به آن درمان دارویی فوبیا گفته میشود در واقع اگر ترس ها خیلی شدید باشند بهتر است برای درمان فوبیا در کنار مشاور از روانپزشک نیز کمک بگیرید. مصرف داروها همراه با رفتاردرمانی یا درمان شناختی _ رفتاری می تواند اثر بخشی بالاتری داشته باشد. داروهای ضد اضطراب مانند بنزودیازپین ها، SSRIs و مهارکننده های مونو آمین اکسیداز و برخی داروهای ضد افسردگی در دارودرمانی فوبیا تجویز می شوند.
یکی از روش های درمان فوبیا استفاده از روش درمان شناختی رفتاری برای درمان فوبیا میباشد .  
در وبلاگ [External Link Removed for Guests] میخوانید که : در این روش تلاش می شود تا از تاثیر نحوه تفکر خود در بروز نشانه های اضطراب آگاه شوید و به بینش و درک بهتری از مسائلی که عامل هراس و محرک ایجاد فوبیا در شماست، برسید. به این شکل می توانید افکار نادرست خود را اصلاح کنید. در حقیقت روشن می شود که موضوع فوبیا خطری برای شما ندارد. در شناخت درمانی باورها بررسی شده و روی آن ها کار می شود چون این باور ها باعث ادامه یافتن ترس و اضطراب یا شدت یافتن فوبیا می شود. از جمله این تکنیک ها می توان به بازسازی شناختی، مواجهه درمانی، یادگیری مشاهده ای اشاره کرد.
 
 
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 تیر 1399, 7:13 am

Re: پرسونا در بازاریابی محتوایی چه نقشی دارد؟

پست توسط hussein81 »

<a href="http://www.freebiebitcoin.com">Earn free bitcoin</a>
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار دنياي کامپيوتر”