سئو کردن سایت فروشگاهی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 تیر 1398, 12:49 pm

سئو کردن سایت فروشگاهی

پست توسط radmanseo »

سئو کردن سایت فروشگاهی
در این مطلب می خواهیم ارکان اصلی سئو سایت فروشگاهی را برای شما توضیح دهیم و همچنین طریقه سئو کردن آن را به شما می گوییم. خب بهتر است برویم سراغ مبحث سئو سایت فروشگاهی. بسیاری از صاحبان مشاغل و مدیران با سایت های فروشگاهی آنلاین خود مشکل دارند چرا که یک موضوع مهم برایشان مطرح می شود و آن هم این که چگونه می توان سایت های فروشگاهیشان را سئو کرد؟ ما اینجا هستیم که دقیقا به همین موضوع مهم اشاره کنیم و به شما کمک کنیم تا بهینه سازی سایت شما به بهترین نحو انجام گیرد. هدف ما دیدن همه زوایا و ابعاد سئو سایت فروشگاهی می باشد. تا دیگر ابهامی در این باره برای دارندگان فروشگاهای آنلاین وجود داشته باشد.

تصویر
سئو سایت های فروشگاهی
اگر دارای فروشگاه اینترنتی هستید و یا قصد راه اندازی آن را دارید این نکته را باید بدانید که سئو سایت های فروشگاه اینترنتی نمی تواند کار آسانی باشد. برای این کار حتما به چندین استراتژی مهم نیاز دارید. البته نا گفته نماند که راه اندازی سایت و پیاده سازی اینگونه استراتژی ها می تواند کمی زمانبر باشد و علاوه بر این مبحثی تخصصی هم می باشدکه باید به دست افراد متخصص اجرا شود تا کیفیت کار بالا برود و بازده خوبی بتوان از آن دریافت نمود. اگر هم تا به حال برای کسب و کار خود فروشگاه آنلاین راه اندازی نکرده اید می توانید با کلیل روی مطلب اهمیت فروشگاه اینترنتی در اصفهان آن را مطالعه فرمایید. به هر حال هدف ما شناساندن استراتژی های مهم برای سئو سایت فروشگاهی می باشد:
استراتژی های مهم سئو برای سایت فروشگاهی آنلاین
اگر مایل هستید که سایت فروشگاهی اینترنتی خود را سئو یا بهینه سازی کنید، در وهله اول باید برنامه ریزی دقیقی در دست داشته باشید چرا که با برنامه ریزی شما می توانید زمان تلف شده کمتری داشته باشید و می توانید تمام اصول سئو را به ترتیب انجام دهید. در دیجیتال مارکتینگ به این نوع برنامه ریزی ها، استراتژی های سئو سایت های فروشگاهی می گویند. که ما در زیر به آن ها اشاره خواهیم نمود:
استراتژی مربوط به تولید محتوا
استراتژی مربوط به لینک سازی
استراتژی مربوط به سوشیال مدیا
استراتژی برای انتخاب مناسب کلمات کلیدی
استراتژی مربوط به تولید محتوا
تولید محتوا یعنی این که شما مطلبی مناسب، جذاب و مربوط به وبلاگ سایت و شغل خود در سایت درج کنید. که در این مطلب باید حتما اصول نگارش و سئو رعایت شده باشد. با رعایت این نکات کاربران زیادی به سوی مطلب و سای شما سرازیر خواهند شد و برند و خدمات شما بیشتر دیده می شوند. در نتیجه فروش شما افزایش میابد. می توانید در مورد  نکات اساسی تولید محتوا در مشاغل اصفهان بیشتر بدانید.
برای تولید بهترین و مناسب ترین محتوا در وهله اول باید حتما از مخاطب های خود اطلاعات کاملی را بدانید. به این اطلاعات پرسونا در بازاریابی محتوایی می گویند.  بهتر است در سایت فروشگاهی خود مطالب و اطلاعات کامل و بیشتری را درج نمایید. سعی کنید اطلاعات خود را قط محدود به نام و تنها یک عکس درباره محصولتان ارائه ندهید و مشخصات کامل تری را در اختیار مخاطبتان و مشتریان خود قرار دهید. اینگونه حی اعتماد بیشتری را برای مخاطبان فراهم می کنید تا با رقبت بیشتری از سایت شما خریداری نمایند.
لطفا در خصوص تولید محتوای محصولات خود کوتاهی نکنید حتی اگه تعداد محصولاتتان بسیار زیاد باشد. اگر مایلید تا فروشگاه اینترنتی شما رونق بگیرد، بایستی درباره همه محصولات و خدمات خود توضیحات کاملی را درج نمایید.
 
استراتژی مربوط به لینک سازی
بهتر است بدانید که لینک های خارجی برای معتبر کردن سایت شما بسیار اهمیت دارند. منبع این لینک ها لازم است که از سایت های معتبر باشد. و این خود باعث می شود که سایت شما هم شناخته تر شود. و در نتیجه سایت شما بهتر در نتایج جستجوی گوگل ظاهر خواهد شد.
استراتژی مربوط به سوشیال مدیا
در استراتژی مربوط به سوشیال مدیا برای سایت های فروشگاهی باید دو مورد را رعایت نمود:
به وجود آوردن سیگنال های شبکه های اجتماعی
اخذ بازدید از سوشیال مدیاها برای صفحه ها و محتوای سایت
به وجود آوردن سیگنال های شبکه های اجتماعی
گوگل و موتورهای جستجو دیگر دارای الگوریتمی هستند که می تواند مشخص کند که یک مطلب چقدر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. این به این معنا می باشد که هر چه یک محتوا در اینترنت بیشتر منتشر شده باشد پس این مطلب مطلب مورد علاقه کاربران می باشد. گوگل این موضوع را متوجه می شود و دقیقا دنبال همین مطالب می گردد . بنابراین با این کار با این کار مطالب شما می توانند بیشتر توسط کاربران مشاهده شوند. در واقع زمانی که مطلب شما در پروفایل ها و صفحات گوناگون شبکه های اجتماعی همراه لینک صفحه منتشر شود اینگونه سیگنال های شبکه های اجتماعی شما تقویت خواهند شد.
اخذ بازدید از سوشیال مدیاها برای صفحه ها و محتوای سایت
در سئو فروشگاهی عوامل موثری وجود دارند. یکی از این عوامل میزان بازدید از سایت شما می باشد. بنابراین با بازدید زیاد از سایت شما، نسبت به رقبایتان بیشتر دیده خواهید شد. روش موثر برای اینکه سایت شما بیشتر بازدید کننده داشته باشد، این است که شما محتواها و مطالب خود را در شبکه های اجتماعی منتشر سازید. شبکه های اجتماعی که دنبال کننده های زیادی دارند باعث می شوند تا تعداد بسیار به مطلب شما جذب شده و روی لینک شما کلیک نمایند.
 
استراتژی برای انتخاب مناسب کلمات کلیدی
اگر کلمات کلیدی مناسب و درستی را برای مطالب خود انتخاب کنید از این طریق مطمئن باشید که مطلب و سایت شما بازدیدکننده های بسیاری پیدا خواهد کرد. ولی چگونه کلمات کلیدی و خوب را تشخیص دهیم؟ این کار فقط و فقط با خود گوگل امکان پذیر می باشد. به این طریق می توانید با سرچ زدن در خود گوگل، کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل را استفاده نمایید. بنابراین با یک نمونه کار سئو سایت فروشگاهی آشنا شده اید.
هدف ما از این مطلب این است که اگر مایلید سایت فروشگاهی آنلاین خود را راه اندازی کنید، اطلاعاتی را درباره [External Link Removed for Guests] فروشگاهی بدانید. [External Link Removed for Guests] با استفاده از استراتژی های جدید و منحصر به فرد [External Link Removed for Guests]، بازاریابی اینترنتی، پشتیبانی از مشتریان، تولید محتوا و غیره آماده خدمت رسانی به صاحبان کسب و کار و برند می باشد.
با [External Link Removed for Guests] شعبه آنلاین کسب و کار خود را راه اندازی کنید
منبع :     [External Link Removed for Guests]
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: جمعه 22 شهریور 1398, 6:18 am

Re: سئو کردن سایت فروشگاهی

پست توسط minaeftekhari »

تولید محتوا به چه معناست؟تولید محتوا یک پروسه برای تولید ایده های کلی است که بتواند مخاطبان شما را جذب کند و آن ها را سرگرم کند یا به نیازهایشان پاسخ مثبت دهد. پس از اینکه این ایده ی نوشتاری یا بصری ایجاد شد، شما می بایستی اطلاعات لازم در همان باب را به دست آورید و این ایده را به یک محتوای قابل دسترس برای مخاطب و در قالب فیلم، عکس، اینفوگرافی، مقاله یا هر فرمت دیگری ارائه دهید.
 1. طرح ریزی محتوا و استراتژی
 2. پروسه ی تولید محتوا
 3. ابزارهای تولید محتوا
 4. ایجاد یک طرح برای تولید محتوا
تصویرچرا محتوا اینقدر اهمیت دارد؟تولید محتوا یک فرایند برای تولید و ایجاد هسته ی کار و بیزینس شماست. وقتی شما محتوایی را تولید می کنید، در واقع یک سری اطلاعات کاربردی را به صورت مجانی در اختیار مخاطبتان قرار می دهید و مخاطبتان را به سوی سایت خودتان جذب می کنید و سپس با انواع و اقسام اهداف خود درگیر می کنید.
 همچنین تولید محتوا یک سری فواید بسیار بی نظیر هم دارد که دوست دارم آن ها را از زبان آمار بازگو کنم:
 • تولید محتوا باعث می شود که 3 برابر روش های پیشین در جذب مخاطب موفق تر باشید و 62 درصد بودجه ی کمتری خرج کنید.
 • سایت هایی که از تولید محتوا کمک می گیرند 126 درصد مخاطبان با پتانسیل بیشتری به دست میاورند.
 • 61 درصد از خریدهای اینترنتی ای که انجام می شود، پس از خواندن یک مقاله در وبلاگ اتفاق می افتد در نتیجه این هم از نتایج تولید محتواست.
 • شرکت هایی که در ماه 16 پست یا بیشتر را در وبلاگ خودشان منتشر می کنند، سه و نیم برابر بیشتر از کسانی که 4 پست یا کمتر را منتشر می کنند ترافیک و بازدید دارند.
تولید محتوا دقیقاً مساوی با رشد است. پس بیایید با استراتژی محتوای تان شروع کنیم.
طرح ریزی محتوا و استراتژیامکان ندارد کسی بدون یک نقشه بخواهد خانه ای بسازد، یا بدون یک طرح اسکلت بندی کند، یا با داشتن یک شرکت، بدون یک طرح از عملیات های آینده شروع به کار کند. در نتیجه، هیچ محتوایی نباید بدون برنامه و طرح ریزی تولید شود وگرنه ممکن است به کلی از مسیر اصلی منحرف شوید و رفته رفته از اهدافتان دورتر شوید.
 استراتژی تولید محتوا شامل تمام چیزهایی می شود که مرتبط با محتوای شما باشد، مثل برندِ آن، نحوه ی ارائه و تولیدش و چیستی آن و اینکه دیگران قرار است چگونه به محتوای شما پاسخ بدهند. بیایید قدم به قدم طرح ریزی برای محتوا را بیاموزیم.
اهداف محتوای تان را مشخص کنیدمثل همان بازاریابی های قدیمی، شما نیز باید یک استراتژی برای محتوای تان داشته باشید که بر روی محور اهداف بیزینس تان بچرخد. این اهداف نیز به اهداف بزرگتری که به آن اهداف اصلی شرکت می گویند وصل هستند.
 اهداف شما می توانند هر چیزی باشند، از جذب کردن مخاطب بیشتر به وب سایتتان تا تولید و جذب مخاطبانِ با پتانسیلِ بیشتر یا چیزی در این بین _ به هر حال، هر چه که هست باید یک هدف هوشمندانه باشد. یکی از مثال های چنین هدفی میتواند بالا بردنِ 25 درصدیِ مخاطبان سایت تا سه ماه آینده باشد.
 وقتی چنین اهدافی را برای خودتان تعیین کنید هر قطعه و تکه از محتوایی که تولید می کنید، می توانند با نتایج و اهداف مورد نظرتان کاملاً هماهنگ باشند.
 در نتیجه، اول از همه با اهداف تان شروع کنید و سپس محتوا تولید کنید.
تصویریک طرح کلی ایجاد کنیدطرح ریزی برای محتوا بسیار بیشتر از در نظر داشتنِ نوع و مقدار محتواست. اول از همه شما باید بدانید که در حال صحبت با چه کسی هستید، چگونه با آنها صحبت می کنید و چگونه می توانید این افراد را پیدا کنید.
 شاه کلید موفقیت در ایجاد یک محتوا درون زا این است که هر خواننده، احساس کند شما مقاله تان را خطاب به او نوشته اید.
 تنها راهی که می توانید به این هدف دست پیدا کنید، این است که تمام بازدیدکننگان و مخاطبان و مشتریان خود را همانند یک دوست قدیمی بشناسید. شما باید موانع این انسان ها را بشناسید، اهداف آن ها را کشف کنید، چالش هایشان را بدانید، و ترس هایشان را از بین ببرید. به همین منوال، شما باید بدانید که بهترین نتیجه و راه حل و فانتزی های آنها چیست.
 همیشه یادتان باشد که شما در حال ارائه ی محتوا به انسان ها هستید و باید کاری کنید که احساس متصل بودن بکنند.
 ایده آلش این است که با تمام کسانی که پا به وب سایت شما می گذارند صحبت کنید و با ایشان آشنا شوید، اما به هر حال چنین کاری ممکن نیست. پس راه حل چیست؟ ایجاد یک طرح کلی.
 طرح کلی شما همان شخصی است که می خواهید به او ارائه ی محتوا کنید یا نیازهایش را رفع کنید. این شخصیت نیمه تخیلی، نام و چهره دارد و باید دقیقاً نماینده ی گروهی باشد که می خواهید آن ها را به وب سایت یا محتوای خود جذب کنید. به طور مثال، یک طرح کلی نماینده ی مشتریان و مخاطبان شماست و پیغام های شما را دریافت می کند و به آنها اهمیت می دهد.
 ایجاد کردن طرح کلی تحقیق و حدس و گمان را می طلبد. کار و تلاش زیادی را می طلبد. اما درانتها، نتیجه ای که دریافت می کنید، یک تصویر کاملاً واضح از کسی است که می خواهید محتوای تان را به او ارائه دهید.
به سفرِ مشتری تان اعتماد کنیداگر تا به حال به سردرد مبتلا شه باشید، به خوبی میدانید که هرکسی در این موقعیت قرار بگیرد، اولین کاری که می کند این است که به دنبال عامل سردردش بگردد و سپس می خواهد این عامل را رفع کند. این عامل می تواند خشک شدن آب بدن باشد، کمبود وجود کافئین و یا حتی مریضی باشد. بعد از اینکه دلیل دردتان را شناسایی کردید، به سمت راه حل حرکت می کنید؛ این راه حل می تواند خوردن یک لیوان آب، نوشیدن یک فنجان اسپرسو و یا خوردن یک قرص باشد. و در نهایت، به مرحله ی تصمیم گیری می رسیم، آب معدنی یا آب شیر؟ قهوه های طبیعی یا آماده؟ قهوه ی برزیلی یا قهوه های معمولی؟  اما در هر حال، شما امیدوارید که سردردتان به سرعت خوب شود و بتوانید بقیه ی روز را به کارهایتان برسید.
 این یک آینه ی تمام نما از سفر یک مشتری است. هر هدفی که داشته باشند، به یک مسیر خاص منتهی می شود _ مسیری که شامل آگاهی، توجه و در نظر گیری و تصمیم گیری است. اما هر کدام از نقطه نظرهای شما مسیر متفاوتی را به وجود میاورد و هر مشتری ممکن است در این مسیر بیفتد و یا نیفتد. در نتیجه، باید مراقب باشید که بهترین مسیرها را به وجود بیاورید و هر مرحله را به دقت برای مشتریان طراحی کنید.
 با تولید محتوا برای هر مرحله می توانید مطمئن شوید که بازدید کنندگان به هیچ مشکلی در این مسیر بر نمی خورند، و هر کسی که پایش به سایت شما باز می شود، اطلاعات کاربردی و درستی را به دست میاورد و مشکل خود را حل و فصل می کند.
 همچنین شما می خواهید قالبی را برای محتوای خود انتخاب کنید که درخورِ هر مرحله از سفر مشتری باشد. یک بازدید کننده ی تازه وارد در مرحله ی آگاهی، دوست ندارد یک فیلم از دموی محصول شما را ببیند، او دوست دارد یک مقاله ی کوتاه و مختصر بخواند و بداند که آیا این مطالب با مشکل او سازگاری دارند یا خیر، سپس می تواند مقاله را دوباره چک کند و ببیند که آیا اصلاً می تواند با کمک این مقاله مشکلش را حل کند یا خیر. یک مشتری در مرحله ی تصمیم گیری نمی خواهد تمام راه حل های ممکن را بداند، او یک مشورت و یا پیشنهاد یا یک دمو می خواهد که ببیند آیا محصول به کارش می آید یا خیر. همیشه باید مشتری تان را از منظر مرحله ای که در آن هستند بررسی کنید.
 این هم از یک راهنما برای بهترین قالب هایی که برای هر مرحله از سفر مشتری وجود دارد:
 آگاهی: وایت پیپر، پست وبلاگ، لیست های تیک زدنی و چک کردنی، اینفوگرافی، کتاب های الکترونیکی، بازی، کوئیز
 ملاحظه: پادکست، کتاب کار یا صفحات نوشتنی، الگو
 تصمیم گیری: دمو، استفاده ی مجانی از محصول برای مدت کوتاه، مشورت، کوپن
بازدیدی از محتواهای ارائه شدهممکن است در روزهای پیش از این، محتواهای تان را بدون هیچ استراتژی یا دسته بندی خاصی ارائه کرده باشید و یا ممکن هم هست که یک موضوع خیلی خاص را دنبال کرده باشید، اما به حال بازدید از محتواهای ارائه شده بی نهایت فایده دارد. فقط به این دلیل که محتوای شما بدون هیچ هدف خاصی ارائه شده، بدین معنی نیست این که این محتوا نمیتواند به درد شما بخورد و یا نمی تواند در یکی از دسته بندی های سایت شما جای بگیرد.
 بازدید از یک محتوا به این معنی استکه باید به محتواهایی که قبلاً ارائه شده اند نگاهی دوباره بیندازید، آن ها را سازاماندهی کنید و به یکی از شاخه های وب سایتتان وصلش کنید.
 این فرایند می تواند شامل بازنویسی باشد و یا ممکن نیاز به تغییر موضوعات یا برخی از هسته های اصلی مقاله داشته باشد، در نتیجه، هدف کلی این است که محتوای تان را برای مخاطب خویش دوست داشتنی و کاربردی کنید؛ و یا به بیان بهتر، مقاله های قدیمی را بره نیازهای مخاطبین حال حاضرتان مرتبط کنید.
 این هم از نحوه ی بازدید از محتواهای ارائه شده:
 1. جمع کردن تمام محتواها در یک ورقه ی سفید در اکسل
 2. ایجاد ستون هایی برای کلیدواژه ها، طرح های کلی، سفر مشتری، قالب و موضوع اصلی، سپس باید هر ستون را با اطلاعات مورد نظر پر کنید.
 3. ستون هایی برای پارامترهای مورد نیاز مانند بازدید از صفحه و تعداد دفعات به اشتراک گذاری و میزان درگیری مخاطب با محتوا اضافه کنید.
 4. نهایتا، وقت آن است که هر پست را دسته بندی کنید (و در این راه از ستون ها یا های لایت کردن استفاده کنید) تا آن پست هایی که تا به اینجای کار توانسته اند برای سایت تان مفید باشند، آن هایی که نیاز به اصلاح دارند، آنهایی که نیاز به بازنویسی دارند و آنهایی که باید حذف شوند، مشخص شوند.
تصویرفرایند تولید محتواما بازاریاب ها از آن انسان هایی هستیم که همیشه سرمان شلوغ است. ما وقتی برای جست و جو در سیستم های معیوب نداریم. به همین خاطر است که فرایندی برای تمام کارهای مان جفت و جور می کنیم. ما خودمان یک سیستم را طراحی می کنیم، آن را به مرحله ی اجرا می رسانیم، اجرا می کنیم و بارها و بارها تکرارش می کنیم تا نتیجه ی دلخواه را بگیریم. و وقتی این سیستم کارایی خود را از دست داد، یکی دیگر می سازیم. به تمام بازاریابی هایی که تا به حال انجام داده اید فکر کنید، تحقیقات یا پاسخ دهنده های اتوماتیک. همه ی این سیستم ها یک فرایند خاص داشتند. تولید محتوا هیچ فرقی با این فرایندها ندارد.
 این قدم ها را برای تولید محتوا، از بین بردن شکو شبهه و ایجاد خلاقیت بیشتر دنبال کنید.
1 – تحقیق سئوایجاد یک طرح کلی شروع بسیار خوبی بود؛ چرا که حالا شما ایده های زیادی برای نوشتن دارید و می دانید که مخاطبان شما چه سوال هایی در ذهن شان دارند که این هم عالی است. حالا شما باید تایید کنید که آیا این ایده می تواند در مقیاس های بزرگتری نشان داده شود؟ آیا می توانید این ایده را برای هزار نفر اجرا کنید؟ به هر حال، با ایجاد یک طرح کلی، شما توانسته اید 100 مورد ایده داشته باشید. سپس باید کشف کنید که آیا ایده ی 10ام، برای چندین نفر جذاب است؟ ایده ای که فقط برای یک نفر جذاب باشد، بسط و گسترشش یک اتلاف وقت و انرژی محض است.
 جست و جو و تحقیقات سئو، به شما نشان خواهد داد که سطح بازدهی و انعطاف یک کلیدواژه چقدر است و آیا اصلاً ارزش وقت و انرژی شما را دارد یا نه؟
 یکی از بهترین راه برای پیدا کردن کلیدواژه ی مناسب این است که سوال هایی را راجع به این کلیدواژه از طرح کلی تان بپرسید و براساس اهداف و موانع طرح کلی تان، پاسخی درست و صحیح از ایشان بگیرید. سپس، می توانید کلیدواژه های مناسب را پیا کنید. یکی از مهم ترین معیارهای یک کلیدواژه، این است که بدانید آیا کلیدواژه ی شما قابل دسترسی است؟ فایده دارد؟ و برای چه مدتی می تواند در صفحه ی اول گوگل باقی بماند و برای شما مشتری و مخاطب و بازدید کننده جذب کند؟
 قبل از اینکه درسمان را جلوتر ببریم، بیایید تا یک توضیح کوچک از سئو برایتان بدهم:
 یکی از مهم ترین معیارهایی که به شما کمک می کند تا در موتور جست و جو رتبه ی بهتری به دست بیاورید، اعتباردامین است. شما میتوانید اعتبار دامین را با میزان لینک هایی که از سایت های خارجی به شما ارجاع داده شده اند کسب کنید. برای اینکه بتوانید به این هدف دست پیدا کنید، می بایستی آرشیو بسیار بزرگی از محتواهای ارزشمند داشته باشید. این بدین معنی است که می بایستی مقاله های طولانی و ارزشمند و مفید بنویسید و درون آن از بی نهایت کلیدواژه ی مفید استفاده کرده باشید. این راه، یکی از ساده ترین راه ها برای این است که به اولین صفحه ی گوگل ارتقا پیدا کنید.
 اگر هنوز نتوانسته اید به این نقطه برسید، پس میتوانید مقاله های طولانی با میزان کلیدواژه ی بالا بنویسید، اما از کیفیت خود مقاله کم کنید. این کار شما را به مقصد مورد نظر می رساند، اما زمان اقامت زیادی به شما نمی دهد. در نتیجه بهتر است به دنبال راه های سالم کسب رتبه بگردید.
 درس سئو تمام شد، به طرح ریزی مان باز میگردیم.
 این هم از چند راه برای انجام تحقیقات سئو:
 • استفاده از ابزارهای کلیدواژه همانند SEMRush و یا Moz Keyword Explorer.
 • تایپ کردن کلید واژه هایتان درون موتور جست و جو و بررسی دقیق نتایج.
 • چک کردن جست و جو های مشابه همین کلیدواژه و آنالیز داده ها.
2 – خیال اندیشیحالا که متوجه شده اید چه کلیدواژه هایی می توانند برای مخاطبان هدف شما استفاده شوند، وقت آن است که از طریق بارش مغزی ایده هایی را برای محتوای تان به دست بیاورید. تحقیقات هاب اسپات نشان داده که بهترین راه برای سازماندهی محتوا ای طریق خوشه بندی موضوعات است. این بدین معنی است که شما باید یک صفحه ی بززرگ از کلیدواژه ها را به موضوعات مورد نظرتان وصل کنید و سپس بزرگترین خوشه را انتخاب کنید.
 مدل خوشه بندی موضوعات باعث می شود که بارش مغزی به عملی بسیار بسیار راحت تر تبدیل شود، چرا که حالا، شما ساختار و چارچوبی برای دنبال کردن دارید. شما می توانید از کلیدواژه ی اصلی تان برای پوشش هسته ی محتوای تان استفاده کنید، یا بهتر بگویم… به عنوان راهنمایی برای تولید محتوا. سپس، شما می تواید تکه های کوتاه تری از محتوا را ارائه دهید _ مانند اینفوگرافی، پست برای وبلاگ و یا الگوها _ که میتوانند برای درک عمیق تر مخاطب از مطلب شما مورد استفاده قرار بگیرند.
 اگر ایده ی خاصی به ذهن تان نمی رسد، می توانید از کتاب هایی که خواندید، مقالاتی که در سایت های دیگر دیده اید یا تحقیقاتی که پیش تر از این داشته اید کمک بگیرید.
 وقتی تمام ایده هایتان به ثمر نشستند، می توانید اصلاح و ویراستاری را آغاز کنید.
3 – نوشتندر این مرحله دوست دارم راجع به نوشتن حرف بزنم، چرا که نوشتن، تمام کاری است که من انجام می دهم. ممکن است تخصص شما در تولید محتوا در قالب اینفوگرافی، ویدئو یا پادکست باشد. اما به هر حال تولید محتوا فرایند یکسانی دارد:
 • خطاب به طرح کلی تان بنویسید. از صدای آنها، انگیزه هایشان و حتی احساس شوخ طبعی خودشان برای ساختار بندی محتوا استفاده کنید.
 • از تیترها و توضیحاتی استفاده کنید که بتواند مخاطب را برای جذب به سمت شما و محتوای تان برانگیزد. می توانید فایده های خواندن مطلب تان را دقیقا در کنار موضوع قرار دهید، تا هر کسی با دیدنشان به وجد بیاید و احساس ارزشمندی کند.
 • یک محتوای خاص را ارائه دهید. لزومی ندارد که بیهوده وار فقط و فقط اطلاعات دیگر سایت ها را تکرار کنید و یا مخاطب را با اطلاعات ضد و نقیض گیج کنید.
 • به یک ایده بچسبید و با نوشتن و نوشتن و نوشتن و تحقیق کردن ایده تان را تقویت کنید. طوری که بعد از اتمام کارتان، هرکسی با خواندن نتیجه ی تلاش های تان بتواند به بهترین و ثابت ترین معنا برسد و بالاترین سود را از سایت شما ببرد. لزومی ندارد چندین موضوع را در یک مقاله توضیح دهید. هر چیزی سر جای خودش بهتر است.
 • با خودتان و مخاطبین تان صادق باشید. لزومی ندارد با کلمات قلنبه و سلنبه بخواهید مخاطبتان را تحت تاثیر قرار بهید. از کلمات و نوع صحبت هایی استفاده کنید که مخاطبین تان استفاده می کنند.
 • واضح صحبت کنید. شما می خواهید مخاطبین تان از مقاله ها و محتوای شما بهره ای ببرند، نه اینکه از آمدن به سایت شما پشیمان شوند و با خواندن مطلب شما حتی گیج تر شوند.
4 – ویرایش یا ویراستاری محتواآنطوری که شما نوشته های خودتان یا دیگران را ویراستاری یا ویرایش می کند، بسیار مهم است و هرکدام فواید خاص خودش را دارد. ممکن است شما به محض دیدن یک مقاله شروع به ویراستاری کنید و ممکن هم هست که بخواهید مقاله را برای چندین روز رها کنید و سپس بعد از دیدن بازخورد های مخاطبین از مقاله، اقدام به ویرایش یا ویرایش نکردنش کنید.
 به هر حال، چند نکته ی مهم وجود دارد که باید در هر دو روش مورد استفاده و توجه قرار بگیرد. نکاتی همچون: فعال بودن روش نوشتن، ساده بودن کلمات، کوتاهی جملات، قابل فهم بودن منظور نویسنده و غیره، در هر مقاله ای حیاتی هستند. بهتر است که همکاری داشته باشید تا بتواند نوشته های شخص شخصیص تان را ویراستاری کند.
5 – آپلود کردن یا بارگذاری محتواحالا که محتوای شما حی و حاضر است، می بایستی آن را در دسترس عموم مخاطبین تان قرار بدهید. یک سیستم مدیریت محتوا یا CMS می تواند به شما در مدیریت و بایگانی و آرشیو کردن محتواهای تان کمک شایانی بکند و محتوای شما را به خوبی بر روی وب سایتتان نمایش بدهد.
 یکی از فواید استفاده از CMS این است که تمام محتواهای شما را به یکدیگر وصل می کند و در یک مکان قرار می دهد. پس شما به راحتی می توانید مقاله های خود را به صورت لینک شده در وب سایت خود قرار دهید و یا چند مورد از آن ها را به یک دلیل یا مناسبت خاص به صورت ایمیل به مخاطبین خود بفرستید.
 همچنین با استفاده از این برنامه، شما قادر هستید نتیجه ی کار خود را ببینید. آنالیز داده های یک محتوا یکی از مهم ترین بخش های کار شماست. میزان بازدید، درگیری مخاطب، نظر دادن یا ندادن مخاطب، به اشتراک گذاری آنها، همه و همه می توانند در تولید محتوای بعدی برای شما نکات بسیار مهمی را به نمایش در بیاورند.
منبع : وب سایت ایران محتوا ircontent.com
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”