انواع خرمای مرغوب

در اين بخش مي‌توانيد سايتها و وبلاگهاي مفيد را در چارچوب قوانين سايت معرفي كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 35
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸, ۹:۲۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

انواع خرمای مرغوب

پست توسط nbtfd234 »

 
 
[External Link Removed for Guests] سرشار از مواد قندی، پروتیینی و سایر مواد معدنی بوده و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است و به دلیل تحمل زیاد نخل خرمای پیارم در برابر شوری، در سطح وسیعی از باغات شهرستان حاجی آباد کشت شده‌است.
روستاهایی که خرمای پیارم در آن کشت می شودشامل سرچاهان، تزرج، معدنوئیه، شهدادی، برآفتاب، دهستان پایین و بالا، نیزار، درآگاه، گهکم، گنج و... در شهرستان حاجی‌آباد از نقاط عمدهٔ تولید خرمای پیارم در ایران هستند.
به علت خنک تر بودن مناطقی که خرمای پیارم درآن کاشته می شود نسبت به سایر مناطق تولید خرماخیز، درخت پیارم برای اینکه به باردهی کامل برسد زمان بیشتری احتیاج دارد که این زمان در روستاهای شهرستان حاجی آباد متفاوت است، مثلا در روستاهای شمال حاجی آباد ازقبیل روستاهای دهستان پایین و بالا، تنگدوئیه و نیزار که هوا بسیار خنکتر است زمان به ثمر نشستن فسیل پیارم نسبت به روستاهای جنوبی حاجی آباد از قبیل گهکم بیشتر است و گاهی تا ده سال بعد از کاشت فسیل باید برای به ثمر نشستن آن منتظر ماند که البته این خود شاید دلیلی برکیفیت برتر این نوع خرما باشد.
خرمای کبکاب بیشترین میزان تولید خرمای استان بوشهر میباشد و حدود75%از تولید خرمای استان بوشهر راشامل میشود میزان تولید خرمای کبکاب درایران نزدیک به 250هزار تن در سال می باشد که 10%آن به خارج صادر میشود .
[External Link Removed for Guests] از بهترین نوع خرماهای صادراتی در بسته بندی های جذاب و برطبق اصول و ضوابط وزارت بهداشت واستانداردهای روز می باشد.
[External Link Removed for Guests] که یکی از بهترین خرما های تولیدی در کشور است ، جزو ارقام بومی خرمای استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود . این خرما نیمه خشک است و بافت شکلاتی مانند دارد.
این نوع خرما به عنوان یکی از زودرس ترین انواع خرمای ایران است و بخش اعظمی از صادرات به کشورهای ترکیه، افغانستان، کشورهای عربی و اکراین را تشکیل می دهد. این نوع خرما برای استفاده های صنعتی و انواع فراورده خرما، کاربرد دارد.
 
New Member
پست: 6
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸, ۴:۲۰ ب.ظ

Re: انواع خرمای مرغوب

پست توسط salemziba »

چای بابونه یک چای واقعی نیست بلکه یک چای یا دمنوش گیاهی است که از گلبرگ های گلی شبیه به یک آفتاب گردان کوچک تهیه می شود. مصرف این چایی قدمتی تاریخی دارد و به دلایل مختلف از گل های تازه و خشک استفاده می شود. طعم و مزه بابونه بسیار ملایم و خوشبو است. دو نوع اصلی آن بابونه آلمانی و بابونه رومی است.
استفاده از چای بابونه به مصر باستان باز می گردد که آنجا برای درمان تب و آرایش و زیبایی استفاده میشد. رومی ها بابونه را برای خوش عطر و طعم کردن نوشیدنی ها و به عنوان یک گیاه دارویی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می کردند. در قرون وسطی از برگ های تازه بابونه برای معطر کردن مکان های عمومی در رویدادهای مهم استفاده میشد. این چایی هم از ترکیب گلبرگ و آب گرم تهیه می شود. بابونه یک چای طبیعی بدون کافئین است که برای بهتر به خواب رفتن مورد استفاده قرار می گیرد.
عوارض جانبی این گیاه به عنوان یک مکمل گیاهی، بسیار نادر است، اما این بدان معنا نیست که مجاز به مصرف غیر عاقلانه آن می‌باشید. مانند هر گیاه دارویی دیگر، ضروری است که از میزان مصرف بی ضرر و ایمن آن در خود اطمینان حاصل کنید.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “معرفي سايتها و وبلاگها”