موشك هايپر سونيك جديد روسي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تسليحات سنگين و توپخانه‌اي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1682
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3404 بار
سپاس‌های دریافتی: 5800 بار

موشك هايپر سونيك جديد روسي

پست توسط shafagh »

در چند روز اخير روسيه موشك جديدي بنام " آوان گارد " را به خدمت گرفت كه طبق گزارش وزير دفاع و اقاي پوتين يك موشك بالستيك هايپر سونيك است كه سرعتي معادل 27 برابر سرعت صوت دارد! اقاي پوتين اعلان كرده است كه شكار چنين موشكي توسط موشك هاي پدافندي زميني و همچنين موشك هاي مشابه جنگنده ها كاري بسيار مشكل است زيرا علاوه بر سرعت فوق العاده، اين موشك قادر به انجام مانورهاي سريع گريز در مقابل موشك هاي ضد موشك است. بعض رسانه هاي كشور روسيه اعلان كرده اند اين موشك فوق مدرن قادر به تحمل حرارتي معادل 2000 درجه سانتيگراد است كه احيانا در سرعت فوق العاده 27 برابر صوت كما بيش بر اين موشك تحميل مي شود. آقاي پوتين گفته است اين موشك از جمله تسليحات نظامي روسيه در مقابل پايگاه هاي   امريكا و كلا ناتو در حوزه هايي نزديك به روسيه  است كه در واقع و در عمل به منظور تهديد مسكو ايجاد شده اند. بر طبق گفته مسئولان و كارشناسان روسيه موشك بالستيك بين قاره اي "آوان گارد" قادر به حمل انواع كلاهك هاي جنگي متعارف و همچنين نوع كلاهك هسته اي 2 مگا تني بعنوان عاملي بازدارنده در مقابل جنگ سرد جديد  اتمي است كه اخيرا غرب عليه روسيه براه انداخته است.  بنظر ميرسد تا بحال روسيه هيچ تصويري از اين موشك جديد منتشر نساخته است و معلوم نيست كه كه پيشران ان از چه نوعي مي باشد كه مي تواند به چنين سرعت باور نكردني برسد اما به احتمالي كه از نوع گلايدينگ با موتور ثانويه ويژه اي شبيه رام جت باشد كه به اين تصوير از پرنده قديمي تر روسي شباهت دارد. 


 
تصویرهمچنين با سرعت پيشرفت كشور چين در بعد صنايع از جمله صنايع نظامي بعيد نيست كه اين كشور اسيايي هم پيمان روسيه نيز بزودي بتواند به ساخت چنين موشكي نائل بيايد اما شايد بزرگترين نگراني ارتش امريكا و ناتو در اين مورد و در شرق اسيا دست يافتن كره شمالي به چنين ابر موشكي باشد.

البته مسلما تقصير همه اين قضايا كه به توسعه تسليحاتي كشور روسيه و چين و يا حتي كره شمالي منجر شده متوجه كاخ سفيد است كه پايه گذار ميليتاريسم  تهديد كننده عليه روسيه و چين و كره شمالي مي باشد و لذا تنها راه متوقف كردن اين رقابت متقابل تسليحاتي و نظامي ان است كه نيروهاي غرب به مناطق خودشان بر گردند و دست از قشون كشي به سمت اسيا و تهديد اين كشورها بر دارند. در اين صورت ارامش و امنيت هرچه بيشتر بر قرار شده و ساخت چنين تسليحات جنگي جاي خود را به توسعه صنايع رفاهي و توسعه عادلانه تجاري و بازرگاني بين شرق و غرب خواهد داد.


تحقيق و نوشته : shafagh

 
ارسال پست

بازگشت به “تسليحات سنگين و توپخانه‌اي”