معامله قرن رونمایی شد!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2983
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4595 بار
سپاس‌های دریافتی: 6797 بار

معامله قرن رونمایی شد!

پست توسط bamn »

با سلام .

بالاخره ترامپ از طرح صلح جنجالی خودش تحت عنوان " معامله قرن " رونمایی کرد! در این به اصطلاح معامله چند امتیاز ظاهری کوچک به فلسطینی ها داده شده است اما در عمل همه بندهای آن به نفع رژیم صهیونیستی می باشد . برخی مواد قابل توجه این معامله از این قرار می باشند :

1- 30% از مساحت کرانه باختری (از جمله تمامی اراضی حاصلخیز مجاور رود اردن و بحر المیت) ضمیمه خاک اسرائیل خواهد شد و در مقابل دو قطعه کوچک از صحرای نقب (در مجاورت مرزهای مصر اما بدون اتصال با مرز مصر) به فلسطینی ها واگذار می شود که با چند تونل و جاده تحت نظارت اسرائیل با یکدیگر در ارتباط خواهند بود و همچنین یک گذرگاه (باز تحت نظارت) هم بین کرانه باختری و غزه ایجاد خواهد شد .

2- کشورهای عربی حامی معامله قرن باید در قالب بسته های کمک اقتصادی 50 میلیارد دلار در اختیار فلسطینی ها قرار دهند تا در اراضی جدید اقدام به ایجاد مسکن و صنایع غیر نظامی نمایند .

3- تمامی گروه های مقاومت فلسطینی خلع سلاح شده و فلسطینی ها بجز تعدادی سلاح سبک ضد شورش در اختیار نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان حق داشتن سلاح گرم و تسلیحات نظامی نخواهند داشت .

4- قدس پایتخت بلامنازغ اسرائیل خواهد بود و تقریباً تمامی آن در اختیار این رژیم قرار می گیرد (بجز بخش بسیار کوچکی از شرق آن که فلسطینی ها می توانند براساس شرایطی آن را به عنوان پایتخت خود اعلام کنند!)

5- حق بازگشت 5 ملیون آواره فلسطینی بطور کامل لغو و آوارگان باید رسماً شهروند کشورهای میزبان خود گردند .

6- اسرائیل همچنان اجازه دارد به شهرک سازی در بخش های فلسطینی کرانه باختری بطور مشروط ادامه دهد!!!

7- فلسطینی ها حق ایجاد بندر تجاری در نوار غزه را ندارند و در عوض می توانند از طریق بنادر حیفا و اشدود در اسرائیل و تحت نظارت این رژیم اقدام به تجارت دریایی کنند .

این هم نقشه ایی که ترامپ براساس پیشنهاد معامله قرن خودش منتشر کرده است :
 
تصویر
در مراسم رونمایی از معامله قرن علاوه بر رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس ، نمایندگان برخی کشورهای عربی از جمله امارات ، بحرین و عمان حضور داشته اند اما هیچ یک از مقامات رسمی فلسطینی در این جلسه حاضر نبودند و تمامی گروه های فلسطینی (حتی مقامات تشکیلات خودگردان) مخالفات خود را با این پیشنهاد اعلام کرده اند . انتظار می رود طی امروز و روزهای آینده کرانه باختری و نوار غزه شاهد برپایی تظاهرات بسیار گسترده فلسطینی ها در مخالفت با پیشنهاد معامله قرن ترامپ باشد .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”