توده سنگ ‪ ۵۰۰‬گرمي از مثانه پيرمرد ‪ ۸۵‬ساله همداني خارج شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 941
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 فروردین 1385, 2:41 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 80 بار
تماس:

توده سنگ ‪ ۵۰۰‬گرمي از مثانه پيرمرد ‪ ۸۵‬ساله همداني خارج شد

پست توسط Elahe »

پزشكان متخصص بيمارستان بوعلي همدان در يك عمل جراحي موفق شدند يك توده سنگ ‪ ۵۰۰‬گرمي را از كيسه يك پير مرد ‪ ۸۵‬ساله خارج كنند.

"فتح الله فاضل همداني" كه هفته گذشته توسط بستگان خود به بخش اورژانس بيمارستان منتقل شده بود تحت عمل جراحي قرار گرفت.

دكتر "هوشنگ باب الحوائجي " روز شنبه در يك گفت وگو خبري وجود اين توده را در مثانه اين بيمار كم سابقه عنوان كرد.

وي با ذكر اينكه سنگ مثانه يكي از عوارض بزرگ شدن پروستات است كه موجب انسداد مجاري ادراري مي‌شود اظهار داشت : سنگ‌هاي مثانه معمولا ريز و متعدد هستند ولي گاهي بسيار حجيم شده و به ‪ ۲۰۰‬گرم مي‌رسد.

وي اضافه كرد: اما در مثانه اين بيمار ، سنگ‌هاي متعدد ريز و درشت با وزن يك ميلي گرم تا ‪ ۱۴‬ميلي گرم تشكيل شده كه مجموع آنها يك توده سنگ ‪ ۵۰۰‬گرم بود كه چنين پديده‌اي بسيار نادر است.

وي افزود: بزرگي پروستات خوش خيم در دوران كهولت و در سن ‪ ۵۰‬سال به بالا عارض مي‌شود كه بيشتر در مردان شايع است و از عوارض آن مي‌توان به انسداد كامل ادرار و بي‌اختياري ادرار اشاره كرد .

دكتر باب الحوائجي اضافه كرد: پروستات در صورت عدم تشخيص و مراجعه به موقع مزمن شده و بيمار بايد تحت دياليز قرار گيرد.

به گفته وي همچنين ، از ديگر عوارض بزرگي پروستات ، عفونت ادرار و ايجاد سنگ مثانه است و اين بيمار پروستاتي به وزن ‪ ۱۰۰‬گرم داشت كه با عمل جراحي همراه ‪ ۵۰۰‬گرم سنگ‌هاي ريز و درشت از مثانه او خارج شد.

وي گفت : سنگ‌هاي مثانه به علت وضعيت نامناسب آب آشاميدني توليد مي شود و به علت اينكه آب شهر همدان داراي املاح معدني فراوان است ، توصيه مي شود شهروندان به خصوص افراد با سنين بالاي ‪ ۵۰‬سال از آب جوشيده يا آب معدني استفاده كنند.
 [FONT=Tahoma,sans-serif]اگر کسی احساس کند که در زندگیش هیچ اشتباهی را نکرده است، به این معنی است که هیچ تلاشی در زندگی خود نکرده.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]If someone feels that they had never made a mistake in their life, then it means they had never tried a new thing in their life  
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”