این جوان‌های دندانپزشک روزانه 3 هزار ماسک تولید می‌کنند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت, رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: سه شنبه 3 اردیبهشت 1398, 9:36 pm

این جوان‌های دندانپزشک روزانه 3 هزار ماسک تولید می‌کنند

پست توسط mofid.neveshte » چهار شنبه 14 اسفند 1398, 11:36 pm

این جوان‌های دندانپزشک روزانه 3 هزار ماسک تولید می‌کنند
آن هایی که دستی در آتش کارهای جهادی دارند گروه منتظران ظهور را به خوبی می شناسند. دانشجویان دندانپزشکی که گروهی سراغ بشاگردی ها و سیستانی ها و لرستانی ها می روند و برای همیشه دعای خیر محروم ترین مردم این آب و خاک را پشت نام گروه شان می اندازند. منتظران ظهور این بار برای شکست احتکار پا به میدان جهاد گذاشته اند. این دندانپزشکان جوان یک هفته ای می شود درس را کنار گذاشته اند و روزانه 3 هزار ماسک تولید می کنند.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] - معصومه اصغری: رک و راست از حاشیه می رود به اصل متن. تا می‌گویم دندانپزشکی کجا و تولید و دوخت ماسک کجا، جوابم را در آستین دارد. جلال عادلی دانشجوی رشته دندانپزشکی و عضو گروه جهادی منتظران ظهور می‌گوید با شیوع [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]انگار همه ما به سال های دفاع مقدس پرتاب شده ایم. همه ما متولد دهه 60 و 70 هستیم. از بزرگترهای مان شنیده ایم که آن موقع هم در بحبوحه جنگ تحمیلی بازار احتکار سکه بوده است. خیلی ها ستون پنجم دشمن بوده اند و اجناس مورد نیاز مردم را از دسترس شان خارج کرده و بعد با قیمتی بسیار بالاتر روانه بازار می‌کردند.عادلی از شیوع ناامیدی برخی از خانواده ها برای تهیه ماسک و دیگر لوازم بهداشتی می‌گوید و از کاربران فضای مجازی می خواهد به جای دامن زدن به این جوی که تبعات روانی منفی دارد پای کار جهادی تولید ماسک بیایند :«آن  روزها گذشته است اما با شیوع کرونا دوباره شاهد احتکار لوازم مورد احتیاج مردم هستیم. فعلا درس و کار را کنار گذاشته ایم و با کمی پیگیری تولید کننده ماسک شده ایم.کار سختی نبود.همین جا از همه مخاطبان تان دعوت می کنیم به ما بپیوندند و با این کار جهادی  محتکران را از رو ببرند.»
 - آقای عادلی کارکرد اصلی گروه جهادی منتظران ظهور روی ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به محرومان متمرکز بوده است. چطور شد که دندانپزشک های گروه شما  تصمیم به تولید ماسک آن هم بدون تجربه قبلی گرفتند؟
 پیش از هر چیز باید از شرایطی که  بعد از شیوع بیماری کرونا پیش آمده بگویم. اعضای گروه جهادی روحیه ویژه ای دارند. هر چیزی که دیگران را ناراحت و پریشان کند باعث ناراحتی دو چندان آن ها می‌شود. این عزیزان یک فرق اساسی با برخی از کاربران فضای مجازی دارند. آدم ها در این فضا تنها ابراز تاسف می‌کنند و می روند و دیگر اثری از آن ها نمی بینیم. بچه های جهادی روحیه شان به این صورت است که اصلا ابراز تاسف نمی‌کنند. سکوت و صبر دارند. متوجه نقطه ضعف ها می شوند. یک برآورد می کنند و بلافاصله برای انجام کار جهادی پا به میدان عمل می گذارند. این خاصیت کار جهادی است که خیلی با حرف زدن صرف میانه ای ندارد. با شیوع بیماری کرونا مدام شاهد اخبار کمبود ماسک و از آن بدتر احتکار لوازم بهداشتی مورد نیاز مردم بودیم. این شد که فعلا کار دندانپزشکی را کنار گذاشتیم و ظرف مدت یک هفته تولید کننده ماسک شدیم.
 دقیقا همین بخش کار سوال برانگیز می شود. چطور ممکن است جوان هایی که سن و سالی ندارند، پزشک هستند و تجربه شان با کار تولید فاصله زیادی داشته است طرف مدت یک هفته کارگاه تشکیل دهند و به تولید هم برسند؟
 بخشی از کارها با اعتماد پیش می رود. یعنی یک زیرساخت هایی وجود دارد و زمانی که افراد نیکوکار دیگر به شما اعتماد کنند کارها با سرعتی باور نکردنی پیش می رود. از ویژگی کار جهادی سرعت عمل داشتن در آن است. یعنی بدانیم ضرورت الان چیست و در اولین فرصت نسبت به رفع مشکل موجود اقدام عملی کنیم. خب الحمدالله گروه منتظران ظهور کارنامه خوبی در محروم ترین استان های کشور داشت.
 اعضای ما تهرانی هستند و با این وجود در هر برنامه ای که داریم هر امکاناتی که اینجا دارند را به سادگی رها می کنند و با شوق به سمت دورافتاده ترین روستا های کشور می روند تا افتخار خادمی این محرومان را داشته باشند. با کمک 10 نفر از همین عزیزان به یک کارگاه تولید ماسک در حاشیه شهر تهران رفتیم.کار را یاد گرفتیم. موفق شدیم صاحب کارگاه را راضی کنیم تا به تهران بیاید .با هماهنگی های بعدی خوشبختانه جایی را در اختیار دوستان ما قرار دادند و کار در یک شیفت کلید خورد.
 الان این خط تولید 10 نفره جهادی روزانه چند ماسک به بازار می‌فرستد؟
 روزانه 2 هزار و 500 تا 3 هزار ماسک تولید می‌کنیم. تنها یک هفته از فعالیت ما در این زمنیه می‌گذرد. قرار است تا هفته آینده دو شیفت کاری داشته باشیم و میزان تولید را به 10 هزار ماسک در یک روز برسانیم.
 خیلی از تولیدکنندگان این نوع ماسک ها از نبود مواد اولیه گلایه دارند.گروه جهادی منتظران ظهور هم با این کمبود رو به رو شده است؟
بله .به نکته مهمی اشاره کردید.خوشبختانه مقداری مواد اولیه درانبار صاحب کارگاه موجود بود. از مسئولان می خواهیم در این زمینه کمک حال ما باشند و این مواد اولیه را با قیمت مناسب در اختیارمان قرار دهند تا ما بتوانیم با همین رویه خط تولید را حفظ کرده و از آن مهم تر این کالای ضروری را با قیمت مناسب به بازار مصرف برسانیم.
  
 مقالات مرتبط : 
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “پزشکي”