امين حيايي: تجارب سينمايي‌ام را در سريال «كلاه پهلوي» پياده مي‌كنم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

امين حيايي: تجارب سينمايي‌ام را در سريال «كلاه پهلوي» پياده مي‌كنم

پست توسط Leila »

امين حيايي كه با بازي در سريال «كلاه پهلوي» نخستين حضور خود در مجموعه‌اي تاريخي را تجربه مي‌كند‏، درباره اين حضور گفت: بازيگر در سريال‌هاي تاريخي فضاهاي نوتري را تجربه مي‌كند كه بيش از اين با آن آشنايي نداشته است.

اين بازيگر در گفت و گو با ايسنا، درباره‌ي تفاوت بازي در سريال‌هاي تاريخي مجموعه‌هايي كه داستان‌هاي روز دارند‏،
خاطرنشان كرد: در سريال‌هاي تاريخي بايد مقطعي را بازي كنيم كه اصلا در آن زمان به دنيا نيامده بوديم و بزرگ نشده‌ايم.

اين مساله مجال آشنايي با فضاهاي جديدتري را فراهم مي‌كند. در چنين شرايطي بايد از اطلاعاتي كه از طريق تماشاي فيلم‌ها و خواندن كتاب‌ها به دست مي‌آوريم با سبك و نوع زندگي مردم آن مقطع تاريخي خاص آشنا شويم و اين اطلاعات را در بازي خود نيز پياده كنيم.

امين حيايي كه حضور در عرصه‌ي بازيگري از دهه‌ي 70 با بازي در فيلم‌هاي «دو همسفر»‏،«دو روي سكه» و «پرتگاه» را آغاز كرده و سپس در سريال «آپارتمان» اصغر هاشمي به ايفاي نقش پرداخته پس از مدتها دوري از تلويزيون و بازي در سينما، مجددا به تلويزيون بازگشته است.

وي درباره‌ي بازي در مجموعه‌اي تلويزيوني با عنوان «كلاه پهلوي» به كارگرداني سيد ضياءالدين دري‏، گفت: اين كار در حقيقت به شيوه‌ي سينمايي ساخته مي‌شود و نوع دكوپاژ، فيلمبرداري و عوامل همه سينمايي هستند. تنها تفاوت سريال «كلاه پهلوي» با يك فيلم سينمايي‏، مدت زمان بالاي آن است و اين كه قرار است حدود يك سال و نيم در آن بازي كنيم.

به گفته‌ي ابازيگر فيلم‌هاي «كما»،«سرود تولد»،«شام عروسي»و«دختر ايراني» در سريال «كلاه پهلوي» همان تجاربي كه در كارهاي سينمايي كسب كرده است را بيان خواهد كرد.

وي كه در سريال «كلاه پهلوي» نقش «كريم» را بازي مي‌كند‏، درباره ويژگي‌هاي اين نقش گفت: «كريم» شخصيتي متعلق به طبقات پايين جامعه است و در اين سريال از زماني كه سورتچي است و اربابي دارد با وي همراه مي‌شويم. كريم از ابتدا مي‌خواهد خود را به اوج برساند و در اين راه هر كاري مي‌كند.

به گزارش ايسنا، قصه سريال «كلاه پهلوي» در سال‌ها 1315 تا 1320 و زماني كه قانون كشف حجاب اعمال مي‌شود‏ مي‌گذرد و اثرات آن بر روي مردم ساكن در يك شهر به نام سامان به تصوير كشيده مي‌شود.
تصویر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”