خداداد: صحبت‌ از بردن‌ برزيل‌ به‌ تمسخر گرفتن‌ شعور مردم‌ است!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

خداداد: صحبت‌ از بردن‌ برزيل‌ به‌ تمسخر گرفتن‌ شعور مردم‌ است!

پست توسط Leila »

ناصر حجازى‌ که‌ ترجيح‌ مى‌دهد فعلاً‌ درمورد تيم‌ملى‌ اظهارنظر نکند، على‌ دايى‌ هم‌چنين‌ موضعى‌ گرفته‌ است. على‌ پروين‌ به‌ خاطر دوستى‌ با قلعه‌نوعى‌ نهايتاً‌ 4 خط‌ به‌ تعريف‌ و تمجيد مى‌پردازد. پس‌ براى‌ شنيدن‌ صحبت‌هاى‌ يکى‌ از بزرگان‌ فوتبال‌ که‌ اهل‌ تعارف‌ نباشد بهترين‌ شخص‌ موردنظر خداداد عزيزى‌ است. حرفهاى‌ خداداد هم‌ شيرينى‌ دارد و هم‌ واقعيت‌هاى‌ تلخ! پس‌ صحبت‌هاى‌ خبر ورزشي با وي را بخوانيد:

بازى‌ ايران‌ و کره‌ را ديدي؟
بله‌ و خوشبختانه‌ با کسب‌ اين‌ 3 امتياز صدرنشين‌ گروه‌ شديم.

سطح‌ فنى‌ بازى‌ چطور بود؟
البته‌ تيم‌ملى‌ کره‌ از چند بازيکن‌ اصلى‌ خود استفاده‌ مى‌کرد و ساير نفرات‌ جوان‌ و کم‌تجربه‌ بودند. براى‌ آنها نتايج‌ مقطعى‌ مهم‌ نيست‌ و به‌ همه‌ ميدان‌ مى‌دهند تا براى‌ بلند مدت‌ به‌ مشکل‌ برنخورند.

اما کادرفنى‌ تيم‌ ايران‌ مدعى‌ بود تيم‌ اصلى‌ کره‌ به‌ ايران‌ آمده‌ است!
بايد هم‌ اينچنين‌ بگويند چون‌ جو خوبى‌ بر فوتبال‌ ما حاکم‌ نيست‌ و آن‌ وقت‌ خيلى‌ها مى‌گفتند بردن‌ تيم‌ دوم‌ کره‌ هنر نيست‌ اما ما ديگر بازيکنان‌ کره‌ را مى‌شناسيم، افرادى‌ هم‌ که‌ نمى‌شناسند به‌ شماره‌ پيراهن‌هاى‌ بازيکنان‌ حريف‌ دقت‌ کنند که‌ اغلب‌ آنها شماره‌ 30 به‌ بالا تنشان‌ بود.

با اين‌ اوصاف‌ آخر بازى‌ صحبت‌ از اين‌ شد که‌ ما مى‌توانيم‌ برزيل‌ را هم‌ ببريم!
ببريم! کجا ببريم؟ تهران، دبي، هاوايي، کجا؟ (مى‌خندد)

يعنى‌ اينکه‌ شکستشان‌ بدهيم.
(مى‌خندد) در حرف‌ بله! تيم‌ ابومسلم‌ هم‌ در حرف‌ برزيل‌ را مى‌برد و به‌ همين‌ کره‌ 4 تا مى‌زند! بايد منطقى‌ باشيم. الان‌ به‌ تيم‌ دوم‌ کره‌ 2 تا گل‌ زده‌ايم‌ و صحبت‌ از شکست‌ برزيل‌ مى‌کنيم؟ آيا اين‌ حرف‌ به‌ تمسخر گرفتن‌ شعور فوتبالى‌ و منطق‌ مردم‌ نيست؟
محمد مايلى‌کهن‌ با تيم‌ملى‌ در خارج‌ از کشور 6 گل‌ به‌ کره‌ زد پس‌ حتماً‌ بايد مى‌گفت‌ برزيل‌ که‌ عددى‌ نيست‌ تيم‌ منتخب‌ جهان‌ و تيم‌ کره‌ مريخ‌ را مى‌بريم. همين‌ حرفها توقعات‌ مردم‌ را بالا برد، تا پارسال‌ بعد از هر پيروزى‌ تيم‌ملي، ملت‌ در خيابان‌ شادى‌ مى‌کردند اما ديديد که‌ با کلى‌ تبليغات‌ فقط‌ 30 هزار نفر به‌ ورزشگاه‌ آزادى‌ رفتند چون‌ همين‌ حرفها باعث‌ شده‌ حال‌ مردم‌ از فوتبال‌ به‌هم‌ بخورد.

فقط‌ اين‌ حرفها را دليل‌ اين‌ اتفاق‌ ناخوشايند مى‌داني؟
وقتى‌ دست‌اندرکاران‌ يا مربيان‌ تيم‌ملى‌ با حرفهاى‌ غيرمنطقى‌ سطح‌ توقعات‌ را بالا ببرند و موقع‌ عمل‌ واقعيت‌ها روشن‌ شود همين‌ اتفاق‌ مى‌افتد که‌ براى‌ بازى‌ ايران‌ و کره‌جنوبى‌ 30 هزار نفر به‌ آزادى‌ بروند! شما يادتان‌ هست‌ در دوره‌ قبلى‌ جام‌ ملت‌هاى‌ آسيا مقابل‌ تيم‌ عمان‌ با همه‌ ستاره‌هايمان‌ داشتيم‌ حذف‌ مى‌شديم‌ و لطف‌ داور ايرانى‌الاصل‌ و با غيرت‌ بحرينى‌ باعث‌ شد نبازيم، آن‌ وقت‌ الان‌ حرف‌ از شکست‌ برزيل‌ بزنيم‌ مردم‌ ناراحت‌ مى‌شوند و مى‌فهمند که‌ داريم‌ سرکارشان‌ مى‌گذاريم.

پس‌ چرا قلعه‌نوعى‌ اين‌ حرف‌ را به‌ زبان‌ آورد؟
حتماً‌ منظورش‌ اين‌ نبوده‌ که‌ انعکاس‌ پيدا کرده‌ است. من‌ از قديم‌ قلعه‌نوعى‌ را دوست‌ داشتم‌ و الان‌ هم‌ از صميم‌ قلب‌ برايش‌ آرزوى‌ موفقيت‌ مى‌کنم‌ و او را آدم‌ باهوشى‌ مى‌دانم‌ و بعيد است‌ قلعه‌نوعى‌ بگويد برزيل‌ را مى‌بريم! او خودش‌ هم‌ مى‌داند اوضاع‌ فوتبالمان‌ آنقدر نامساعد شده‌ که‌ از شکست‌ تيم‌ دوم‌ کره‌جنوبى‌ خوشحال‌ مى‌شويم.

بحث‌ را عوض‌ مى‌کنيم، اگر شما به‌ جاى‌ مربى‌ تيم‌ملى‌ بودى‌ از حجازى‌ شکايت‌ مى‌کردي؟
نه! شکايت‌ راه‌ آخر است، آن‌ هم‌ براى‌ مسايل‌ غير فوتبالي. اگر امروز حرمت‌ پروين‌ و حجازى‌ را بشکنيم‌ فردا حرمت‌ هيچ‌کس‌ را نگه‌ نمى‌دارند. آنها حتى‌ اگر حرف‌ بد يا غيرمنطقى‌ به‌ زبان‌ بياورند قابل‌ احترام‌ هستند. اگر آقاى‌ حجازى‌ در مورد من‌ بدترين‌ حرفها را به‌ زبان‌ بياورد با کارم‌ از خودم‌ دفاع‌ مى‌کنم. البته‌ اين‌ مسئله‌ در مورد پروين، حجازي، آقاى‌ مهاجرانى‌ و آقاى‌ شاهرخى‌ صدق‌ مى‌کند و در مقابل‌ حرفهاى‌ سايرين‌ بى‌تفاوت‌ نمى‌مانم.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”