درگذشت ابرقهرمان سیاه!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3254
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4673 بار
سپاس‌های دریافتی: 6951 بار

درگذشت ابرقهرمان سیاه!

پست توسط bamn »

(متن خبر از سایت کافه سینما)
 
تصویر
.
 
دقایقی پیش خبر رسید که چدویک بوسمن، ابرقهرمان کمپانی مارول پس از چهار سال مبارزه با سرطان، درگذشته است. بوسمن را بیش از هر چیز، به‌خاطر روی پرده‌ آوردن بلک پنتر می‌شناسیم. تنها ابرقهرمان رنگین‌پوست سینما که فیلم مستقل داشت و فروش آن از میلیارد دلار گذشت.
به‌گزارش سرویس سینمای جهان کافه سینما، چدویک متولد 29 نوامبر 1977 بود. نخستین فیلم مهمش به‌عنوان بازیگر، دیر اتفاق افتاد. او نقش جکی رابینسن، بازیکن بیس‌بال افسانه‌ای آمریکا را در 2013 بازی کرد. بازیکنی که برای نخستین بار، سد حضور ستاره‌ی سیاه‌پوست در لیگ بیسبال آمریکا را شکست. بوسمن، این رسم را ادامه داد و در دو فیلم دیگر هم نقش دو شخصیت مشهور تاریخ رنگین‌پوستان آمریکا را بازی کرد: خواننده‌ی سیاه‌پوست جیمز براون را در Get on Up و ثورگود مارشال را در فیلم مارشال. بوسمن این سه نقش را در فاصله‌ی سال‌های 2013 تا 2017 ایفا کرد.

:
تصویر

.
اما شهرت اصلی او، همان‌طور که خواندید، با حضور در جهان ابرقهرمانی مارول شکل گرفت. او ابتدا سال 2016 در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی، نقش بلک پنتر را ایفا کرد، پس از آن با فیلم مستقل بلک پنتر، رکوردهای فروش را شکست و تحسین منتقدان را هم به‌دست آورد، و بالاخره با حضور در دو قسمت پایانی حماسه‌ی اونجرز در سال‌های 2018 و 2019، حضور در کنار دیگر ابرقهرمان‌های کمپانی را تجربه کرد و دل هوادارانی در سراسر جهان را به‌دست آورد.
این یادگار اوست که تمام حضورهای موفق او در نقش‌های ابرقهرمانی، دقیقن در چهار سال مبارزه‌اش با سرطان شکل گرفت.
یادش گرامی.
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”