مهم ترین زبان ها در قرن 21 کدامند؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با زبانهاي خارجي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: شنبه 19 مهر 1399, 11:45 am

مهم ترین زبان ها در قرن 21 کدامند؟

پست توسط therealtahmineh »

قرن 21 را بسیاری از ما با نام قرن ارتباطات میشناسیم. مهم ترین وسیله ی ارتباطی هم داشتن زبان مشترکه که به وسیله ی اون بتونیم باهم ارتباط بگیریم . با گسترش فضاهای ارتباطی مجازی و شبکه های اجتماعی، افراد بیش از پیش به همدیگه  نزدیک شده اند و مرز بین آدمها از بین رفتن، پس نیاز به یادگیری زبان بیش از هر موقعی احساس میشه. تو دنیا 7000 زبان زنده وجود داره که هرکدوم جذابیت های خاص خودشون رو دارن و کاربرد هاشون هم زیاده. برای شروع به یادگیری یک زبان هم ممکنه هدف های متفاوتی وجود داشته باشه، مهاجرت به قصد ادامه تحصیل و یا زندگی و یا گسترش کسب و کارمون به فراسوی مرزها. هرکدام از این اهداف تکلیف مارو برای شروع یک زبان مشخص میکنن. اما اگر صرفا به خاطر علاقه بخوایم یک زبان رو شروع کنیم چه فاکتورهایی رو باید در نظر داشته باشیم؟ چه زبانی مهم تره ؟ کدوم رایج تره و کاربرد بیشتری داره؟ 
تو این مقاله نگاهی انداختیم به رایج ترین و [External Link Removed for Guests]و چندتا از اونهارو معرفی کردیم.

انگلیسی
 
تصویر

 زبان انگلیسی ، زبان مادری بیش از 375 میلیون نفر از جمعیت دنیاست ، 1.5 بیلیون هم به نحوی از اون استفاده میکنن. تاثیرگذارترین و مهم ترین زبان در عصر تکنولوژی ، و زبان مادری اینترنت و کامپیوتر این زبانه . به علاوه انگلیسی زبان رسمی سه تا از مهم ترین غول های صنعت ، یعنی ایالات متحده ، بریتانیا و کاناداست . پس دلیل واسه یادگیری انگلیسی زیاده ، زودتر شروع کن!


 
چینی/ماندرین

 
تصویر
 هیچ زبانی در دنیا به اندازه زبان چینی با لهجه ماندرین صحبت نمیشه . 989 میلیون در دنیا چینی، و جمعا 1.1 بیلیون چینی[External Link Removed for Guests]با لهجه ماندرین صحبت میکنن. کشور چین دارایکی از قدرتمندترین اقتصاد ها در دنیاست و به نظر میرسه که تا سال 2050  به رهبر اقتصادی در دنیا تبدیل میشه . بنابراین این زبان قطعا گسترده تر نیز خواهد شد .


اسپانیایی

 
تصویر
اسپانیایی هم یکی از مهم ترین زبان ها در دنیاست . 330 میلیون نفر، زبان مادریشون اسپانیاییه و بیش تر از 420 میلیون هم به عنوان زبان دوم اسپانیایی یاد میگیرن و صحبت میکنن . اسپانیایی زبان اصلی بیش از 20 کشور در دنیاست که بیشترشون کشورهای آمریکای جنوبی هستند .


ژاپنی

 
تصویر

 زبان دیگه ای از قاره آسیا ، زبان ژاپنیه . مهم بودنش هم به خاطر قدرت اقتصادی بالای ژاپن و تاثیر گذاری اونه . نزدیک به 127 میلیون نفر ژاپنی صحبت میکنند. برای اون دسته از افرادی که در زمینه فناوری اطلاعات و صنایع مدرن فعالیت میکنن ، زبان ژاپنی  زبانی کارآمد برای یادگیریه !


آلمانی

 
تصویر
آلمان برای دهه هاست که مهم ترین کشور از لحاظ اقتصادی در اروپاست ،[External Link Removed for Guests] هم زبانی مهم در بین کشورهای اروپاییست . 105 میلیون نفر به طور طبیعی و 80 میلیون هم به عنوان زبان دوم آلمانی صحبت میکنن .
 زبان آلمانی کمی جدی به نظر میرسه که به خوبی قدرت این کشور رو در دنیا نشون میده و این زبان رو تو لیست زبانهای مهم ما قرار میده .


 
روسی

 
تصویر

خیلی ها زبان روسی رو با نویسنده های مهمش تو دنیا میشناسن . داستایوفسکی و تولستوی کافین تا زبانشون یکی از مهم ترین ها در دنیا باشه ! از لحاظ  آماری هم زبان روسی ، زبان مادری 150 میلیون و زبان دوم 110 میلیون نفره . این زبان همچنین ، زبانی تاثیر گذار در بین کشورهای اروپایی _ آسیایی میباشد . روسیه همچنین بزرگترین آمار بازدید کنندگان اینترنتی رو در بین بازدید کنندگان اروپایی داره، که این کشور رو به مارکتی بزرگ در خرید آنلاین و تبلیغات اینترنتی تبدیل میکنه . بنابراین اگر در تجارت الکترونیک فعالیت دارید ، زبان روسی حتما پیشنهاد میشه!


فرانسه

 
تصویر
[External Link Removed for Guests] برای قرن ها زبان اصلی در روابط دیپلماتیک بوده . به طور کلی 370 میلیون نفر فرانسوی صحبت میکنن که نشان از اهمیت این زبان داره . از نظر اهمیت اقتصادی هم فرانسه قدرت ششم در دنیاست و البته که پاریس هنوز هم مرکز اصلی فرهنگ و هنره !
 فرانسه زبان عشقه ! زبانی زیبا و روان برای یادگیری !

 
عربی

 
تصویر
 
زبان عربی ، زبان رسمی بیش از 32 کشوره . 205 میلیون عرب زبان در دنیا هست که 100 میلیون از آنها زبان مادریشون عربی نیست . زبان عربی ، زبان عبادت دربین مسلمانان دنیاست که جمعیتشون به 1.5 بیلیون میرسه . همه ی اینها عربی رو به زبانی مهم در دنیا تبدیل میکنند.

 
هندی

 
 
 
تصویر
  
 زبان هندی علاوه بر کشور هند در بسیاری از کشورهای اطراف نیز صحبت میشه . 450 میلیون بومی و 200 میلیون غیربومی به زبان هندی صحبت میکنند که این زبان رو به چهارمین در دنیا از نظر جمعیت صحبت کنندگان تبدیل میکند . هند از نظر اقتصادی هفتمین در دنیاست و پیش بینی ها حکایت از گسترش این قدرت دارند .
  
 پرتغالی
  
 
تصویر
  
 235 میلیون نفر در دنیا به زبان پرتغالی صحبت میکنند . زبان اصلی کشورهای پرتغال ، برزیل و 7 کشور دیگه که بیشترشون در نیمکره جنوبی اند ، پرتغالیه ، که اون رو به زبانی رایج و مهم در دنیا تبدیل میکنه.
  
 تو این مقاله زبانها رو براساس جمعیت افراد صحبت کننده شون بررسی کردیم . برای یادگیری اما باید علاوه بر کارآمد بودن و گستردگی یک زبان علاقمون هم در نظر بگیریم و بعد انتخاب کنیم ، چرا که وقتی پیشرفت میکنیم که از یادگیری لذت ببریم !
  
ارسال پست

بازگشت به “زبانهاي خارجي”