برنامه های ابری تلفن همراه

در اين بخش مي‌توانيد درباره نرم افزار تلفن همراه به تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 2 دی 1399, 3:20 am

برنامه های ابری تلفن همراه

پست توسط m.alizadeh1359 »

امنیت برنامه های تلفن همراه نه تنها در بین کاربران تلفن همراه ، بلکه در بین ارائه دهندگان تلفن همراه نیز باعث نگرانی روزافزون می شود. خدمات امنیتی برنامه های ابری موبایل و داده های کاربر را می توان از طریق مدل تحویل ابر Security-as-a-Service (SaaS) به دست آورد [59]. این سرویس ممکن است از تشخیص نفوذ ، مدیریت هویت ، فایروال ، ضد ویروس و ضد هرزنامه تشکیل شده باشد. به طور خاص ، با پیشرفت شبکه های تلفن همراه به سمت تبدیل شدن به یک شبکه کاملاً IP ، خدمات ضد هرزنامه و ضد بدافزار از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند. در حقیقت ، می توان از مدل تحویل SaaS (با همکاری ارائه دهندگان خدمات) برای فیلتر کردن دیجیتالی محتوا - از جمله تماس های صوتی ناخواسته و پیام های متنی - در شبکه اصلی بهره برد ، بنابراین بار ترافیک را کاهش می دهد. از این رو ، استرس در شبکه های دسترسی که قبلاً بیش از حد بارگیری شده است. برخی از جنبه های تحت پوشش مدل تحویل SaaS به شرح زیر است:

-
ایجاد اعتماد در سیستم عامل های تلفن همراه مجازی و برنامه های تلفن همراه مبتنی بر ابر.

-
محافظت از پیکربندی فعلی سیستم عامل تلفن همراه در برابر تغییرات آینده برای ایجاد "آخرین وضعیت خوب شناخته شده".

-
نظارت ، شناسایی و پیشگیری فعالانه از رفتارهای مخرب برنامه.

-
تعریف یک بستر مشترک ایمن برای برنامه های ابری موبایل در سراسر دستگاه ها و سیستم عامل های تلفن همراه.

-
پشتیبانی از پاسخگویی و تأیید در برنامه های ابری تلفن همراه و توسعه دهندگان آنها.

ارائه دهنده ابر موبایل می تواند ویژگی های امنیتی را به عنوان یک سرویس با ارزش افزوده ارائه دهد ،[External Link Removed for Guests]جایی که دستگاه های مجازی توزیع شده و مستقر در استراتژیک برنامه های ابری موبایل و محتوای مرتبط را برای شناسایی و جلوگیری از رفتارهای مخرب تجزیه و تحلیل و تنظیم می کنند. ماشین های مجازی بر روی ترافیک برنامه شبکه مجازی نظارت دارند تا به صورت توزیع شده و خودمختار نتیجه بگیرند.

علاوه بر این ، ویژگی های امنیتی که می توانند امنیت برنامه ابر تلفن همراه را تقویت کنند شامل دیوار آتش ،[External Link Removed for Guests]تشخیص ناهنجاری و نفوذ ، تجزیه و تحلیل افشای اطلاعات ، ضد ویروس [60] و بررسی رنگ آمیزی [61] هستند. این سرویس ها که از نظر محاسباتی بسیار زیاد هستند و در دستگاه های تلفن همراه قابل اجرا نیستند ، به راحتی در فضای ابری قابل انجام هستند.[External Link Removed for Guests] علاوه بر این ، برنامه ها می توانند در یک جعبه ماسه از راه دور محدود شوند ، به عنوان مثال ، یک تصویر تلفن همراه مجازی که در زیرساخت مجازی اجرا می شود [62]. این بدان معنی است که برنامه در واقع بر روی یک تصویر از راه دور در ابر نصب شده و با کمک یک رابط مشتری نازک به آن دسترسی پیدا می کند. جعبه شن و ماسه ، جداسازی برنامه های غیرقابل اعتماد را در یک محیط کنترل شده مجازی تسهیل می کند.

همچنین یک بستر امنیتی قابل تنظیم برای کاربران تلفن همراه در نظر گرفته شده است تا محیط امنیتی ماشین مجازی خود را پیکربندی کنند ، در حالی که ارائه دهنده ابر عدم وجود رفتارهای مخرب برنامه را که روی دستگاه مجازی اجرا می شود ، تضمین می کند.
ارسال پست

بازگشت به “نرم افزار تلفن همراه”