7 پیتزای خوشمزه و محبوب در ایران - فر پیتزا ریلی محصول تابش استیلا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هنر آشپزي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: achachi98, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 9
تاریخ عضویت: شنبه 15 آذر 1399, 10:00 am
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

7 پیتزای خوشمزه و محبوب در ایران - فر پیتزا ریلی محصول تابش استیلا

پست توسط tabeshestila »

پیتزا یکی از اصیل ترین غذاهای ایتالیایی است. تقریباً از دهه 40 بود که پیتزای خوشمزه وارد تهران و سپس کل ایران شد . هنوز هم اولین پیتزا فروشی های دایر شده در آن زمان که به [External Link Removed for Guests] شناخته میشوند مانند پیتزا داوود و پیتزا پنتوری دایر هستند و به مشتریان خود بهترین پیتزا را ارائه می دهند. به دلیل محبوبیت بالا و تنوع مناسب و طعم لذیذ به سرعت این غذا در بین ایرانی ها جا باز کرد و حتی امروز به یکی از غذاهای اصلی در طول هفته تبدیل شده است .

فر پیتزا ریلی محصول جدید شرکت مهر تابش استیلا است . تابش استیلا به‌عنوان یکی از بزرگ ‌ترین مجموعه‌های تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی ، انواع کباب پز تابشی ، کباب پز تابشی اتوماتیک ، کباب پز بدون دود ، کباب پز تابشی خانگی بدون دود ، کباب پز خانگی ، کته پز ریلی ، فر پیتزا ریلی ، سرخ کن دو سبده و غیره در نظر دارد با ارائه مجموعه مقالاتی در خصوص رستوران داری، به همکاران خود در این صنعت کمک کند.
تصویر
7 پیتزای خوشمزه و محبوب
[External Link Removed for Guests] انواع گوناگونی دارد و در جهان هر کشور حتی پیتزاهای مخصوص به خود را دارد.از پیتزای مارگاریتا گرفته تا پیتزای پپرونی ، مرغ ، قارچ و دیگر پیتزاهای خلاقانه دیگر همه و همه در دنیا مشهور و محبوب هستند. پیتزا در نقاط مختلف دنیا بر اساس ذائقه مردم همان شهر یا کشور و حتی مواد اولیه اصلی همان کشور تهیه و طبخ می شود . دلیل این تنوع بالا آن است که می توان به راحتی مواد تشکیل دهنده اصل و فرعی پیتزا را تغییر داد . حتی امروزه نان پیتزا نیز در کشور های دیگر تغییر کرده است و از نان‌های محلی برای طبخ این غذا به عنوان پیتزای خوشمزه استفاده می‌شود . برای طبخ بهتر پیتزا از فر پیتزا ریلی استفاده می شود.
 
  1. پیتزا مارگاریتا
اولین نوع پیتزای طبخ شده در دنیا را باید پیتزای مارگاریتا نامید . مارگاریتا جزء بهترین پیتزا ها در دنیا است. این پیتزا از خمیر نان ، سس مخصوص پنیر پیتزا و زیتون تهیه می شود . مارگاریتا یکی از اصیل ترین پیتزاهای ایتالیایی است که طرفداران زیادی در دنیا و ایتالیا دارد.در این نوع پیتزا طعم قالب طعم سس مخصوص که بسیار تند می باشد با طعم پنیر ترکیب می شود و طعم قالب را می دهد . برای تزئین این پیتزا از تعدادی برگ سبزی مثل نعنا و یا ریحان استفاده می‌شود . ممکن است در بعضی از مناطق بر روی این پیتزا نیز تعدادی حلقه گوجه قرار دهد .
 
  1. پیتزا مخصوص
یک از پیتزاهایی که می توانید نسخه های مختلفی از آن را در تمام دنیا پیدا کنید پیتزا مخصوص است. تقریباً می توان گفت که شاید ده ها مدل از این نوع پیتزا بر اساس مواد اولیه در دنیا ساخته می‌شود و هر کدام مختص یک منطقه جغرافیایی است . با توجه به این تنوع طعم این پیتزا یکی از بهترین پیتزا ها برای عموم مردم است.
به طور کلی مواد اصلی و ثابت تشکیل دهنده این پیتزا عبارت‌اند از خمیر ، کالباس ، فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی ریز شده به همراه پنیر پیتزا که باعث می‌شود طعم اصلی این پیتزا وابسته به پنیر و کالباس باشد و طعم های جانبی هم بر اساس دیگر موادی باشد که به آن اضافه می شود . طبخ این پیتزا با استفاده از فر پیتزا ریلی به راحتی امکان پذیر است.
 
  1. پیتزا مخلوط
شاید به جرئت بتوان گفت که یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی ترین و معروف ترین پیتزاها در ایران ما همین پیتزا مخلوط باشد. در صدر جدول بهترین پیتزا ها این پیتزا قرار دارد. البته این پیتزا نیز مانند پیتزا مخصوص در بعضی مناطق با دستور غذایی متفاوتی درست می شود. اما مواد تشکیل دهنده آن همواره و در همه جا ثابت است.
مواد اصلی به کار رفته در پیتزا مخلوط عبارت‌اند از خمیر ، کالباس ، سوسیس ، سس مخصوص و پنیر پیتزا که در کنار این موارد گاهی از گوشت هم استفاده می‌شود . در این پیتزا طعم قالب و اصلی را کالباس و گوشت تشکیل می دهند. اضافه بر این مواد اولیه مواد دیگری نیز بر اساس تصمیم آشپز ها به این پیتزا اضافه می شود که باعث می‌شود طعم و ظاهر این پیتزای خوشمزه بهتر و لذیذتر شود. طبخ این پیتزا با استفاده از فر پیتزا ریلی به راحتی امکان پذیر است.

 
  1. پیتزا پپرونی
یکی دیگر معروف ترین پیتزاها در ایران پیتزا پپرونی می باشد. این پیتزا به دلیل طعم ویژه و سس مخصوصی که دارد یکی از محبوب ترین و بهترین پیتزا ها در دنیا است. پیتزا پپرونی از مخلوط خمیر ، کالباس تند یا همان پپرونی ، سس تند مخصوص ، زیتون و پنیر پیتزا تهیه می شود.
این نوع پیتزا نیز می تواند به شکل های مختلف و حتی دستور پخت مختلف در دنیا طبخ شود . البته به دلیل اینکه طعم این پیتزا باید خاص و تند باشد مواد اولیه این پیتزا تغییر زیادی نمی کنند. در پیتزا پپرونی طعم قالب طعم کالباس تند و سس تند همراه این پیتزای خوشمزه است که کاملاً بر دیگر طعم ها قالب است.
 
  1. پیتزا استیک
یکی از جدیدترین و خلاقانه ترین انواع پیتزا که در ده های اخیر به وجود آمده است این نوع پیتزا می باشد . پیتزا استیک یک نوع پیتزا خاص با مزه و طعمی خاص است که توانسته است در لیست بهترین پیتزا ها قرار بگیرد. مواد اصلی تشکیل دهنده این پیتزا عبارت‌اند از : خمیر ، تکه فیله ای گوشت یا همان استیک ، زیتون ، پودر سیر و پنیر پیتزا .
این نوع پیتزا در کشور های مختلف با مزه های مختلف و گوشت های مختلف طبخ می شود. اما نکته مشترک در تمامی این پیتزا استفاده از پودر سیر فراوان برای مزه دار کردن گوشت است . طعم قالب در این پیتزای خوشمزه طعم گوشت و طعم سیر می باشد. در این پیتزا برای اینکه گوشت خوب طبخ شود باید به صورت رشته های باریک و یا ورقه های نازک بر روی پیتزا قرار گیرد .
 
  1. پیتزا گوشت و قارچ
یکی از خوشمزه ترین و طعم دار ترین و معروف ترین پیتزاها در ایران این نوع پیتزا می باشد. این پیتزا در سراسر دنیا و کشور ما طرفداران زیادی دارد و همواره جزء بهترین پیتزا ها به حساب می آید. مواد تشکیل دهنده پیتزا گوشت و قارچ عبارت‌اند از : خمیر ، گوشت چرخ کرده ، قارچ ، پیاز ، فلفل دلمه ای و پنیر پیتزا.
به دلیل استفاده از گوشت چرخ کرده و ترکیب آن با فلفل دلمه ای و قارچ و پیاز این پیتزا دارای طعم و بویی خاص می باشد . مزه قالب در این پیتزا گوشت چرخ کرده و قارچ است . این نوع پیتزا با خمیر ضخیم ( به اصطلاح پیتزای آمریکایی ) عرضه می شود. طبخ این پیتزا در کشور های مختلف ممکن است طعم های مختلفی داشته باشد. نوع گشت استفاده شده و همچنین ادویه های استفاده شده برای طعم دار کردن گوشت در دنیا متفاوت بوده و باعث خوشمزه تر شدن و لذیذتر شدن این پیتزای خوشمزه می شوند .
 
  1. پیتزا مرغ
این نوع پیتزا همان طور که از نامش پیدا است ازمواد اولیه خمیر ، فیله مرغ کبابی ، فلفل دلمه ای ، زیتون و پنیر پیتزا تهیه می شود. پیتزا مرغ در دنیا با طعم ها و روش های مختلفی ساخته می‌شود. به دلیل استفاده از مواد طعم دهنده و ادویه های مختلف ممکن است مزه های این پیتزا نیز متفاوت از یکدیگر باشند.
طعم قالب در پیتزا مرغ طعم فلفل دلمه ای و مرغ کباب است . این نوع پیتزا به صورت ایتالیایی و آمریکایی ( خمیر نازک و خمیر ضخیم ) طبخ می شود. به دلیل استفاده از ادویه های مختلف در هنگام کبابی کردن فیله های مرغ ممکن است شما طعم های متفاوتی از این نوع پیتزای خوشمزه را تجربه کرده باشید .


معرفی تابش استیلا
[External Link Removed for Guests] با بهره مندی از تیم طراحی برتر و قدرتمند خود با بررسی و اقدامات و طراحی های انجام گرفته در این زمینه توسط شرکت های مطرح جهانی ، و همچنین با در نظر گرفتن ذائقه ایرانی در طبخ انواع پیتزا و بررسی نیازهای مشتری در فست فود ها، اقدام به طراحی فر پیتزا با عنوان فر پیتزا ریلی کرده است .
طراحی و تولید [External Link Removed for Guests] با استفاده از تکنولوژی روز دنیا توسط تیم طراحی مجموعه انجام شده است. در این نوع فر تمام ویژگی های فر ریلی در نظر گرفته شده است و با بررسی ذائقه ایرانی و دریافت بازخورد از مشتریان فر پیتزای ریلی تابش استیلا تولید و روانه بازار شده است .تمامی محصولات شرکت مهر تابش استیلا دارای 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.
تابش استیلا” از واحدهای برتر صادراتی استان مرکزی می‌باشد. شرکت مهر تابش استیلا مخترع و تولیدکننده تخصصی تجهیزات آشپزخانه و [External Link Removed for Guests] استاندارد در کشور همگام با سایر بخش‌های صنعتی اقدام به ورود به بازارهای جهانی کرده است. قطعاً این مهم میسر نمی‌شد جز با به‌روز آوری محصولات ،ارتقا چشمگیر سطح کیفی و قیمت گذاری رقابتی که موجب متقاعد شدن طرف خارجی می‌گردد.

کباب پز تابشی با برند تابش استیلا حاصل 40 سال تلاش و تجربه مدیران شرکت مهر تابش استیلای اراک می‌باشد. ما بر آنیم این شرکت را چنان متحول کنیم تا با توسعه کارکنان و بهبود مستمر محصولات، خدمات، انعطاف پذیری و افزایش بازدهی ، در شمار معتبرترین و مشهورترین عرضه کنندگان تجهیزات تابشی آشپزخانه‌های صنعتی درآییم.

منبع : [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “هنر آشپزي”