امیدی به گوشی هوشمند خیس شده هست؟

در اين بخش مي‌توانيد اطلاعات مفيد و آموزشهاي كاربردي تلفن همراه را بيابيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 18
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 29 مهر 1399, 3:44 pm
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

امیدی به گوشی هوشمند خیس شده هست؟

پست توسط Avaaa98 »

قیمت بسیار بالای گوشی ‌های هوشمند این روزها غیرقابل انکار است. فردی که بعد از مدت‌ها با پس اندازهای خود موفق به خرید گوشی موبایل دلخواهش می‌شود، مراقبت و نگهداری از آن را جدی می‌گیرد. بنابراین هر نوع آسیب وارده به گوشی همراه ، مانند خیس شدن آن، می‌تواند کابوسی وحشتناک باشد؛پس  لازم است با راهکارهای مختلف آشنا بوده تا سریعا واکنش نشان دهید و از به‌وجود آمدن اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید. 
گوشی هوشمند شما ممکن است با راه‌های مختلفی آغشته به آب و سایر مایعات شود. از ریخته شدن بطری آب بر روی آن گرفته تا افتادن دستگاه در رودخانه. در اینگونه مواقع افراد اضطراب شدیدی را تجربه می‌کنند و بر همین اساس واکنش‌های سریع و یا گاهاً اشتباهی را از خود نشان می‌دهند. اگر تا به حال چنین اتفاقی برای شما پیش آمده است، حتما در اولین مرحله سعی کرده‌اید گوشی موبایل خود از آب یا دیگر مایعات دور کرده و سپس برای بررسی عملکرد دستگاه آن را روشن کنید. همچنین ممکن است با فوت کردن در آن بکوشید آب نفوذ کرده در اجزای گوشی موبایل هوشمندتان را خارج کنید. این راه‌ها نه تنها کمکی به نجات گوشی موبایل شما نمی‌کند، بلکه باعث ایجاد خرابی بیشتر می‌گردد. به عنوان مثال، هنگامی که دستگاه موبایل‌تان خیس می‌شود، لازم است به جای روشن کردن آن، موبایل را به سرعت خاموش کنید تا احتمال اتصالی کردن آن از بین برود. در ادامه مجموعه اقداماتی را که لازم است پس از خیس شدن گوشی موبایل هوشمند انجام گردد، در چهار مرحله توضیح داده‌ایم:
 
1.     هنگامی که دستگاه به داخل یک ظرف آب می‌افتد، ابتدا با حفظ آرامش خود، گوشی را از آب بیرون بیاورید.
 
2.     سپس گوشی را خاموش کرده و باتری را از آن خارج نمایید؛ البته اگر دستگاه شما مانند اغلب موبایل‌های هوشمند دیگر مجهز به باتری داخلی ‌باشد، نمی‌توانید باتری را از آن خارج کنید.
 
3.     بعد از آن، قاب گوشی را جدا نموده و با یک حوله کاغذی بدنه آن را خشک کنید. در این قسمت، توجه و دقت به جلوگیری از نفوذ آب موجود بر روی بدنه به شکاف و درز ها، اهمیت ویژه‌ای دارد.
 
4.     در آخر برای از بین بردن قطرات آب موجود در شکاف و درز ها، بهتر است با استفاده از دستگاه مخصوص تولید هوای فشرده، آب را خارج کنید. اگر دسترسی به چنین دستگاهی ندارید، با استفاده از دهان خود نیز می‌توانید به درون دستگاه به آرامی و با دقت بسیار فوت کنید.
 
برخلاف توصیه‌های شنیده شده از افراد مختلف، قرار دادن [External Link Removed for Guests] خیس شده در ظرفی حاوی دانه‌های برنج، چندان مفید و تاثیرگذار نمی‌باشد؛ چرا که جذب بالای دانه برنج نمی‌تواند تمامی قطرات ریز آب را که به درون دستگاه نفوذ کرده است از بین ببرد؛ از طرفی دیگر، نمناک شدن برنج پس از جذب آب نیز می‌تواند مشکلاتی را برای دستگاه به‌وجود آورد.
راه‌های متفاوت دیگری هستند که برخی انجام آن ها را پس از به‌وجود آمدن چنین اتفاقاتی ترجیح می‌دهند. به عنوان مثال، می‌توانید تلفن همراه خیس شده خود را به افرادی که کار تعمیرات موبایل انجام می‌دهند بسپارید. برای این کار مجبور می‌شوید هزینه‌ای را بابت برگرداندن اطلاعات گوشی به آن‌ها بپردازید. برای جلوگیری از دچار شدن به این مشکلات، خرید یک گوشی هوشمند با قابلیت ضد آب بودن بهترین راه حل محسوب می‌شود. برای این کار لازم است به عدد IP گوشی هوشمندی که قصد خرید آن را دارید دقت کنید. IP مقیاسی برای اندازه‌گیری میزان مقاومت گوشی در برابر آب می‌باشد. اگر IP گوشی مورد نظر شما IP67 یا IP68 بود می‌توانید از ضد آب بودن آن اطمینان خاطر داشته باشید.
 
منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
ارسال پست

بازگشت به “مطالب كاربردي تلفن همراه”