در خرید دفتر طراحی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در اين بخش مي‌توانيد سايتها و وبلاگهاي مفيد را در چارچوب قوانين سايت معرفي كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 5
تاریخ عضویت: شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹, ۲:۵۶ ب.ظ

در خرید دفتر طراحی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

پست توسط negarnekouei »

همه ما می‌دانیم که امروزه طراحی و نقاشی مخصوص افراد حرفه‌ ای و متخصص در این زمینه نیست، بلکه تمام افرادی که استعدادی در طراحی داشته باشند می‌توانند نقاشی کنند.
برای هر طراحی چه حرفه‌ای و چه مبتدی داشتن دفتر طراحی مناسب در حکم آچار برای مکانیک است و می‌تواند از آثار هنری به خوبی محافظت کند. برای بیشتر طراحان نگه داشتن آثارشان بسیار ضروری است و آن‌ها دوست دارند که کلکسیونی از طرح‌های خود را داشته باشند، خرید دفتر طراحی مناسب یکی از نکات مهمی است که هر طراحی باید به آن توجه داشته باشد.
از جمله نکاتی که باید در هنگام خرید این دفتر باید به آن توجه داشته باشیم سایز، گرماژ کاغذ، نوع صحافی و جلد آن است.
سایز:
دفتر طراحی در ابعادی مانند a3,a4 و a5 به بازار عرضه می‌شود که بسته به نوع مصرف شما می‌توانید اندازه دلخواه را خریداری نمایید.

نوع صحافی:
دفترها به دو صورت افقی و عمودی صحافی می‌شوند و معمولا نوع صحافی آن‌ها سیمی است، این نوع صحافی امکان باز شدن 180 درجه دفتر و فضای بیشتر را در اختیار طراح قرار می‌دهد.

گرماژ کاغذ:
کاغذهای دفترهای طراحی معمولا 80 گرمی است، اما لازم می‌دانم به این نکته اشاره کنم که انتخاب جنس و گرماژ کاغذ بستگی به ابزار طراحی شما دارد به عنوان مثال کاغذهایی با بافت یکنواخت و صیقلی مناسب نقاشی با مداد طراحی و مداد رنگی هستند.

جلد:
جلد دفتر طراحی بسیار مهم است زیرا کاور و پوششی برای محافظت از طرح‌های شماست، جلدهای سخت و مقاوم گزینه مناسبی برای حفظ آثار شما هستند. 
ارسال پست

بازگشت به “معرفي سايتها و وبلاگها”