تست و بازرسی جوش صنعتی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 10 فروردین 1400, 3:11 pm

تست و بازرسی جوش صنعتی

پست توسط na30ma »

تست و بازرسی جوش از فرآیندهای مهم صنعتی است که سلامت و امنیت یک سازه را تامین می کنند. این کار باید توسط متخصصان زبده و با دانش روز انجام شود.
انواع تست جوش: 
تست جوش PT
بررسی نفوذ مایع یکی از محبوب ترین روش های معاینه غیر مخرب (NDE) در صنعت است. این روش مقرون به صرفه ، همه کاره است و در مقایسه با سایر روشهای NDE به حداقل آموزش نیاز دارد.  یکی از روش های بازرسی جوش که برای یافتن عیوب سطحی جوش کاربرد فراوان دارد بازرسی مایع نافذ جوش PT می باشد که در این روش با استفاده از جاذبه موئینگی و نفوذ یک مایع رنگی یا ماده فلورسنت به درون ناپیوستگی سطحی جوش آن را نمایان می کند.

تست جوش MT
یکی از روشهای آزمایش غیر مخرب بازرسی ذرات مغناطیسی (MT) است. تست جوش MT برای تشخیص نقص سطحی و کمی زیرسطحی در مواد فرو مغناطیسی (مانند فولاد کربن) استفاده می‌شود. این روش به طور معمول برای بازرسی جوش، لوله کشی، مخازن تحت فشار و اجزای سازه‌های فلزی استفاده می‌شود.

تست جوش VT
یکی از ابتدایی ترین، کم هزنیه و ساده ترین روش آزمایش های صنعتی تست ویژوال یا همان بازرسی چشمی جوش (VT) می باشد. به علت ماهیت پیشگیرانه بودن بسیار موثر و کاربردی در کیفیت جوشکاری در سازه ها و دستگاهها می باشد. 

تست جوش UT
آزمایش اولتراسونیک (UT) از انرژی صوتی با فرکانس بالا برای انجام معاینات و اندازه گیری ها استفاده می کند. در واقع تست التراسونیک جوش با استفاده از همان اصل استفاده شده در نیروی دریای sonar و ماهی یاب می‌باشد.
از بازرسی اولتراسونیک می توان برای تشخیص / ارزیابی عیب ، اندازه گیری ابعاد ، خصوصیات مواد و موارد دیگر استفاده کرد. 

شرکت نیک بینش کارن با استفاده از متدهای روز دنیا و طبق جدیدترین استانداردها انواع تست را در محل انجام و اموزش می دهند.

 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”