برگزیدگان نود و سومین دوره (و متظاهرانه ترین دوره!) جوایز سینمایی اسکار!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3012
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4606 بار
سپاس‌های دریافتی: 6812 بار

برگزیدگان نود و سومین دوره (و متظاهرانه ترین دوره!) جوایز سینمایی اسکار!

پست توسط bamn »

برگزیدگان نود و سومین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار)
سال سینمایی 2020 :



اسکار بهترین فیلم سال :

برنده : عشایر ساخته کلوئی ژائو

سایر نامزدها : پدر - یهودا و مسیح سیاه - منک - میناری - زن جوان نوید دهنده - صدای متال - دادگاه شیکاگو 7

توضیحات : فیلم ساخته خانم ژائو تقریباً در تمامی جشنواره ها و لیست های منتشر شده از برگزیدگان سال سینمای آمریکا عنوان بهترین فیلم سال را از آن خود کرده و بنابراین پیش از برگزاری مراسم بامداد امروز هم در کسب این جایزه بی رقیب بود . معنای کتابی عبارت Nomadland برابر است با " سرزمین آوارگان " ، اما این عبارت در آمریکا برای افرادی استفاده می شود که خودشان زندگی بی جا و مکان را انتخاب و معمولاً با خودروهای ون و کاروان بین ایالت های مختلف سرگردان هستند ، بنابراین یک جورهایی معادل عشایر ایرانی هستند و به همین علت اغلب سایت های سینمایی نام این فیلم را " عشایر " ترجمه کرده اند ، هرچند " سرزمین آوارگان " هم قابل استفاده است .

***

اسکار بهترین کارگردانی سال :

برنده : کلوئی ژائو برای ساخت فیلم عشایر

سایر نامزدها : توماس وینتربرگ (یک دور دیگر) - دیوید فینچر (منک) - لی ایزاک چانگ (میناری) - امرالد فنل (زن جوان نوید دهنده)

توضیحات : خانم ژائو دومین زن برنده جایزه اسکار بهترین کارگردان سال بعد از خانم کاترین بیگلو (سال 2009 برای فیلم جعبه درد) می باشد . وی اصالتی چینی دارد اما بزرگ شده در آمریکا است و از چند ماه قبل بعد از اظهاراتی که طی یک مصاحبه داشت ، در چین ممنوع الاسم شد!!!

***
اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد سال :

برنده : آنتونی هاپکینز برای بازی در فیلم پدر

سایر نامزدها : ریز احمد (صدای متال) - چادویک بوزمن (بلک باتم ما رینی) - گری اولدمن (منک) - استیون یان (میناری)

توضیحات : با اینکه پیشبینی می شد طبق سابقه قبلی آکادمی ، و همچنین سیاست های جدید آن ، جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد به مرحوم چادویک بوزمن برسد ، اما آنتونی هاپکینز کهنه کار و 83 ساله برنده این جایزه شد تا دومین جایزه اسکارش (بعد از فیلم سکوت بره ها) را تصاحب کرده باشد .

***

اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن سال :

برنده : فرانسیس مک دورمند برای بازی در فیلم عشایر

سایر نامزدها : ویولا دیویس (بلک باتم ما رینی) - آندرا دی (ایالات متحده در برابر بیلی هالیدی) - ونسا کربی (تکه های یک زن) - کری مولیگان (زن جوان نوید دهنده)

توضیحات : در اینجا اغلب پیشبینی ها از پیروزی خانم مک درومند حکایت داشت هرچند خانم کری مولیگان هم به کسب این جایزه امیدوار بود . خانم مک دورمند سومین جایزه اسکار بهترین بازیگر زن سال را به خانه برد (دو جایزه دیگر را برای فیلم های فارگو و سه بیلبرد خارج از ابینگ میسوری ، گرفته بود) ، البته او امروز به عنوان تهیه کننده اصلی فیلم عشایر هم چهارمین اسکارش را بدست آورد .

***

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سال :

برنده : دانیل کالویا برای بازی در فیلم یهودا و مسیح سیاه

سایر نامزدها : ساشا بارون کوهن (دادگاه شیکاگو 7) - لزلی آدام جونیور (یک شب در میامی) - پال ریچی (صدای متال) - لاکیت استنفیلد (یهودا و مسیح سیاه)

توضیحات : برنده این جایزه هم تا حدود زیادی پیش از برگزاری مراسم ، شناخته شده بود . هرچند نامزد شدن ساشا بارون کوهن هم که در سال های اخیر فیلم های خوبی بازی نمی کرد ، شگفتی ساز بود!

***

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن سال :

برنده : یون یو جانگ برای بازی در فیلم میناری

سایر نامزدها : ماریا باکالوآ (بورات 2) - گلن کلوز (مرثیه هیل بیلی) - اولیویا کولمن (پدر) - آماندا سایفرید (منک)

توضیحات : برخلاف سایر جوایز اصلی ، در اینجا رقابت نزدیکی بین خانم ها جانگ ، کولمن و سایفرید ، وجود داشت و تا آخرین لحظه نمی شد بطور قطعی برنده را پیشبینی کرد .

***

اسکار بهترین فیلمنامه اورژینال سال :

برنده : زن جوان نوید دهنده

سایر نامزدها : یهودا و مسیح سیاه - میناری - صدای متال - دادگاه شیکاگو 7

***

اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی سال :

برنده : پدر

سایر نامزدها : بورات 2 - عشایر - یک شب در میامی - ببر سفید

***

اسکار بهترین انیمیشن بلند سینمایی سال :

برنده : روح

سایر نامزدها : به پیش - روی ماه - یک گوسفند زبل سینمایی : فارماگدون - گرگ سواران

***

اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان سال :

برنده : یک دور دیگر (دانمارک)

سایر نامزدها : بهترین روزها (هنگ کنگ) - مجموع (رومانی) - مردی که پوست خود را فروخت (تونس) - کجا می روی آیدا؟ (بوسنی و هرزگوین)

***

اسکار بهترین فیلم مستند سینمایی سال :

برنده : معلم اختاپوس من

سایر نامزدها : مجموع - اردوگاه - مامور تک خال - زمان

***

اسکار بهترین موسیقی اورژینال سال :

برنده : روح

سایر نامزدها : پنج هم خون - منک - میناری - اخبار دنیا

***

اسکار بهترین ترانه اورژینال سال :

برنده : ترانه " مبارزه برای تو " فیلم یهودا و مسیح سیاه

سایر نامزدها : "صدایم را بشنو " (دادگاه شیکاگو 7) - "هاساویک" (مسابقه آواز یورویژن : داستان حماسه آتش) - "دیدن" (زندگی پیش رو) - "حالا حرف زن" (یک شب در میامی)

***

اسکار بهترین صداگذاری سال :

برنده : صدای متال

سایر نامزدها : گری هود - منک - اخبار دنیا - روح

***

اسکار بهترین طراحی صحنه سال :

برنده : منک

سایر نامزدها : پدر - بلک باتم ما رینی - اخبار دنیا - تنت

***

اسکار بهترین فیلمبرداری سال :

برنده : منک

سایر نامزدها : یهودا و مسیح سیاه - اخبار دنیا - عشایر - دادگاه شیکاگو 7

***

اسکار بهترین گریم و طراحی چهره سال :

برنده : بلک باتم ما رینی

سایر نامزدها : اما - مرثیه هیل بیلی - منک - پینوکیو

***

اسکار بهترین طراحی لباس سال :

برنده : بلک باتم ما رینی

سایر نامزدها : اما - منک - مولان - پینوکیو

***

اسکار بهترین تدوین سال :

برنده : صدای متال

سایر نامزدها : پدر - عشایر - زن جوان نوید دهنده - دادگاه شیکاگو 7

***

اسکار بهترین جلوه های ویژه سینمایی سال :

برنده : تنت

سایر نامزدها : عشق و هیولاها - آسمان نیمه شب - مولان - ایوان منحصر به فرد

***

اسکار بهترین فیلم کوتاه سال :

برنده : دو غریبه غیر صمیمی

***

اسکار بهترین مستند کوتاه سال :

برنده : کولت

***

اسکار بهترین انیمیشن کوتاه سال :

برنده : اگر هر اتفاقی بیافتد ، دوستت دارم
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”