آیا روسیه بازنده بحران اوکراین است؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3276
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4680 بار
سپاس‌های دریافتی: 6967 بار

Re: آیا روسیه بازنده بحران اوکراین است؟

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

این یک اصل پذیرفته شده در هر جنگی است که اگر بیش از حد محتاط باشی و تعلل کنی ، هرچقدر هم قوی تر باشی ، به دشمن فرصت تجدید قوا و ضد حمله می دهی .

تعلل زیاد ارتش روسیه در نبردهای دونباس ، حالا فرصت را در اختیار ارتش اوکراین قرار داده تا خودی نشان بدهد . از چند هفته قبل رسانه های اوکراین با هدایت شخص رئیس جمهور این کشور تبلیغات رسانه ایی گسترده ایی را درباره عملیات بزرگ پیش رو در جبهه خرسون آغاز کردند و در نهایت هم با اجرای یک حمله محدود که دستاورد چندانی نداشت ، نیروهای روسی را در این جبهه مشغول ساختند ، اما حمله اصلی ارتش اوکراین درست در آن سوی خطوط درگیری آغاز شده و آنها توانسته اند منطقه بزرگی را در ابلاست خارکیف آزاد کنند . هنوز مشخص نیست این عملیات ادامه خواهد یافت یا خیر؟ اما دستاوردهای مهمی از این عملیات نصیب اوکراین شده است ؛ علاوه بر آزادسازی منطقه بزرگی از ابلاست خارکیف ، از جمله شهر استراتژیک ایزیوم ، تهدید روسیه نسبت به مناطق مرکزی این ابلاست تا حدود زیادی از میان رفت و از سوی دیگر مواضع روسها در شمال ابلاست دونتسک در وضعیتی نامطمئن و شکننده قرار گرفته و امکان تهدید شهر اسلاویاسک از سمت این جبهه توسط روسها از بین رفته است .

نیروهای روسیه به پشت رودخانه اسکیل عقب نشینی کرده و سعی دارند از این رودخانه به عنوان یک مانع برای توقف پیشروی اوکراین استفاده کنند اما با توجه به اینکه ارتش اوکراین در جنوب لیمان از رودخانه سورسکی عبور کرده ، در صورت سقوط لیمان ، تشکیل خط دفاعی روسها پشت رودخانه اسکیل عملاً بی ارزش خواهد بود!

نکته مهمی که مطمئناً رسانه های غربی آن را نادیده خواهند گرفت فرار اکثریت جمعیت مناطق تازه آزاد شده به سمت مرزهای روسیه است و عملاً ارتش اوکراین وارد شهرها و روستاهای خالی از سکنه شده .

:
تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3276
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4680 بار
سپاس‌های دریافتی: 6967 بار

Re: آیا روسیه بازنده بحران اوکراین است؟

پست توسط bamn »

به گزارش سایت تحولات جهان اسلام ارتش روسیه بطور کامل از مناطق غربی رودخانه اسکیل در ابلاست خارکیف عقب نشینی کرد . به ادعای منابع روسی صدها هزار نفر از مردم روس تبار این مناطق از ترس نسل کشی توسط ارتش اوکراین به خاک روسیه فرار کرده اند . گفته می شود از ابتدای جنگ تاکنون 4 ملیون شهروند اوکراینی به روسیه پناهنده شده اند .

:
تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4361
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6698 بار
سپاس‌های دریافتی: 12087 بار
تماس:

Re: آیا روسیه بازنده بحران اوکراین است؟

پست توسط Mohammad 1985 »

عجب جانورانی هستن روسها ادعاهای مسخره نسل کشی رو راه انداختن در حالی که باز یک گور دسته جمعی دیگه از اکراینی ها در مناطق آزاد شده کشف شده
 
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”