از کجا ایده های کارآفرینی یا ایده جدید پیدا کنیم؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با کار آفرینی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 42
تاریخ عضویت: شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

از کجا ایده های کارآفرینی یا ایده جدید پیدا کنیم؟

پست توسط hamta-tk »

سوالی که برای برخی از افرادی که تازه وارد عرصه آفرینش استارت آپ شده اند آن است که از کجا ایده های کارآفرینی، ایده جدید یا ایده جالب پیدا کنیم که بتوانیم در سایه آن کسب و کار خود را راه اندازی کنیم و هم خود و هم دیگران را از این بابت منتفع سازیم.
 
• جستجوی ایده جالبپاسخ سوال در این است که برای هر چیزی باید جستجو کرد و به اصطلاح جوینده، یابنده است. برای یافتن ایده های کارآفرینی که علاوه بر آنکه ایده جالب و جذابی باشند، ایده جدیدی هم محسوب شوند باید خود را در معرض اطلاعات و دانش در حوزه مورد فعالیت قرار داد. این گونه است که می توان به ایده جالب در زمینه مورد نظر دست یافت.
 
• بررسی بازار هدف به منظور رسیدن به ایده جدیدباید مطالعه و بررسی بر روی کسب و کار های حاضر در حوزه مورد نظر را به صورت دقیق انجام داد و روند انجام و اقدامات استارت آپ های دیگر یا سازمان ها و مراکزی که در آن حوزه مشغول فعالیت هستند را رصد کرد.
 
• استفاده از بازخورد مشتریان برای رسیدن به ایده خلاقانههمچنین می توان برای رسیدن به ایده خلاقانه، از بازخوردهای مشتریان این استارت آپ ها یا سازمان ها و مراکز استفاده کرد.
معمولا استارت آپ ها سعی می کنند در عرصه اینترنت فعالیت داشته باشند با رصد و بررسی فعالیت آنها، بازخوردهایی که کاربران در صفحه های آنها از خود به جای گذاشته اند و یا بررسی نظراتی که در صفحه های شبکه های اجتماعی درباره فعالیت و اقدامات این استارت آپ ها که هم اینک مشغول فعالیت هستند به جای مانده است می توان به تحلیل و بررسی نظرات پرداخت.
 
• شناخت مشتری، گام بعدی در رسیدن به ایده جالبدر گام بعد حاصل و نتیجه تحلیل و بررسی ها را مجددا مورد آنالیز قرار داد و ایده های کارآفرینی که بتواند مشکلات در حال حاضر کاربران را مرتفع نمایند از دل این تحلیل ها استخراج نمود.
پس شناخت مشتری فعلی می تواند خود منبع الهام ایده های کارآفرینی جدید باشد.

منبع: شتابدهنده پیدایش
ارسال پست

بازگشت به “کار آفرینی”