انجام آنژین قلبی در سالمندان در منزل کرج

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 6
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰, ۳:۰۴ ب.ظ

انجام آنژین قلبی در سالمندان در منزل کرج

پست توسط masi76kiya »

آنژین قلبی یک اصطلاح پزشکی برای درد قفسه سینه یا ناراحتی ناشی از بیماری عروق کرونر قلب می باشد که به نام آنژین صدری نیز شناخته می شود  و زمانی اتفاق می افتد که عضله قلب به اندازه نیاز خون دریافت نمی کند.، چنانچه یک یا چند شریان قلب باریک یا مسدود شده باشد رخ میدهد که به آن ایسکمی نیز گفته می شود. آنژین موجب بروز فشار ناراحت کننده، فشردن و ایجاد درد در مرکز قفسه سینه می شود.و در برخی موارد نیز سبب احساس ناراحتی در قفسه سینه، عفونت ریه، سوزش سر دلگردن، فک، شانه، پشت یا بازو کنید. البته لازم به ذکر است که آنژین در زنان متفاوت از مردان است با سایت مرکز پرستاری مهرگان نو همراه باشید تا به علت، علائم و درمان آنژین قلبی سالمندان مطلع شوید.
بیشتر بدانید:
[External Link Removed for Guests]
آنژین قلبی در سالمندانتصویر
در افرادی که خون در ماهیچه های قلب آن ها اکسیژِن کافی ندارند، مجبور می شوند برای حفظ پمپاژ خون سخت تر کار کنند. این منجر به درد و یا ناراحتی در قفسه سینه و قسمت بالای بدن می شود و اغلب توسط بیماران به احساس سوء هاضمه تشبیه می شود. از آنجایی که مشکل مستقیماً در جریان خون رخ می دهد، تشخیص درد ممکن است دشوار باشد. تفاوت بین انواع آنژین برای حفظ سلامتی ضروری است. آنژین یک مشکل قلبی نیست، بلکه یک علامت هشدار دهنده از یک مشکل اساسی عمیق تر و جدی تر می باشد. بسیاری از افرادی که آنژین را تجربه می کنند، بعداً با بیماری عروق کرونر قلب تشخیص داده می شوند که اگر در مراحل اولیه به آن رسیدگی نشود، می تواند تهدید کننده زندگی باشد.
حملات آنژین در افراد مسن به یکی از چهار راه رخ می دهد. در اینجا یک مرور مختصر از علائم، درمان و گزینه های پیشگیری برای هر کدام آورده شده است. بلافاصله فکر نکنید که تنها به دلیل اینکه عزیزتان از درد قفسه سینه خود را گرفته است، دچار حمله قلبی شده است، اما از تماس با امدادگران نیز دریغ نکنید.
چه زمانی فرد به بیماری آنژین صدری دچار می شود؟آنژین اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که عضله قلب به خون بیشتری از خون نیاز دارد، مثلاً در زمان فعالیت بدنی یا احساسات شدید. شریان های باریک شدید ممکن است به خون کافی اجازه دهند زمانی که نیاز به اکسیژن کم است، مانند زمانی که نشسته اید، خون کافی به قلب برسد. اما، با فعالیت فیزیکی، مانند راه رفتن از تپه یا بالا رفتن از پله ه، قلب سخت تر کار می کند و به اکسیژن بیشتری نیاز دارد.
تصویر
علائم آنژین قلبی
  • سرگیجه
  • تنگی نفس
  • تعریق
  • خستگی
  • حالت تهوع
هریک از علائم ذکر شده را دارید باید فورا به پزشک مراجعه تا پزشک نوع آنژین را مشخص کند که آیا آنژین ناپایدار است که ممکن است زمینه ساز حمله قلبی بشود. یا اینکه آنژین پایدار  است که می توان گفت شایع ترین نوع این بیماری می شود و با استراحت برطرف می شود 
انواع آنژین قلبتصویر
منبع:
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”