درمان بواسیر با لیزر ارزانتر است یا عمل جراحی؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي و درمان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 9
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰, ۵:۱۵ ب.ظ

درمان بواسیر با لیزر ارزانتر است یا عمل جراحی؟

پست توسط nmoein »

بیماری بواسیربواسیر بیماری ناحیه نشیمنگاهی بوده که بیشتر افراد در طول زندگی خود به آن مبتلا می شوند. بواسیر ناشی از متورم شدن عروق درون راست روده پدید آمده و دارای دو نوع هموروئید داخلی و هموروئید خارجی می باشد. این بیماری دارای علائمی چون خونریزی، درد، سوزش، خارش یا حتی ایجاد زائده های گوشتی در اطراف مقعد می شوند.
تصورات افراد بر این که هموروئید خود به خود درمان می شود کاملا غلط بوده و شالوده علمی به همراه ندارد چه بسا که بی توجهی سبب حاد شدن بیماری نیز می شود. از این رو انجام لیزر یکی از روشهای درمانی بدون عوارض و مطمئن بوده که بیماران از آن.
تعیین هزینه جراحی بواسیر با لیزر وابسته به چه مواردی است؟تعیین هزینه جراحی بواسیر با لیزر به موارد بسیاری بستگی دارد. برای مثال هنگامی که برای معاینه به دکتر بواسیر مراجعه می کنید، نوع بیماری اعم از داخلی یا هموروئید خارجی بودن، تعیین می گردد. علاوه بر آن ممکن است پزشک انجام برخی آزمایش ها از جمله آندوسکوپی یا سونوگرافی را برای شما ضروری بداند.
متفاوت بودن بون نوع هموروئید و خفیف یا شدید بودن آن اصلی ترین موارد در تعیین هزینه جراحی بواسیر با لیزر به حساب می آیند.
بنابراین تعیین هزینه جراحی بواسیر با لیزر به موارد زیر بستگی دارد:
 • میزان شدید یا خفیف بودن بواسیر
 • داخلی یا خارجی بودن هموروئید
 • تعداد رگ هایی که دچار بواسیر شده اند
 • کلینیکی که برای درمان به آن مراجعه می کنید
 • دستگاه و نوع لیزری که استفاده می شود
 • دستمزد پزشک متخصص بواسیر
استفاده می کنند.
 
مقایسه هزینه نحوه درمان بواسیردرمان بواسیر به روشهای متعددی چون لیزر، عمل جراحی، رابربند و … انجام می شود که بهترین راه درمان بواسیر، لیزر بوده که مورد تایید پزشکان بوده و عوارضی به همراه ندارد. یکی از از مزیت های لیزر نسبت به دیگر روشهای درمانی ارزان تر بودن آن نسبت به دیگر روشهای درمانی است چرا که از متقبل شدن هزینه های اضافه بستری شدن، بیهوشی، اتاق عمل و دوره نقاهت پیشگیری میکند.
هزینه عمل بواسیر با لیزردرمان بواسیر به روشهای متعددی چون لیزر، عمل جراحی، رابربند و … انجام می شود که بهترین راه درمان بواسیر، لیزر بوده که مورد تایید پزشکان بوده و عوارضی به همراه ندارد. یکی از از مزیت های لیزر نسبت به دیگر روشهای درمانی ارزان تر بودن آن نسبت به دیگر روشهای درمانی است چرا که از متقبل شدن هزینه های اضافه بستری شدن، بیهوشی، اتاق عمل و دوره نقاهت پیشگیری میکند. جراحی لیزر علاوه بر تمامی مزایایی که در بهبود و سلامتی بیمار به همراه دارد از نظر هزینه و اتلاف وقت نیز دارای مزایای بیشمار است. این روش برخلاف تصور عموم که یک روش گران جا افتاده، بسیار مقرون به صرفه است و در یک روز تمام می شود.
برخی از مزایای انجام جراحی بواسیر با لیزر عبارت اند از:
 • عدم نیاز به استراحت پس از انجام لیزر
 • عدم نیاز به پزشک بیهوشی
 • درمان دریک جلسه
 • عدم نیاز به پانسمان
 • پس از انجام لیزر می توانید به محل کار خود بازگردید
شرایط استفاده از بیمهبه دلیل اینکه عمل لیزر، جز جراحی های سرپایی می‌باشد و به زمان زیادی برای انجام نیاز ندارد، معمولا بیمه هزینه آن را تقبل نمی‌کند و به صورت آزاد محاسبه می گردد ؛ اما در صورت داشتن بیمه تکمیلی و قرارداد کلینیک با بیمه، به جای پرداخت کل هزینه جراحی بواسیر با لیزر، بخشی از آن را پرداخت می‌کنید.
شرایط پرداخت با استفاده از بیمه تکمیلی به این صورت است که اگر کلینیک مورد نظر با بیمه قرارداد داشته باشد، بعد از محاسبه کلی، صورتحساب و مدارک به شما ارائه داده می‌شود و شما با مراجعه به یکی از شعبات بیمه، پس از انجام بررسی‌های لازم
مبلغ قطعی [External Link Removed for Guests] را مشخص کرده و مبلغ تعیین شده را به حساب شما واریز می‌نماید.
ارسال پست

بازگشت به “پزشكي و درمان”