تاثیر استفاده از ساندویچ پانل در حفظ محیط زیست

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰, ۹:۳۳ ق.ظ

تاثیر استفاده از ساندویچ پانل در حفظ محیط زیست

پست توسط aryabaron »

حفاظت از محیط زیست یکی از مزیت های عمده [External Link Removed for Guests] است.این نوع مصالح پیش ساخته از طریق زیر به محیط زیست کمک می کنند.فوم های عایقی که برای قسمت میانی ساندویچ پانل استفاده می شوند از جنس پلی یورتان است.این نوع از فوم ها در برابر حلال ها، روان کننده ها، روغن های معدنی، اسیدها و بازهای رقیق، دودهای نامناسب کارخانه ها و همچنین قارچ ها و میکروب ها بسیار مقاوم هستند. این نوع فوم ها هیچ گونه بویی نداشته و برای سلامتی انسان و حیوان کاملا بی خطر هستند.

این نوع فوم ها از عمر و استحکام طولانی برخوردار هستند که موجب می شود تخریب، تعویض و اصلاح آن در زمان طولانی تری انجام گیرد و این امر باعث تولید زباله کمتر می شود.

همانگونه که می دانیم حمل و نقل مصالح ساختمانی به محل ساخت آلودگی های فراوانی به محیط زیست وارد می نماید. همچنین استفاده از این مصالح پیش ساخته اتلاف سوخت را به همراه دارد.ساندویچ پانل از وزن بسیار کمی برخوردار است و این باعث می شود ماشین های کمتری به محل پروژه رفت و آمد داشته باشند و این به این معنی است که آلودگی کمتری به محیط زیست وارد می شود.

قسمت عمده ای از زباله های ساختمانی در زمان حمل و نقل مصالح به محل پروژه تولید می شود. ساندویچ پانل ها در مقایسه با سایر مصالح دورریزهای کمتری دارد و این امر ارزش فوق العاده این مصالح ساختمانی را به خوبی نشان می دهد.

مصالح ساختمانی که عمدتا از آنها در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود غیرقابل بازیافت هستند.این درحالی است که ساندویچ پانل ها، مصالحی با قابلیت بازیافت هستند و این امر محبوبیت این مصالح را دو چندان کرده است.

نصب و مونتاژ سریع و تمیز ساندویچ پانل ها یکی از دلایلی است که موجب محبوبیت این مصالح پیش ساخته در بین معماران و مهندسان شده است. این در حالی است که تخلیه سایر مصالح ساختمانی اعم از شن، ماسه و آجر و سرو صدایی که در نتیجه تخلیه این مصالح تولید می شود، به میزان قابل توجهی آلودگی هوا را افزایش می دهد.

رنگ های شیمایی که در هوا پراکنده هستند و نخاله های ساختمانی آسیب های فراوانی به محیط زیست وارد می نماید. جالب است که بدانید که رنگ ساندویچ پانل از نوع کوره ای و ثابت است لذا این مصالح پیش ساخته هیچ نوع لطمه ای به محیط زیست وارد نمی کند.
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱, ۲:۳۰ ب.ظ

Re: تاثیر استفاده از ساندویچ پانل در حفظ محیط زیست

پست توسط بتن آلوکا »

از تاثیر مصالح نوین ساختمانی در ساخت و ساز خود بی تفاوت رد نشوید، هر مصالح پیش ساخته یا مصالح دیوارچینی جدید، یک عیبی از مصالح قدیم را رفع کرده است.
هر سوالی راجب مصالح ساختمانی مخصوصا دیوارچینی داشتید از مشاوران بتن آلوکا بپرسید. رایگان در اختیار شما برای پاسخگویی هستند. 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”