سرانجام"فیفا" فوتبال ایران را محروم کرد

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 495
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 25 تیر 1385, 7:49 pm
محل اقامت: tabriz.khiabane shamse tabrizi
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 96 بار
تماس:

سرانجام"فیفا" فوتبال ایران را محروم کرد

پست توسط padshah »

کمیته اضطراری فیفا در رای نهایی خود فوتبال ایران را از کلیه فعالیت های بین المللی محروم کرد.
بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا ، بنا بر تصمیم دیروز( 22 نوامبر 2006 – اول آذر 1385) کمیته اضطراری فیفا که متشکل از رئیس فیفا و یک نماینده از هر شش کنفدراسیون است، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران بدلیل دخالت دولت در امور فوتبال که بر خلاف ماده 17 اساسنامه فیفاست از تمام فعالیت های بین المللی محروم شد.

مطابق گزارش خبرگزاری مهر ، کمیته اضطراری فیفا پس از اینکه تشخیص داد وضعیت فدراسیون فوتبال با موضوع استقلال فدراسیون های عضو در اساسنامه فیفا مغایر است چنین تصمیمی گرفت. طبق اساسنامه فیفا فدراسیون ها باید خارج و مستقل از مسیر تصمیم سازی دولت ها ی کشورشان در تغییر مدیریت فدراسیون باشند .

به علاوه کمیته اضطراری فیفا این مسیر را برای ادامه راه به تصویب رساند:

• تشکیل کمیته ساماندهی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران که ترکیبی از نفرات مستقل و مورد اعتماد فیفا و AFC خواهند بود. نفرات کمیته فوق را این دو نهاد تعیین خواهند کرد.

• تهیه اساسنامه جدید اصلاح شده بر اساس اساسنامه فیفا.

• برگزاری انتخابات جدید تحت نظر فیفا و AFC پس از تایید نهایی اساسنامه ای که در بالا به آن اشاره شد.

محمد بن همام رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و عضو کمیته اضطرار فیفا در این باره گفت : "ما امیدوارم آنها – متولیان امور مربوطه در ایران - شرایط مطرح شده را بپذیرند ، نه تنها برای بهبود وضعیت فوتبال بلکه برای حضور تیم های فوتبال ایران در مسابقات مهم آسیایی".

در آگوست 2006 – مرداد 1385 فیفا و AFC به فدراسیون فوتبال ایران مهلت دادند تا تاریخ 15 نوامبر 2006 – 24 آبان 1385 محمد دادکان رئیس فدراسیون را دوباره به پست قبلی بازگرداند و اساسنامه اش را مطابق با اساسنامه فیفا کند. فیفا و AFC اعلام کرده بودند که مقام دادکان و اعضا هیئت مدیران او را همچنان به رسمیت می شناسند و آنها دارای مشروعیت ریاست و ادراه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی می دانند.

این در حالی بود که دادکان در تیرماه امسال و پس از شکست های تیم ملی در جام جهانی ، طی یک مراسم خداحافظی رسمی از فدراسیون کناره گیری کرده بود ولی پس از مدتی به دلایل نامعلومی بار دیگر خود را رییس فدراسیون نامید و پس از آن تعلیق فوتبال ایران به طور جدی تری مطرح شد.

در آخرين رده‌بندي كشورهاي عضو فيفا، فوتبال ايران با 716 امتياز در مكان اول آسیا و سي‌و هشتم رنكينگ جهاني قرار گرفته است.

ایران رای فیفا را نمی پذیرد

به دنبال اعلام رای نهایی فدراسیون بین الملی در مورد محرومیت فوتبال ایران، مسئولان سازمان تربیت بدنی عصر امروز در جلسه ای با بررسی این موضوع ، تصمیمات و موضع خود در قبال این رای را اعلام خواهند کرد.

یک مقام مسئول در سازمان تربیت بدنی ضمن اعلام این خبر گفت : فیفا این حکم را با برخی فشارهای داخلی اعلام کرده است که قطعا ایران این رای را نخواهد پذیرفت.

این مقام آگاه ادامه داد : فیفا می خواهد به فوتبال ایران زور بگوید که ما این حرف غیر منطقی آنها را نخواهیم پذیرفت. براساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا استعفای محمد دادکان از سوی فیفا پذیرفته شده است و اساسنامه فدراسیون فوتبال نیز تا پایان سال میلادی فرصت اصلاح دارد و در این شرایط صدور این رای کاملا غیر منطقی است.

به گفته این منبع آگاه، سازمان تربیت بدنی قصد دارد در پایان این نشست اضطراری برخی حقایق این پرونده و عوامل متشنج کردن آن در داخل ایران را معرفی کند.
کد نمایش پرچم کوچک:
تصویر

کد نمایش پرچم و عکس کوچک دکتر:
تصویر
Major
Major
پست: 422
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 30 مهر 1385, 12:09 pm
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector »

این دادکان ملت را مسخره کرده....
واقعا" که
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 441
تاریخ عضویت: شنبه 18 آذر 1385, 3:48 am
محل اقامت: essi8689@yahoo.com
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 188 بار
تماس:

پست توسط essi10 »

دادكان بيچاره چه كار داره
طي چهار سالي كه دادكان بود چه چيز غير عادي ديده مي شد ؟
چه وقت ليگ اينطوري بي نظم بود؟
اگر جام جهاني رو نگاه نكنيم دادكان خيلي خوب بود
فقط يه اشكالي كه داشت اين بود كه با دولي احمدي نژاد مخالف بود و ضد آنها بود
رحم کن تا شب بی جنبش بی حوصلگی پشت این پنجره خالی قابم نکنه
دارم از فکر رسیدن به تو آباد میشم ،تو بیا که باد ولگرد خرابم نکنه
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 350
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 1:10 pm
سپاس‌های دریافتی: 19 بار
تماس:

پست توسط jeeerjeeerak »

مساله فوتبال هم مثل انرژي هسته ايي شده . وقتي دولت تو همه چيز دخالت مي کنه نتيجش اين ميشه ديگه
مشترک مورد نظر در دسترس نمي باشد !!
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15887
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72638 بار
سپاس‌های دریافتی: 31668 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

دوستان بحث داره به بيراهه مي‌ره، در صورت ادامه همين روند ، تاپيک قفل خواهد شد .... :-P
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 12:27 pm
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

پست توسط Kingman_62 »

رييس فراكسيون ورزش مجلس شوراي اسلامي گفت: در خصوص حكم فدراسيون بين‌المللي فوتبال / فيفا/ درباره تعليق فعاليت‌هاي بين‌المللي فدراسيون فوتبال ايران از موضع‌گيري احساسي بايد پرهيز كرد.


" اميررضا خادم " روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا با بيان اين مطلب افزود: فراكسيون ورزش و كميته فرهنگي مجلس شوراي اسلامي همانطور كه در گذشته نيز دغدغه‌هاي مردم از مسائل بوجوده آمده در فوتبال را از مسوولان سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال استعلام مي‌كرد، اكنون نيز فعاليت نظارتي خود را انجام خواهد داد.

وي با اشاره به تماس‌هايش با مسوولان سازمان تربيت بدني اظهار داشت:
مسوولان سازمان تربيت بدني عنوان نموده‌اند كه فيفا مواردي را در خصوص احتمال مغايرت اساسنامه فدراسيون فوتبال ايران با فيفا اعلام كرده است كه در پي حل اين موارد هستند.

ما اميدواريم اين مساله هرچه زودتر حل شود، ما در اين هفته نشستي را در مجلس شوراي اسلامي برگزار خواهيم كرد و از مسوولان سازمان تربيت بدني نيز براي شركت در اين نشست دعوت خواهيم كرد تا در چارچوب موارد و حيطه وظايف نمايندگان تصميمات هماهنگ اتخاذ شود.

رييس فراكسيون ورزش مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: به هر شكل حيطه وظايف ما در كميسيون فرهنگي و فراكسيون ورزش مشخص است و باتوجه به اينكه برخي از دستگاه‌ها زير مجموعه رييس جمهوري هستند ، مانند وزرا و ارتباط مستقيم با آنان صلاح نيست، در حال حاضر با انجام نظارت در سازمان تربيت بدني توسط مجلس، تا حدامكان سعي كرده‌ايم وظيفه خود را انجام دهيم.

هرچند كه گاهي شائبه دخالت و يا مقاومت‌هايي در ارتباط با موارد مطروحه ايجاد شده است كه طبيعتا نحوه و نوع انجام امور نظارتي را با مسائلي روبه‌رو كرده است.
 تصویر

تصویر
 
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

وقتي فيفا بازي جوانمردانه را فراموش كرد

پست توسط sohrab_poet »

وقتي فيفا بازي جوانمردانه را فراموش كرد


خبر تعليق فوتبال ايران از سوي فدراسيون بين‌المللي در محافل خاصي منتشر و به نوعي زنگ خطر پس از پايان جام جهاني 2006 و رفتن محمد دادكان، رئيس فدراسيون سابق به گوش مي‌رسيد تا اينكه چهارشنبه هفته گذشته با راي نهايي و بسيار سختگيرانه فيفا، اين خبر تائيد شد.
بنا بر گگفته مسئولين فيفا، فوتبال ايران به دليل دخالت سياسي در فوتبال با محروميت مواجه شد. آنها مدعي هستند رفتارمسئولان با مصوبات فدراسيون بين‌المللي تضاد دارد و مي‌بايستي اين خط مشي تغيير كند.
********
فوتبال مقوله‌اي كاملاً حياتي ميان مردم ايران محسوب مي‌شود. در واقع، بزرگ‌ترين تفريح ايراني‌ها است. فيفا با توجه به شعار تشويق مردم به ورزش به ويژه فوتبال، با صدور حكم تعليق، سياست عادلانه و مناسبي را نگرفته است.
ايراني‌ها در سال گذشته با پيروزي تيم ملي شاد شده و با انسجام مثال زدني پايكوبي كردند و با شكست‌هاي اين تيم غمگين شدند. محروم كردن مردمي پرشور و عاشق از دنياي فوتبال نمي‌تواند راهكار خوبي تلقي شود.
بنابر ادعاي فيفا، فدراسيون مي‌بايستي عاري از تصميمات سياسي باشد؛ در حاليكه در تعليق فوتبال ايران به خوبي مي‌توان رگه‌هاي از نفوذ انگيزه‌هاي سياسي را شاهد بود.
به استثناي برخي كشورهاي اروپايي‌، در بسياري از كشورهاي جهان و در قاره‌هاي مختلف، تيم‌ها و فدراسيون‌هاي متعددي وجود دارند كه به وسيله دولت‌ها اداره مي‌شوند. برخي از تيم‌هاي آسيايي آفريقايي، آمريكايي و حتي كشورهايي از اروپاي شرقي از سوي حاكمان مديريت مي‌شوند؛ اما تاكنون هيچ تعليقي برايشان وجود نداشته است. بنابراين ترديد به راي اخير فيفا عليه ايران، كاملاً طبيعي است.
مقامات ارشد فيفا بايد بپذيرند كه معصوميت خالصانه در هيچ يك از فدراسيون‌هاي كشور جهان وجود ندارد و در صورت بررسي‌هاي جامع‌تر مي‌توان به بهترين‌ها گزينه‌ها نيز ايرادهايي وارد كرد.
از ميان تمامي كشورهاي جهان، به تعليق در آوردن فوتبال ايران در شرايط سياسي فعلي مي‌تواند مخاطب را به سوي گرايش سياسي سوق ‌دهد چراكه تصميم نهايي مقامات فدراسيون بين‌المللي رنگ و بوي غيرورزشي به خود گرفته است.
*********
fair play (ارائه بازي جوانمردانه)، از شعارهاي اصلي فيفا در سال‌هاي اخير بوده است؛ بنابراين هر ايراني انتظار دارد مقامات اين سازمان رفتار يكساني را با مردم سراسر جهان اعمال كنند.
سپ بلاتر، رئيس فيفا بارها اعلام كرده‌اند فوتبال زبان مشترك ملت‌ها است؛ بنابراين تمامي مردم ايران انتظار دارند مقامات فدراسيون بين‌المللي، مشي يكساني را با آنها در پيش بگيرد.
در تعليق فوتبال ايران نمي‌توان اشتباهات داخلي را ناديده گرفت چراكه تهديدهاي فيفا از ماه‌ها قبل در رسانه‌هاي مختلف منعكس شده بود و دست‌اندركاران ورزش مي‌توانستند از شكل‌گيري شرايط فعلي جلوگيري كنند؛ اما در آستانه حضور تيم المپيك در دوحه و باتوجه به صعود ايران به مرحله بعدي جام ملت‌هاي 2007 آسيا و شركت تيم‌هاي استقلال و سپاهان در ليگ قهرمانان، اين تصميم بلاتر و دستيارانش به شدت سخت گيرانه بود
ضرب الاجل فيفا براي اصلاح موارد مغاير با اساسنامه شان به قدري جدي است كه گويي فقط ايران درجهت خلاف جريان آب حركت كند و تمامي كشورهاي جهان عاري از تخلف هستند.
پس از انتشار خبر تعليق فوتبال ايران، برداشت‌هاي سياسي بيش از مسائل ورزشي بازتاب داشته و معاندان خوراك‌هاي خوبي براي استفاده‌هاي تبليغاتي خود پيدا كرده‌اند.
مردم ايران به فوتبال عشق مي‌ورزند و با اين رشته زندگي مي‌كنند؛ بنابراين به دور از مسائل سياسي، از مقامات فيفا و AFC انتظار دارند براي حل مسئله فوق، سياست يكنواخت را با فوتبال ايران در پيش بگيرند و آنچه را كه شايسته ايراني‌ها است، به آنها عطا مي‌كنند
تصویر
Major
Major
پست: 422
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 30 مهر 1385, 12:09 pm
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

این هم اولین تبعات تعلیق ایران از فیفا !

پست توسط zector »

این هم اولین تبعات تعلیق ایران از فیفا !


خبر فوری فوری فوری < لحظاتی پیش :
به گزارش ایپنا : تیم امید فوتبال ایران از بازی های آسیایی دوحه حذف و تیم المپیک تاجیکستان جایگزین شد.
این دستور به علت تصمیم فیفا گرفته شده است.

---------------------------------

این خبر بسیار شوکه کننده بوده و خیلی ها و بخصوص بازیکنان تیم امید را در شوک فرو برده است.
متاسفانه در اینجا هم فیفا ، دارد سیاسی کاری می کند و هیچ گونه واکنشی از طرف ایران نشان داده نشده است.
آخر تا کجا ؟
Super Moderator
Super Moderator
پست: 949
تاریخ عضویت: دوشنبه 29 اسفند 1384, 2:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 »

اينجاست كه خودخواهي دادكان مشخصص ميشه .... :-?
اين آدم اول براي اينكه پستش را از دست نده ( كه از دست داد ) و بعد هم براي اينكه از بسياري از اتهامات مبرا بشه اين بازي را راه انداخت و حاضر شد تا علايق يك ملت را فداي خودخواهي خودش بكند ... :-?
منكه بعنوان يك ايراني علاقه مند به فوتبال ازش نميگذرم ... :-o
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 
Major
Major
پست: 422
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 30 مهر 1385, 12:09 pm
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector »

واقعا" ما مثل ماست هستیم.
هنوز هیچ واکنشی نداده ایم.
کره شمالی را از فوتبال تحریم نکردند بعد زورشان به ما رسیده !
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

zector, مثل اينکه اين خبر شما رو هم شکه کرده چون خبر رو توي ساير گفتگوها گذاشته بوديد که به اينجا منتقل شد :-)
Major
Major
پست: 422
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 30 مهر 1385, 12:09 pm
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector »

بله شوکه شدم. شما مگر شوکه نمی شوی ؟
حالا صبر کن قرار هست از جام ملتهای آسیا هم محروم شویم.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”