بازی های رایانه ای کودکان را منزوی می کند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

بازی های رایانه ای کودکان را منزوی می کند

پست توسط Leila »

یک روانشناس معتقد است: اعتیاد به بازی های رایانه ای باعث استرس شدید و انزوای کودکان و نوجوانان می شود.
دکتر علی میرزابیگی در گفتگو با مهر گفت: عوارض استفاده از بازی های رایانه ای مخرب است و این در حالی است که بررسی ها نشان می دهد عوارض آن تا سال ها ممکن است در افراد باقی بماند.

وی ؛ استرس ، بی خوابی ، هیجان زدگی و تیک های عصبی را از ابتدایی ترین عوارض استفاده بیش از حد از بازی های رایانه ای عنوان کرد.

میرزابیگی تصریح کرد: بررسی ها نشان داده کودکان و نوجوانانی که به بازی های رایانه ای عادت کرده اند پس از مدتی گوشه گیر می شوند و سعی می کنند از همسالان خود و از محیط های شاد دوری کنند.

وی گفت: استفاده طولانی از بازی های رایانه ای علاوه بر آسیب های روحی و روانی از نظر جسمانی نیز عوارضی برای کودکان و نوجوانان به همراه دارد به گونه ای که ضعف چشم و مشکلات استخوانی از مهم ترین عوارض آن است.

میرزابیگی تاکید کرد: به رغم هشدارهای مکرر کارشناسان و روانشناسان در ارتباط با آسیب های ناشی از استفاده از بازی های رایانه ای ، والدین توجهی به این امر ندارند و کودکان و نوجوانان ساعت ها از وقت روزانه خود را به بازی های رایانه ای اختصاص می دهند.

این روانشناس خاطر نشان کرد: والدین از استفاده طولانی مدت فرزندان از بازی های رایانه ای به خصوص بازی های خشونت آمیز تا حد امکان خودداری کنند و آنان را نسبت به عوارض آن آگاه کنند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”