لباس هاي جديد نيروي انتظامي متناسب با ماموريت ها طراحي شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 12:27 pm
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

لباس هاي جديد نيروي انتظامي متناسب با ماموريت ها طراحي شد

پست توسط Kingman_62 »

[img][External Link Removed for Guests][1].jpg[/img]

مديركل قضايي و امور انضباطي نيروي انتظامي با اشاره به تغيير لباس ماموران اين نيرو با تمركز بر لباس هاي نيروهاي راهور از 16 آبان ماه گفت : لباس هاي قبلي قابليت عملياتي نداشت .

سرهنگ محمدرضا اكبر حلوايي در يك نشست خبري پيرامون تشريح نوع و رنگ لباس هاي جديد ناجا با بيان اين كه در نيروهاي مسلح متناسب با هر ماموريت از لباس هاي متنوع استفاده مي شود گفت : نيروهاي مسلح تابع تاثير لباس فرم بر رفتار افراد به خصوص نيروهاي انتظامي و نظامي است .

وي با اشاره به انواع تقسيم بندي لباس انتظامي به رسمي خدمتي و يا عملياتي افزود : معمولا نيروهاي مسلح اين دسته بندي را داشته و ناجا نيز از قاعده آن تبعيت مي كند.

به گفته وي در لباس جديد انتظامي كلاه هاي خلباني جايگزين كلاه كاسكت ها شده است چرا كه كلاه هاي قبلي عمق كمي داشته و حين انجام ماموريت پليس را با مشكل مواجه مي كرد.

مديركل قضايي و امور انضباطي ناجا با تاكيد بر اين كه جز در حوزه راهنمايي و رانندگي هيچ گونه تغييري در لباس ساير ماموران به وجود نيامده است عنوان كرد : نيروي انتظامي نمي خواست رنگ لباس را تغيير دهد چرا كه مردم به اين نوع لباس عادت كرده اند.

وي افزود : در اين ميان تغيير اساسي در لباس ماموران راهنمايي و رانندگي اين گونه صورت گرفت كه شلوار و كلاه آنها سرمه اي و پيراهنشان سفيد باشد.

مديركل قضايي و امور انضباطي ناجا در خصوص زمان استفاده از لباس هاي جديد گفت : تغيير در لباس نيروي انتظامي در راهنمايي و رانندگي از 16 آبان ماه امسال از استان سمنان آغاز شده و به تدريج به كل كشور گسترش مي يابد چرا كه هم اكنون در حال توليد اين لباس ها هستيم .

وي گفت : اگر كسي بدون مجوز و به صورت علني لباس نيروهاي انتظامي و نظامي را مورد استفاده قرار دهد حتي با تغيير جزئي به 3 ماه تا يكسال حبس و يا پرداخت 150 تا 600 هزار تومان جريمه نقدي محكوم مي شود. اين در حاليست كه اگر از اين لباس سواستفاده كند هر دو مجازات برايش در نظر گرفته مي شود.

وي در خصوص تغيير در لباس نيروهاي زن پليس نيز تاكيد كرد : لباس ماموران پليس زن از دو سال پيش تصويب شده و جوابگويي ماموريت هاست .

مديركل قضايي و امور انضباطي ناجا در خصوص نحوه در نظر گرفتن لباس پليس كشورهاي ديگر نيز اظهار كرد : لباس پليس بايد متناسب با ماموريت هاي تعريف شده باشد از اين رو نمي توان گفت : لباس ماموران در دنيا يكسان است بلكه بايد علائم و نشانه هاي آنها با يكديگر يكنواختي داشته تا تبادل اطلاعات نيز براي شناسايي راحت تر انجام شود.
 تصویر

تصویر
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”