تولید نوع جدید داروی اینترفرون آلفا توسط محققان ایرانی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه 17 مهر 1385, 9:56 am
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

تولید نوع جدید داروی اینترفرون آلفا توسط محققان ایرانی

پست توسط gigi64 »

تولید نوع جدید داروی اینترفرون آلفا توسط محققان ایرانی

رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: محققان واحدهای فناوری مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران به تازگی توانستند به نوع جدیدی از داروی اینترفرون آلفا که در درمان بیماری های هپاتیت B و C موثر است دست پیدا کنند. این واحد مراحل سنتز اینترفرون آلفا پگیله را با موفقیت به پایان رسانده است.

دکتر عباس کبریایی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شرکت پارس نو ترکیب که بر روی پگیلاسیون اینترفرون آلفا با مشارکت ICGEB فعالیت می کند و مراحل سنتز اینترفرون آلفا پگیله را به پایان رسانده است. به موازات این امر DMF دارو هم تهیه و اداره غذا و داروی وزارت بهداشت ارسال شده و در انتظار صدور مجوز است. این شرکت هم اکنون بر روی مطالعات بالینی این دارو در حال فعالیت است.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: پگیلاسیون اینترفرون آلفا دارویی است که به کمک آن طول عمر پروتئین ها در بدن طولانی تر می شود. کبریایی زاده ابراز امیدواری کرد تولید انبوه این دارو از سال آینده آغاز شود.

وی تأکید کرد: تمرکز واحدهای فناوری مستقر در مرکز رشد بر روی داروهایی است که سهم زیادی از واردات را تشکیل می دهند. رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: قیمت داروی وارداتی داروی پگا اینترفرون آلفا در هر آمپول 270 دلار است که پیش بینی می شود قیمت تمام شده آن در تولید داخلی به 90 دلار برسد. وی یاد آور شد: این نوع از داروی اینترفرون آلفا به نوعی ابداع متخصصین داخلی است.

منبع:ایسنا
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”