محبوب ترین بازیگر سینما چهره یی ناشناخته در جهان است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 12:27 pm
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

محبوب ترین بازیگر سینما چهره یی ناشناخته در جهان است

پست توسط Kingman_62 »

 محبوب ترین بازیگر سینما چهره یی ناشناخته در جهان است

تصویر 

مشهورترین بازیگر سینما چه کسی است؟ فکر می کنید تام کروز، نیکول کیدمن یا کیانو ریوز و رابرت دونیرو مشهورترین بازیگران سینما هستند؟ نه اشتباه نکنید محبوب ترین بازیگر جهان «آمیتا باچان» است، فوق ستاره محبوب سینمای بالیوود طرفداران پروپا قرص و باور نکردنی دارد. خود او می گوید؛ «علاقه مندان سینما برای بسیاری از ستاره های محبوب خود نامه می نویسند، اما من نامه های زیادی گرفتم که با خون نوشته شده بود، یعنی دوستدارانم با خون خودشان نامه برایم نوشته بودند. برای همین در مصاحبه هایم مرتب تکرار می کنم که اگر کسی می خواهد نامه یی با خون خودش برایم بنویسد، فقط نامش را با خون خودش بنویسد و بقیه نامه را با جوهر بنویسد...»
باورش عجیب است اما بیمار شدن آمیتا باچان در هند یک فاجعه محسوب می شود. یک بار در سال ۱۹۸۲ او سر صحنه یک فیلمبرداری از ارتفاع سقوط کرد و در حالت بیهوشی در بیمارستان بستری شد. در آن زمان بسیاری از مردم هند به بیمارستان محل بستری بودن او می رفتند تا برای وی دعا کنند.
در آن زمان این گونه مطرح شد که روزانه ده هزار نفر در خیابان های اطراف بیمارستان گرد می آمدند تا برای او دعا کنند.
«یک پسر جوان از روستایی در چهارصد کیلومتری بمبئی برای عیادت من آمد. در کنار در بیمارستان برایم دعا کرد و برگشت. او هشتصد کیلومتر راه آمده بود تا برای من دعا کند.
محبوبیت آمیتا باچان را می توان از فیلم های او سنجید. نسخه هندی «چه کسی می خواهد یک میلیونر باشد؟» طی دو سال ۲۵۰ میلیون نفر تماشاگر داشته است.
ضمن آنکه در رای گیری شبکه BBC در سال ۲۰۰۰ در مورد بهترین بازیگر قرن بیستم سینما او از تمام ستاره های مشهور سینما از جمله لارنس الیویه بیشتر رای آورد و به این عنوان انتخاب شد.
آمیتا باچان فرزند یک شاعر مشهور هند بود. او در دهه هفتاد به محبوب ترین چهره سینمای هند بدل شد، پس از آن او از طریق دوست نزدیکش راجیو گاندی وارد دنیای سیاست شد؛ تجربه یی که اصلاً برایش خوشایند نبوده. «من به پارلمان هند رفتم. اما آنجا متوجه شدم که سیاست اصلاً خوشایندم نیست و من هیچ چیزی در این مورد نمی دانم.»
آمیتا باچان که پسرش آبیشک هم بازیگر سینما است می داند که از نظر هندی ها محبوب ترین چهره سینما است.
او اصلاً از این موضوع ناراحت نیست که ۹۰ درصد از مردم سایر نقاط جهان حتی نام او را هم نشنیده اند؛ «اگر آنجلینا جولی و براد پیت به هند بیایند ۹۰ درصد مردم آنها را نخواهند شناخت.»
روزنامه اعتماد
 تصویر

تصویر
 
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”