آيت‌الله مكارم شيرازي:دولت بايد هزينه طرح شوراي ترافيك را متقبل شود‌

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

آيت‌الله مكارم شيرازي:دولت بايد هزينه طرح شوراي ترافيك را متقبل شود‌

پست توسط Don Corleone »

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي در ديدار اعضاي ستاد راهنمايي و رانندگي كشور و شوراي ترافيك كشور، تشكيل اين شورا را حياتي و ضروري دانست و گفت: حوادث رانندگي علاوه بر در پي داشتن ضايعات انساني و محروميت خانواده‌ها و نيز كثرت حجم زندان‌ها، سبب رفتن آبروي مملكت مي‌شود.

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي در اين ديدار اظهار داشت: در اختيار داشتن رتبه سوم دنيا در مساله مرگ و مير ناشي از رانندگي در كشوري كه نظام آن اسلامي است، تهديدي براي حيثيت جمهوري اسلامي به حساب مي‌آيد.

وي در ادامه به افزايش حجم مشكلات ناشي از حوادث در كشور اشاره كرد و گفت: حوادث كشور اعم از تصادفات و غيره به خصوص در مساله رانندگي مشكل‌ فرهنگي دارد.

مكارم شيرازي در ادامه استمرار آموزش، همگاني بودن و تنوع آن را از جمله راهكار‌هاي حل اين مشكل ذكر كرد و افزود: اگر نظام راهنمايي و رانندگي متزلزل شود، مرگ و مير‌هايي مي‌آيد كه ضربات جبران‌ناپذيري را به دنبال خواهد داشت. پس براي كاهش اين ضايعات بايد از عوامل مختلف تبليغاتي چون ميز‌گرد و انيميشن استفاده كرد.

وي در ادامه با بيان اين‌كه طرح شوراي ترافيك در زمينه‌ي فرهنگ‌سازي و آموزش همگاني و مستمر نياز به هزينه‌هاي هنگفتي دارد، گفت: تامين هزينه‌هاي اين طرح بر عهده دولت است و دولت بايد متقبل آن شود.

مكارم شيرازي، خيابان‌ها را خطرناك‌ترين نقاط دنيا ذكر كرد و گفت: 30 هزار كشته در سال، آمار مربوط به جنگ‌هاست. تعدد تلفاتي كه دنيا در خيابان مي‌دهد، در هيچ نقطه ديگري از شهر‌ها ديده نمي‌شود.

وي در ادامه بر افزايش زمان پست ماموران راهنمايي و رانندگي تاكيد كرد و تخطي از قوانين راهنمايي و رانندگي را شرعا حرام دانست و گفت: ائمه جماعات بايد در نماز‌هاي جمعه و در محافل ادعيه، اين مساله را به مردم گوشزد كنند تا اين براي مردم جا افتاده و همانند بستن كمربند به صورت فرهنگ درآيد.

در ابتداي اين ديدار، سردار محمد رويانيان رييس راهنمايي و رانندگي كشور در سخناني اظهار داشت: سالانه 28 هزار نفر بر اثر حوادث ناشي از رانندگي جان خود را از دست داده و 300 هزار نفر مصدوم مي‌شوند. همچنين روزانه بيش از 75 نفر در كشور بر اثر اين حوادث كشته مي‌شوند.

وي به آمار تصادفات در قم اشاره كرد و گفت: سالانه 500 نفر در قم كشته و 5400 نفر مجروح و معلول مي‌شوند.

سردار رويانيان با بيان اينكه تصادف و مرگ ناشي از آن در كشور دومين عامل مرگ در كشور است، گفت: با افزايش تصادفات در دنيا پيش‌بيني مي‌شود اين عامل از عامل چهارم به عامل دوم مرگ و مير ارتقاء يابد.

وي در پايان با بيان اين‌كه اين بليه سالانه 7000 ميليارد تومان خسارت به كشور وارد مي‌كند، فرهنگ‌سازي، آموزش و كنترل رفتار‌هاي پر خطر را تنها راهكار كاهش اين بليه عنوان كرد و خواستار ياري مسوولان و مراجع تقليد در اين خصوص شد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”