با ورود خط توليد خودروهاي چيني بالاي 5 ميليون تومان مخالفيم

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

با ورود خط توليد خودروهاي چيني بالاي 5 ميليون تومان مخالفيم

پست توسط Don Corleone »

عليرضا طهماسبي, وزير صنايع و معادن صبح امروز در نشست خبري با حضور خبرنگاران رسانه‌‏هاي جمعي حضور يافت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري كار ايران, ايلنا, مهندس عليرضا طهماسبي, وزير صنايع و معادن, صبح امروز در نشست خبري در جمع خبرنگاران رسانه‌‏هاي جمعي حضور يافت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
وزير صنايع و معاون, در پاسخ به سوال خبرنگار ايلنا, مبني بر ضرورت وارد شدن خط توليد خودروهاي چيني به كشور با قيمت 6 ميليون تومان اعلام شده از سوي رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع كشور, اظهارداشت: به اعتقاد وزارت صنايع و معادن خودروي ارزان قيمت بين 4 تا 5 ميليون تومان قيمت دارد و گروهي از ايران خودرو در حال بررسي واردات سه خط توليد خودروهاي چيني هستند تا مدل مناسب با شرايط داخلي كشور را با قيمت حداكثر 5 ميليون تومان به بازار عرضه كنند, تا در واقع جايگزين پي. كي شود ؛‌‏ ولي از نظر كيفي در سطح مطلوب‌‏تري نسبت به اين خودرو قرار داشته باشد.
وي همچنين ادامه داد: قيمت خودروهاي چيني نمي‌‏تواند 6 ميليون تومان باشد و بايد كمتر از اين مقدار باشد و اگر رييس سازمان گسترش و نوسازي چنين رقمي را اعلام كرده, شايد خبرنگاران با عجله اين سوال را مطرح كرده باشند و وزرات صنايع قطعاً‌‏ با ورود خط توليد خودروهاي چيني بالاي 5 ميليون تومان مخالف است.
طهماسبي, درباره سياست‌‏هاي وزارت صنايع و معادن به منظور راهيابي به بازارهاي جهاني, اعلام كرد: ما درصدديم تا در بودجه سال 86 رقم مناسبي را براي جايزه صادراتي در نظر بگيريم و در مذاكرات با كشورهاي خارجي نيز بيشترين تلاش وزارت صنايع و معادن اخذ پروژه براي طرف‌‏هاي ايراني بوده است.
وزير صنايع و معادن, در پاسخ به سوال يكي ديگر از خبرنگاران درباره سياست پلكاني كاهش تعرفه‌‏ها در صنايع, گفت: يكي از مواردي كه در بودجه سال آينده مطرح است, متوسط نرخ تعرفه‌‏هاست تا از اين طريق درآمد وارداتي دولت سنجيده ‏شود و سازمان برنامه رقم 7/12 درصدي را براي متوسط تعرفه‌‏ها در نظر گرفته است كه تحقق آن به نظر وزارت صنايع و معادن امكان‌‏پذير نيست و رقم پيشنهادي اين وزارتخانه بين 7/10 تا 11 درصد است.
طهماسبي, درباره تعرفه واردات CBU, CKD و SKD گوشي تلفن همراه, ادامه داد: در كميسيون ماده يك با حضور دكتر داوودي, معاون رييس جمهور درباره اين كه تعرفه CBU, CKD و SKD بايد چه نسبتي با يكديگر داشته باشند, مورد بحث قرار گرفت و تعرفه CBU به مدت چهار سال 60 درصد تصويب شد و براي قطعات CKD پيشنهاد وزارت صنايع 10 درصد بود كه با نظر ساير اعضاء جلسه 25 درصد به تصويب رسيد.
وزير صنايع و معادن, تاكيد كرد: سرمايه‌‏گذاراني كه درصدد توليد گوشي تلفن همراه در كشور هستند, بايد به منافع بلندمدت خود فكر كنند و با شرايطي كه براي توليد محصول در كشور فراهم شده است, بتوانند حفظ بازار را در بلندمدت صرف قرار دهند.
طهماسبي, از رشد منفي توليد در صنايع مخابرات, برخي اقلام لوازم خانگي و صنعت كشتي‌‏سازي خبر داد و افزود: يكي از مشكلات صنايع دريايي در بخش تجهيزات و تاسيسات دريايي وابستگي كامل آنان به پروژه‌‏هاي وزارت نفت است و ما براي حل اين معضل چند پروژه جديد از شوراي اقتصاد براي اين واحدها در نظر گرفتيم و در بخش ساخت شناورها نيز براي حمايت از حدود 30 واحد توليدي شاغل در اين بخش 200 ميليون دلار كمك براي ساخت شناورهاي كوچك به آنان اختصاص داده‌‏ايم.
وي, از واگذاري شركت ايزوايكو به سازمان تامين اجتماعي به عنوان يكي از سياست‌‏هاي غلط اجرا شده در دولت قبل ياد كرد و گفت: بدهي دولت به سازمان تامين اجتماعي علت واگذاري ايزوايكو به سازمان تامين اجتماعي بوده است و به دليل عدم تمايل سازمان تامين اجتماعي براي سرمايه‌‏گذاري در پروژه‌‏هاي ايزوايكو روند توليد اين شركت كاهش يافت و با پيگيري كه در دولت جديد براي رفع مشكلات اين صنعت انجام شده است, تفاهم‌‏نامه‌‏اي براي خريد 7 كشتي " وي ال سي سي" امضاء شده است.
وي همچنين گفت: در بودجه سال جاري نيز سعي خواهد شد, تا محاسبات ريالي انجام شود و تنها معادل يورويي آن منظور شود, تا از نوسانات بازار در اين باره جلوگيري شود.
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

اخه واقعا هم بيشتر نميارزند !

مثلا اين MVM به اون بيخودي داره با قيمت 7 ميليون و خورده اي عرضه ميشه !!!

اميدوارم که قيمت خودروهاي وارداتي مورد بررسي قرار بگيره :eek:
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط Don Corleone »

Mohsen1001, كاملا موافقم اميدوارم تندر هم با قيمت مناسب ارائه بشه تا اصلا نيازي به اين اسباب بازيها هم نباشه[img][External Link Removed for Guests][1].gif[/img]
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”