رقيب پرايد در راه است.چري چيني در حال تست شدن در ايران

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

رقيب پرايد در راه است.چري چيني در حال تست شدن در ايران

پست توسط Don Corleone »

شركت ايران خودرو و چري چين به توافقات اوليه دست يافته‌اند تا مدل ارزان قيمت اين خودرو را در ايران توليد كنند.
به گزارش خبرنگار صنعت خودرو ايسنا، در سال جاري و با بيرون رفتن پيكان از سبد محصولات ايران خودرو، سايپا توانست پرايد را جايگزين آن كند؛ به طوري كه در سال جاري قرار است 400 هزار دستگاه پرايد توليد شود؛ حال ايران‌خودرو قصد دارد خودرو ارزان قيمتي را جايگزين پيكاني كند كه تا كنون نتوانسته جاي خاليش را پر كند.
در همين حال خبرگزاري فرانسه از توافقات اوليه بين ايران خودرو و چري چين براي توليد در ايران خبر مي‌دهد. از طرفي بر اساس اطلاعات خبرنگار ايسنا، چند خودرو اين شركت در حال تست در ايران است تا در صورت موفقيت آميز بودن جواب تست‌ها، توليد خودرو چيني هم‌قيمت پيكان در اين شركت به صورت سي.كي.دي (قطعات منفصله) آغاز شود. البته در مراحل بعد داخلي سازي اين خودروها افزايش يافته و ايران خودرو قصد دارد بر روي پلات فرم آن، خودرويي با نشان خود توليد كند.
اين در حالي است كه تا پيش از اين قرار بود ال -90 جايگزين پيكان شود كه با تاخيرهاي انجام شده به نظر نمي رسد اين خودرو به زودي به تيراژي برسد كه بتواند جايگزين پيكان شود. مسوولان همچنين از قيمت هشت ميلوني اين خودرو خبر مي‌دهند كه با سخنان رييس شركت سهامي سازمان گسترش و نوسازي صنايع مبني بر توليد اين خودرو از اسفند، اميد آن نمي‌رود كه تيراژ آن تا پيش از سال 1388به 150 هزار دستگاه برسد.
حال شركت ايران خودرو قصد دارد بتواند جاي خالي پيكان را با اين خودرو چيني پر كند. البته اين شركت در حال همكاري دو جانبه با شركت‌هاي چيني است؛ به طوري كه براي توليد سمند در چين توافق‌نامه امضا كرده است. بنابر قرارداد كار ساخت كارخانه سمند در چين طي پاييز امسال آغاز مي‌شود كه ظرفيت فاز يك آن توليد سالانه 30 هزار دستگاه سمند خواهد بود.
تمام قطعات خودرو سمند در ابتدا به صورت سي.كي.دي توسط ايران خودرو ارسال و در چين مونتاژ خواهد شد و به مرور زمان، چيني‌ها ساخت داخل كردن قطعات را به عهده خواهند گرفت.
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”