توافق اولیه 8 قطعه ساز ایرانی با کشور سوریه

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

توافق اولیه 8 قطعه ساز ایرانی با کشور سوریه

پست توسط Don Corleone »

ساسان قربانی از توافق اولیه 8 شرکت قطعه ساز ایرانی با کشور سوریه به‌صورت مشارکتی ( جوئینت ونچر) برای تولید قطعات خودروی سمند در این کشور خبر داد.
عضو انجمن سازندگان قطعات خودرو درگفتگو با خبرنگار"مهر" با اشاره به اعزام هیئت ایرانی متشکل از30 شرکت قطعه سازی به سوریه برای مذاکره با قطعه سازان و سرمایه گذاران سوری برای تولید قطعات سمند در این کشور، گفت: براساس این مذاکرات، تا کنون برای تولید قطعات سمند در سوریه 8 مورد به صورت مشارکتی به توافقات اولیه انجام شده است.

ساسان قربانی با اشاره به افتتاح رسمی خط تولید سمند در سوریه ، افزود: از این روقطعه سازان ایرانی برای تولید 40 درصد قطعات سمند طی سه سال آینده در سوریه تلاش می کنند و 60 درصد مابقی قطعات از ایران به صورت CKD به آن کشور صادرخواهد شد.

به گفته وی، امروز که آخرین روز مذاکرات قطعه سازان ایرانی با طرف سوری است ، اولین گام جامعه قطعه سازی کشوربرای ورود به بازارهای جهانی در طیف وسیعی برداشته می شود.

عضو انجمن سازندگان قطعات خودرو بر روند مثبت مذاکرات بین قطعه سازان و سرمایه گذاران دو طرف ایرانی و سوری اشاره و خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود تا هفته آینده نتیجه مذاکرات یاد شده نهایی شود.

وی با بیان این که هم اکنون 95 درصد قطعات سمند ساخت تولید داخل است، گفت: درفاز نخست قطعات سمند برای تولید در سوریه به صورت CKD منتقل و درسوریه مونتاژ می شود و در مراحل بعدی عمق ساخت داخل این قطعات با انتقال دانش فنی به آن کشورافزایش می یابد.

قربانی از اعزام هیئتی از کشور سوریه طی یک ماه و نیم آینده به ایران خبر داد و افزود: این هیئت از واحدهای قطعه سازان ایرانی بازدید و آموزش های لازم به آنها ارایه خواهد شد.
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”