گفت و گوي اختصاصي با آندرياس گابريل،مديرعامل شركت رنو پارس

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
پست: 221
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 21 شهریور 1385, 7:00 pm
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

گفت و گوي اختصاصي با آندرياس گابريل،مديرعامل شركت رنو پارس

پست توسط XELTEK »

[]


نویسنده : خبر خودرو
۱۸ آذر ۱۳۸۵

آرام آرام روزهاي شلوغ و پرمشغله مدير رنو پارس فرا مي رسند.اگر تابحال آندرياس گابريل 43ساله بيشتر اوقات سرگرم چانه زني و مذاكره براي راه اندازي خط توليد ال نود بوده اما به نظر مي آيد ازاين به بعد و با آغاز توليد بزرگترين پروژه خودروسازي درايران رنو پارس روزهاي آرام را فراموش كند.مدير آلماني رنو پارس در رشته مهندسي بازرگاني مكانيك تحصيل كرده ومدارج تكميلي را در پاريس و در رشته مديريت بازرگاني طي كرده است و درسال 1990به خانواده رنو پيوسته است.گابريل در فرانسه،سوئد و برزيل عهده دار مسئوليت هايي در سازمان خريد داشته و بعد سرپرست بخش خريد نيروي محركه درسازمان خريد رنو- نيسان شده است.دست تقدير او را از سال 2003به ايران فرستاد و حالا سه سالي است كه در مقام مديرعامل جوينت رنو پارس فعال است.گابريل مديري متواضع و ارام است واين آرامش سلاح بران او براي ادامه راه خواهد بود.همان طور كه صنعت خودرو در ايران هم نياز شديدي به آرامش احساس مي كند.ماحصل گفت و گوي خبرخودرو با گابريل را در ذيل مي خوانيد:


شما اصالتا آلمانی هستید، چه طور به یک شرکت فرانسوی پیوستید؟

من مستقیما از مدرسه بازرگانی در پاریس به رنو پیوستم. به علاوه باید پذیرفت که رنو در ابعادی بین المللی فعالیت می کند و این روزها افراد بسیاری با ملیت های مختلف در رنو مشغول به کار هستند. بسیاری از این افراد از شرکت های تابعه بین المللی ما به رنو آمده اند و این گرایش در حال رشد است.


تعریف شما از بازار خودروی ایران چیست؟

می توان گفت بازار ایران برای چندین سال، بازاری بسته بوده و رابطه ای با بازارهای گسترده جهانی نداشته است. بنابراین احساس می شود که این بازار در مبحث کیفیت و کارآیی، نیاز به توسعه و بهبود دارد. دلیل اصلی مشارکت با طرف های ایرانی نیز همین امر بوده است.


نکات غیرعادی، برجسته و جالب صنعت خودروی ایران چه هستند؟

در بخش قطعه سازی، صنعتی فعال و خوشنام در ایران مشغول به کار است. با این حال این بخش نیازمند بهبود است تا بتواند خود را با استانداردها و قوانین جدید کیفی تطبیق دهد. این بخش به طور معمول از انتقال دانش فنی بسیار استقبال می کند. تا این جا، تلاش های ما برای داخلی سازی قطعات به خوبی پیش رفته است، در واقع از پیش بینی ها نیز جلوتر هستیم.


توقع آقای گابریل از تولید و فروش لوگان و مگان چیست؟

ظرفیت تولید مگان در پارس خودرو، بین 15 تا 20 هزار دستگاه در سال است و من اطمینان دارم مگان با استقبال بسیار خوب مشتریان ایرانی مواجه خواهد شد. در مورد لوگان باید بگویم که این خودرو به زودی وارد بازار ایران خواهد شد. ظرفیت مورد انتظار برای تولید این خودرو در نزد هر دو شریک ما، 000 300 دستگاه است و امیدوارم در چند سال آینده، به این هدف دست یابیم.


آیا هیچ گونه ارتباطی با رقیب فرانسوی خود، یعنی پژو، داشته اید؟


بله، اما نه مستقیم. می توان گفت ما به نوعی با رقبای خود کار می کنیم. مثلا Feurecia كه به پژو تعلق دارد، روابط بسیار نزدیکی با تامین کنندگان ایرانی برقرار کرده است تا در تولید برخی از قطعات پروژه L90 حضور داشته باشد.چالش های در پیش روی رنو در رابطه با خدمات پس از فروش در ایران چه هستند؟


چالش اصلی ما این است که خدمات پس از فروش رنو را در ایران، با همان شیوه ها و روش هایی ارائه و اجرا کنیم که در تمامی دنیا به کار می گیریم. اما در نظر داشته باشید که استفاده از دو شبکه متفاوت که هر یک، روابط فروش خاص خود را دارند، خود چالشی بزرگ است.


نظر شما در مورد آینده روابط صنعت خودروی ایران و رنو چیست؟


فکر کنم به زودی، زمانی که مشتریان ایرانی در پشت فرمان رنو قرار گیرند و آسایش و اطمینان آن را تجربه کنند، به رنو اعتماد خواهند کرد.


آیا فکر می کنید فروش لوگان توسط دو رقیب (ایران خودرو و سایپا) ایده خوبی است یا خیر؟

البته باید پذیرفت که این وضعیت منحصربفرد است. در واقع جوابی هم برای این سوال ندارم. این مقامات ایرانی بودند که چنین شرایطی را طلب کردند. با این حال، فایده اصلی چنین انتخابی روشن است: تولید با ظرفیت بالا باعث کمتر شدن هزینه ها میگردد که در نهایت مشتری نهایی هزینه پایین تری می پردازد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”