كمك در مورد رزومه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 113
تاریخ عضویت: جمعه 14 مهر 1385, 5:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

كمك در مورد رزومه

پست توسط dj_mesmol »

با سلام
با توجه به اينكه رشتم كامپيوتره و از الان بايد به فكر آينده باشم(منظورم اشتغاله) مي خوام يه رزومه داشته باشم ولي چون كار عملي نداشتم (خيلي كم) نمي دونم چجوري تنظيمش كنم
ضمنا منظورم از كار عملي نداشتن اينه كه من مثلا .net بلدم ولي بيرون پروژه اي تو اين ضمينه انجام ندادم ممنون باي
Incredible Poster
Incredible Poster
نمایه کاربر
پست: 3047
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 9:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 58 بار
سپاس‌های دریافتی: 384 بار
تماس:

پست توسط Farhad3614 »

dj_mesmol عزیز کاملا درس می فرمایید یک رزومه خوب داشتن خیلی میتونه کمک کنه .. مدتی پیش من هم احتیاج به تنظیم یک رزومه پیدا کردم که با کمک یکی از دوستانم توانستم دست و پا شکسته یک رزومه تهیه کردم.
شما همانطور که میدانید در رزومه بايد تصويري ذهني از شما و فعاليتهاي شغليتان به خواننده ارائه كنید و ويژگيهاي مؤثر و مفيد خود را در اختيار كارفرما قرار بدید.
كسي كه رزومه شما را بررسي خواهد كرد معمولاً خودش هم از نزديك با شغل مربوطه در ارتباط است و صحت انجام كار براي وي از اهميت بالايي برخوردار است. بنابراين بايد در نوشتن رزومه خود تواناييهاي خود را به خوبي نشان دهيد. از خود بپرسيد كه يك داوطلب خوب چه خصوصياتي بايد داشته باشد؟ چه تواناييهاي ويژهاي وي را در بين ساير داوطلبان متمايز ميكند؟ كارفرما حقيقتاً چه نيازي دارد؟ اين مرحله از اهميت ويژهاي برخوردار است. اگر نتوانيد به نيازهاي آنان پاسخ دهيد، از رزومه خود جوابي نخواهيد گرفت. سعي كنيد تا خود را جاي كارفرما قرار دهيد تا بتوانيد ديد بهتري پيدا كنيد. اين ديد در تمام مراحل نوشتن رزومه كارگشاي شما خواهد بود.

ابتدا روي این موضوع خوب تمركز كنيد. ببينيد كارفرما از شما چه ميخواهد و شما چه چيزي براي ارايه به او در دست داريد. پاسخ سؤالهاي مطرح شده در بالا را روي كاغذي يادداشت كنيد. بعد به ترتيب اهميت به آنها پاسخ دهيد. سعي كنيد هر آنچه را كه به نوعي در مطرح كردن شما به عنوان كانديداي مطرح مؤثر است را ذکر كنيد.
مسأله اصلي اينست كه بتوانيد با فكري باز بين آنچه كارفرما ميخواهد و آنچه كه تا كنون انجام دادهايد ارتباطي مناسب برقرار كنيد. لزومي ندارد كه خود را به مباحث شغلي محدود كنيد. از هر نكتهاي در زندگيتان كه ميتواند براي كارفرما جالب توجه باشد، استفاده كنيد انشاالله که موفق خواهید بود :D
به اهداف محیط کاریتان بیشتر باید فکر کنید :-)
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”