اخبار مگان

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

اخبار مگان

پست توسط Don Corleone »

رئيس‌ پليس‌ راهنمايي‌ و رانندگي‌ نيروي‌ انتظامي‌ گفت‌ :‌ با پيگيريهاي‌ مدير عامل‌ شرکت‌ پارس‌ خودرو و مساعدت‌ وزير صنايع و معادن‌ بزودي‌ خودروهاي‌ وارداتي‌ مگان‌ شماره‌ گذاري‌ خواهد شد‌.

سرتيپ‌ محمد رويانيان‌ در اين‌ باره‌ افزود‌: چندي‌ پيش‌ حدود هزار دستگاه‌ خودروي‌ مگان‌ وارد کشور و به‌ مردم‌ فروخته‌ شد اما با توجه‌ به‌ مشکلات‌ بوجود آمده‌ ، شماره‌ گذاري‌ آن‌ از طرف‌ وزارت‌ صنايع متوقف‌ شد‌.

وي‌ گفت‌‌: با تمهيدات‌ در نظر گرفته‌ شده‌ اين‌ خودروها تا ‌15‌ روز آينده‌ شماره‌ گذاري‌ خواهد شد‌ .
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

شماره‌گذاري مگان در ابهام

پست توسط Don Corleone »

اگر با شماره 197 (دفتر نظارت همگاني ناجا) تماس بگيريد و از آخرين وضعيت شماره‌گذاري مگان سوال كنيد به طور حتم اين جواب را خواهيد شنيد: «خودروي مگان شماره‌گذاري نخواهد شد»، اين در حالي است كه هفته گذشته رييس‌پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي خبر از شماره‌گذاري خودروهاي وارداتي مگان طي 15روز آينده داده بود.
رييس پليس راهنمايي و رانندگي در مصاحبه‌اي عنوان كرده بود كه حدود يك هزار دستگاه خودروي مگان وارده به كشور به مردم فروخته شد، اما با توجه به مشكلات به وجود آمده، شماره‌گذاري آن از طرف وزارت صنايع و معادن متوقف شد، حال با تمهيدات در نظر گرفته شده اين خودروها تا 15روز آينده شماره‌گذاري خواهد شد. هر چند شماره‌گذاري مگان با پيگيري‌هاي مديرعامل شركت پارس‌خودرو، مساعدت وزير صنايع و معادن و وزارت كشور به ثبت‌نام‌كنندگان اين خودرو وعده داده شد، اما ظاهرا برخي از مالكان پس از حدود دو ماه از تحويل خودروي خود هنوز موفق به شماره‌گذاري خودروي خود نشده‌اند. قادر سليماني ، مديركل روابط امور بين‌الملل وزارت صنايع و معادن در اين زمينه مي‌گويد: از تاريخ مشخصي كه خودروهاي مگان توسط شركت پارس خودرو وارد گمرك جمهوري اسلامي شده، توسط وزارت صنايع و معادن رفع مشكل و اجازه ترخيص و شماره‌گذاري پيدا كرده است.وي ضمن تاكيد بر اين مطلب كه شماره‌گذاري مگان‌هاي وارداتي در حال حاضر ممنوع است، اظهار داشت، كه تعدادي از خودروهاي مذكور كه از قبل وارد گمرك شده، اداره شماره‌گذاري با پيگيري وزارت صنايع و معادن موظف به شماره‌گذاري آنها است. وي در پاسخ به اين سوال كه با وجود اعلام ممنوعيت ورود خودروي مگان چرا پارس‌خودرو همچنان اقدام به واردات خودروي مذكور مي‌كند، مي‌گويد: شركت پارس خودرو تعهد واردات 30هزار خودرو مگان در طول يك سال به كشور را داشته و قرار بر آن بوده كه اين تعداد هر سال اضافه شود.
وي در ادامه به ذكر دلايل شروع شماره‌گذاري خودروهاي مگان با وجود تاخير در اجلاس كميسيون مشترك ايران و تركيه مي‌پردازد و عنوان مي‌كند كه به دليل جاگيري خودروهاي مذكور در گمرك و همچنين به دليل ثبت‌نام از قبل شركت پارس خودرو كه خودروهاي مذكور را شناسنامه‌دار كرده بود به اين جمع‌بندي رسيديم كه ترخيص آنها را در دو نوبت انجام دهيم. وي ادامه داد در نوبت اول يك هزار و 100 دستگاه خودروي مگان وارداتي ترخيص و در نوبت دوم نيز براي رعايت حال خريداران و رفع هرگونه مشكلي براي آنها مجوز ترخيص و شماره‌گذاري يك هزار و 300 دستگاه ديگر را از سوي وزارت صنايع و معادن صادر كرديم. وي همچنين به ذكر اين نكته پرداخت كه تعدادي از خودروهاي مگان وارداتي نيز كه قبل از اعلام توقف واردات در گمرك جمهوري اسلامي ايران باقي‌مانده بودند با صدور مجوز ياد شده توسط گمرك و نيروي انتظامي كار ترخيص و شماره‌گذاري آنها انجام مي‌شود.وي تاكيد كرد كه در حال حاضر اجازه ترخيص 2هزار و 400 دستگاه از خودروي ياد شده در دستوركار است.
اما طي شكايت برخي از دارندگان خودروي مگان و گله آنها از عدم شماره‌گذاري خودروهاي دريافت شده از شركت پارس‌خودرو و انعكاس اين موضوع به مديركل روابط امور بين‌الملل وزارت صنايع، وي عنوان مي‌كند كه آنچه به وزارت صنايع و معادن مربوط مي‌شود رفع ممنوعيت تعداد محدودي از خودروهاي از قبل ثبت‌نام شده است و اگر مشكلي در بخش‌هاي خروجي باشد مربوط به اداره شماره‌گذاري مي‌شود. وي همچنين به اين نكته نيز اشاره مي‌كند كه تعدادي از مگان‌‌هاي وارداتي نيز به صورت قاچاق وارد كشور شده كه وزارت صنايع و معادن در قبال اين موضوع مسووليتي نخواهد داشت. اما درباره اينكه حل و فصل مساله خودروي مگان در چه زماني محقق خواهد شد، قادر سليماني مي‌گويد: كميسيون مشترك ايران و تركيه به زودي در آنكارا برگزار و در اين كميسيون رژيم تجاري دو طرف از نظر تغييرات تعرفه‌اي و در قالب همكاري‌هاي دوجانبه بررسي مي‌شود و دو طرف بايستي در اين مذاكرات راضي شوند. وي تاكيدمي‌كند، تا حل و فصل اساسي موضوعات مطرح شده بين دو طرف، وزارت صنايع و معادن اجازه ورود مگان را نخواهد داد هر چند ديد ما در اين زمينه مثبت است. از سوي ديگر طي تماسی با شركت‌هاي پارس‌خودرو و طرح شكايت برخي از شهروندان از عدم شماره‌گذاري خودروهاي مگان دريافتي از اين شركت، يك مقام مسوول در اين زمينه گفت: شركت تنها وظيفه تحويل خودرو را دارد و در قبال شماره‌گذاري مسووليتي نخواهد داشت.
پس از پاسخ‌هاي ، قادر سليماني به پرسش‌ها بار ديگر شماره تلفن 197 را مي‌گيريم و مشكل شماره‌گذاري خودروهاي مگان را مطرح مي‌كنيم، كارشناس دفتر نظارت همگاني ناجا مي‌گويد: خودروي مگان تحت هيچ شرايطي شماره‌گذاري نمي‌شود. اين ابلاغيه وزارت كشور به پليس راهنمايي و رانندگي است....
گزارش : دنیای اقتصاد
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

درد دل يك خريدار «مگان»: گناه ما، انتخاب بود

پست توسط Don Corleone »

مثل خيلي از كساني كه يك روز از داشتن خودرو ايراني و يا قديمي با دردسرهاي اون بالاخره حوصله‌شان سر مي‌رود و هوس داشتن يك خودرو جديد و خارجي مي‌كنند، اين حقير نيز براساس اطلاعات واصله و فروش خودروهاي وارداتي به نام مگان توسط شركت پارس خودرو، با فروش ماشين قديمي و تامين مابقي مبلغ مورد نياز به اميد اينكه به فاصله كوتاهي صاحب خودرو مورد نظر شده، به شركت مراجعه و ثبت‌نام كردم.
گرچه تمامي خانواده‌ سختي زيادي را در غيبت همان اتومبيل وطني‌مان كشيديم، ولي به هر شكل بود با اميد به در راه بودن و تحويل خودرو جديد و فرنگي اين مشكلات را تحمل نموده و گوش به زنگ اعلام شركت براي مراجعه و تحويل خودرو نشستيم و طي مدت ياد شده از طريق دوستان و كساني كه موفق به دريافت خودروشان شده بودند تحقيقاتي را در‌خصوص كم و كيف آن به عمل آورديم.اين انتظار بالاخره به پايان رسيد و با دعوتنامه واصله، اين حقير براي انجام مراحل بعدي و تحويل گرفتن خودرو به شركت مربوطه مراجعه كردم. ولي در نيمه مهر‌ماه در آخرين قسمت كار يعني شماره‌گذاري به طور غيره منتظره و با كمال تعجب شنيدم كه طي نامه‌اي اعلام شده از شماره‌گذاري خودروهاي مگان خودداري مي‌شود كه اين خبر بهت و كنجكاوي و اعتراض شديد تمامي كساني كه خودروشان آماده تحويل بود را به دنبال داشت ولي نه تنها در آن روز كه در روزهاي بعد نيز هيچ‌گونه نتيجه مفيد و يا قابل قبولي از پيگيري‌هاي ما حاصل نشد.
ناباورانه بودن اين مساله تمامي خريداران را بر آن داشت تا به هر طريقي كه شده علت امر را جويا و در جهت تعيين تكليف خود و خودروهاي مورد نظر پيگيري‌هاي لازم را به عمل آورند كه در همين رابطه بعدا اعلام كردند به دليل خودداري كشور تركيه از ورود خودروهاي سمند خريداري شده از ايران و در راستاي اين امر مسوولان ما نيز متقابلا دستور جلوگيري از ورود خودروهاي مگان و عدم شماره‌گذاري آنها را صادر كرده‌اند. اگرچه با گذشت چند ماه پيگيري‌هاي مستمر از طريق شركت مزبور و طرح شكايات با وزارتخانه‌هاي دست‌اندركار و مكاتبات انجام شده بعدي در همين رابطه هنوز تكليف شماره‌گذاري و تحويل خودروهاي مزبور نامعلوم باقي مانده است. ولي به راستي اين‌گونه تصميم‌گيري‌ها را كه هيچ‌گونه توجيه فني، اقتصادي يا اجتماعي نداشته، چطور مي‌توان پاسخگو بود و مسوول رسيدگي به اين موارد با پيامدهاي ريز و درشت آن كيست؟
گزارش : دنیای اقتصاد
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

مگان شماره گذاری می شود

پست توسط Mohsen1001 »

به گزارش خبرخودرو ، مهندس امیری مدیر عامل پارس خودرو اعلام کرد : مشکل مگان به صورت شماره گذاری حل شده است.

وي در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو ، گفت : خودروهایی که قبلا ثبت نام کرده بودیم در حال تحویل و شماره گذاری می باشد .

اميري افزود : همانگونه که قبلا اعلام شده خدمات پس از فروش این خودرو نیز در مراکز خدماتی پارس خودرو وسایپا یدک صورت می گیرد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”