چيني‌ها «كريسمس» را عامل بحران تهاجم فرهنگي در اين كشور مي‌دانند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

چيني‌ها «كريسمس» را عامل بحران تهاجم فرهنگي در اين كشور مي‌دانند

پست توسط Mohsen1001 »

 عده‌اي از دانشجويان چيني با اعتراض به افزايش ميزان تبليغات و جشن‌هاي عيد كريسمس،برگزاري چنين مراسمي را يكي از عوامل تهاجم فرهنگي در اين كشور معرفي كردند.

تصویر 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه خبري بي‌بي‌سي رسانه‌هاي داخلي چين خبر از اعتراض عده‌اي از دانشجويان چيني به پررنگ‌ شدن مراسم‌هاي عيد كريسمس دادند.
به گزارش روزنامه چاينا ديلي، گروه معترضان كه 10 دانشجو بودند هركدام به نمايندگي يكي از دانشگاه‌هاي مشهور چين در اين تظاهرات شركت كرده بودند.

به گفته اين دانشجويان، اخيرا زرق و برق مراسم‌هاي عيد كريسمس و در كنار آن اجراي برخي فرهنگ‌هاي غربي بيگانه با شرق به طرز قابل توجهي افزايش يافته است، به گونه‌اي كه مي‌توان از اين مراسم به عنوان يكي از عوامل اصلي به وجود آمدن بحران تهاجم فرهنگي در چين نام برد.

دانشجويان معترض همچنين از افزايش تعداد درخت‌هاي كريسمس در معابر و اماكن عمومي انتقاد كرده و دولت را به خاطر چشم‌پوشي از سنت‌ و آداب و رسوم اين كشور مورد نكوهش قرار دادند.
به گفته آنها، مردم بدون آنكه از درباره كريسمس و معناي حقيقي آن اطلاعات كافي داشته باشند در اين مراسم شركت مي‌كنند.

طي سال‌هاي اخير فرهنگ غرب به شدت در قالب جشن‌هاي چون «كريسمس» و «والنتاين» در ميان جوانان و برخي از مردم جامعه رواج يافته كه موجب نگراني برخي از مسئولان شده است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”