خودرو هاي امدادي ايران به ماهواره وصل مي شوند .

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

خودرو هاي امدادي ايران به ماهواره وصل مي شوند .

پست توسط كيارش »

طرح مكان‌يابي خودروهاي امدادرسان به كمك فناوري جديد (ماهواره‌يي) به همت عضو هيات علمي دانشكده مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي اميركبير، با موفقيت اجرا شد.


به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، جمال شهرابي مجري طرح با اعلام اين خبر افزود: فاز اول اين پروژه در شهر تهران انجام شد و در فاز بعد در سراسر كشور به اجرا درخواهد آمد.


وي اضافه كرد:‌هدف پروژه افزايش ميزان دسترسي شهروندان تهراني به وسايل امدادي و كاهش زمان رسيدن امدادگر به امدادخواه و انجام يك برنامه ريزي دقيق براي ارائه بهترين سرويس خدماتي به متقاضيان بوده كه خوشبختانه اين مدل براي اولين بار در كشور اجرا شد.


شهرابي اظهار داشت: مدل ديناميك مكان يابي پايگاه‌هاي امدادرسان با طراحي لايه‌هاي اطلاعاتي مكان محور و به وسيله تكنيك‌هاي توسعه يافته داده كاوي و روشهاي پيشرفته و مخصوص آناليزهاي مكان محور و الگوهاي دسته بندي و شبكه سازي و هم كنش مكاني و تحليل مضاعف، طراحي و بهينه سازي شده است.


مجري طرح به قابليت‌هاي مدل ارائه شده اشاره كرد و افزود: از مهمترين قابليت‌هاي اين مدل انعطاف پذيري آن است به گونه‌اي كه توانايي استخراج انواع خروجي‌ها را بر اساس نيازهاي متغير مكاني و زماني داراست.


وي اضافه كرد: ‌اين مدل توانسته است وضعيت امداد رساني خودروها را تا هفت برابر بهبود بخشد.


عضو هيات علمي دانشكده مهندسي صنايع گفت:‌دانش تكنولوژي اطلاعات مكاني در دهه اخير همواره جزو يكي از ده اولويت برتر علمي در دنياي مدرن بوده است و با استفاده از اين دانش تحولات زيادي در دنيا شكل گرفته است. امروزه تكنولوژي اطلاعات مكاني در مدلسازي بسياري از پديده‌ها و در تمامي حوزه‌هاي اجتماعي، صنعتي و ... به كار گرفته مي‌شود و استفاده از اين تكنولوژي‌هاي نوين نقش مهمي در توسعه صنايع داخلي خواهد داشت.


به گزارش ايسنا، شهرابي با اشاره به كاربرد پروژه گفت: بر اساس نتايج اين پروژه پايگاه‌هاي امدادي شركت امداد خودرو بر اساس نوع امداد درخواستي، نوع خودرو، منطقه قرارگيري امدادخواه، زمان امدادخواهي و ساير فاكتورهاي مرتبط طراحي مي‌شود بصورتيكه محل قرارگيري هر پايگاه، تعداد امدادگران هر پايگاه، سطح تخصص مورد نياز امدادگران، نحوه شيفت بندي، سطح و ميزان امكان و قطعات يدكي موجود در هر پايگاه و ... بر اساس نتايج حاصل از مدل، به صورت ديناميك تعيين خواهد شد.


وي افزود: از آنجا كه اين پروژه در نوع خود براي اولين بار در كشور انجام گرفته است، شركت امداد خودرو از نتيجه بخش بودن آن بسيار خرسند است چرا كه با بهره گيري از آخرين دستاوردهاي علمي يكي از معضلات مهم آن مجموعه به صورت كاربردي حل شده است.

[External Link Removed for Guests]
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”